Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedługo halloween - bądźmy zwarci i gotowi

1910111315

Komentarz

  •  W pobliskiej szkole jest bal wszystkich świętych  
    Podziękowali 1mamaw
  • No ja mam mieszane uczucia tez. Bo u Tosi dzień pomarańczowy tez. Czemu dzis? Po co to? 
  • U mnie w szkole dzień różowy. Nie wiem o co chodzi, ale chyba nie o haloween i dynię.
  • @Odrobinka, może to październikowa profilaktyka raka piersi? Symbolem jest różowa wstążka.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Myśmy dymy robili poki były elementy hallowen ale teraz jak poszłam gadać pare lat temu to nie nie tylko dzień pomarańczowy 
  • Właśnie czytałam wątek osób wracających do Polski jak to ich dzieci rozpaczają, że nie ma w Pl halloween. Zostały szybko pocieszone, że jak najbardziej u nas to już się zadomowiło i dzieci chodzą po domach
    Podziękowali 1MAFJa
  • Paprotka powiedział(a):

    Ale w tym to już chyba nie ma nic złego? Dynia jest chyba neutralna ;) 
    ja ma wyciętą gębę to dla mnie nie jest neutralna
    Podziękowali 3MAFJa mamaw Aniuszka
  • Święto dyni zamiast halloween to juz mniej sztuczna alternatywa niż bale świętych, a przy okazji zdrowa.
  • Może i mniej sztuczna ale w moim odczuciu mniej alternatywa.
    Podziękowali 1Joannna
  • Zmienić sezon uprawy dyń! niech rośnie latem, to skojarzeń nie będzie. 
  • Zaprowadziłam dziś synka do przedszkola na dzień dyni.. jakoś moja czujność została tą dynią o dziwo przyćmiona..nawet znalazłam mu pomarańczową  koszulkę -na szczęście stanowczo odmówił jej założenia <3 ..

    w przedszkolu porozwieszane duchy, praktycznie wszystkie dzieci poprzebierane ..wszystko z rozmachem.. kurcze.. poprosiłam panie od zajęć indywidualnych, żeby zabierały na nie syna w czasie ewentualnych zabaw halloweenowych - nasza ukochana pani powiedziała, że tak własnie myślała,że kogoś trzeba będzie ratować <3, wychowawczyni coś nie mogła mnie zrozumieć, upewniała się czy aby jestem na pewno pewna, że nie chcę aby w nich uczestniczył... synkowi powiedzałam, żeby 'w razie czego' powiedział w myśli "Jezu ufam Tobie"

    źle się czuję z tym,że go tam zostawiłam.. ale przecież bez sensu no całkiem bez sensu byłoby tracić zajęcia indywidualne..  zresztą my za to przedszkole przecież płacimy, czemu mielibyśmy tego dnia z niego nie korzystać.. może komuś ten jeden chłopiec w szarej koszulce nie bawiący się dobrze z innymi dziećmi w duchy i wampiry da do myślenia..
  • No przepraszam za off top, ale jak robisz zapiekanke dyniową?
    Elunia powiedział(a):
    A dla przeciwwagi organizowane są Bale Wszystkich Świętych i menu dyniowe w restauracjach. Jak świat światem ludzie lubili się bawić, a szczególnie w ten pochmurny czas. U nas na małej wsi jest Bal, a wcześniej różaniec, młodzież chodzi helołinowo, a pobliska knajpa zaprasza na zupę dyniową. Ogrodnictwa sprzedają na potęgę chryzantemy, ja sobie już kupiłam przed dom. Zapraszam też przyjaciół na niedzielę na zupę i zapiekankę dyniową. 
    Jak mieszkałam w DE to bardzo mi się podobało, że każda okazja była dobrym powodem do spotkania się, wyjścia z domu.

  • @Malgorzata jak moje najstarsze dzieci chodziły jeszcze do miejscowej podstawówki uczestniczyliśmy kilka razy w "dniu ziemniaka".
    Podziękowali 1andora
  • W poprzedniej szkole moich dzieci od bardzo wielu lat jest organizowany dzień ziemniaka
  • edytowano październik 2018
    U nas w przedszkolu też jest dzień pieczonego ziemniaka, dzieci jadą na wycieczkę i pieką ziemniaki. Dzień dyni nie pasuje mi, bo powycinane dynie, tj takie są własnie w przedszkolu kojarzą mi się z halloween i ciężko dziecku małemu wytłumaczyć, że to niby inne święto. Nasza niechęć jest spowodowana symboliką tego święta i sposobem obchodzenia. Gdyby dzień pieczonego ziemniaka był obchodzony z np. flagami czy przebraniami w kosciotrupy, tez bym nie chciała, żeby brał w tym udział.  Dynia jest neutralna, ziemniak też, ale cała otoczka nie .Wolałabym, żeby był bal wszystkich swiętych.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano październik 2018
    dnia 31-go października to obchodzimy  Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych
    i tego się trzymam
    nie zamieniłabym na żaden bal
    w ten dzień wolę atmosferę przygotowań do święta i w ogóle rozmyślanie o świętych obcowaniu

    Podziękowali 2Bridget Agnieszka82
  • U nas w przedszkolu kazali dac dzieciom fartuszki bo bedzie kiszenie kapusty 31 października. Sie zastanawiam czy zamiast swieta dyni bedzie swieto kiszonej kapuchy.
    Podziękowali 1Bridget
  • In Spe powiedział(a):
    dnia 31-go października to obchodzimy  Wigilię uroczystości Wszystkich Świętych
    i tego się trzymam
    nie zamieniłabym na żaden bal
    w ten dzień wolę atmosferę przygotowań do święta i w ogóle rozmyślanie o świętych obcowaniu

    Ja też wolę atmosferę zadumy, wspomnień, sprzątania grobów, oglądania bliskich zmarłych na zdjęciach. Pamiętam jak w szkole podstawowej szliśmy z klasą na najbliższy cmentarz sprzatać zaniedbane groby, jaka była radosć, że możemy coś dobrego zrobić. Takie to było proste i takie piękne. Szkoda, że szkola nie ma już takich pomysłów.
    Jednak bal wszystkich swiętych ma swoją wartość, choć to może trochę razi, bo inną atmosferę znamy z dziecinstwa, jednak żeby się przebrac za jakiegoś świętego trzeba coś o nim się dowiedziec, poczytać, może kogoś  zainspirowac jego życie przy okazji. To wszystko zależy jak się dziecko w to wprowadzi, bo bal wszystkich swiętych to nie ''taniec nad grobem'', to raczej zwrócenie uwagi, na radość w niebie i pełnię szczęścia swiętych-nieustający bal. To jest też święto tych co żyją- w zgodzie z Bogiem.
  • nie żebym się czepiała, ale przy jakich melodiach odbywają się takie bale ? ;) 
    czy możliwe jest szybkie  wyciszenie i zaduma jak się człowiek wytańczy i wyszaleje na takim balu?
    ja i moje dzieci jednak zostaniemy  w opcji bez balu
    mi atmosfera zabawy w listopadzie zgrzyta choć jest smutno, ponuro i chciałoby się czymś uradować serce
    ale po coś to wszystko jest prawda?
  • edytowano październik 2018
    zgadza się
    Wszystkich Świętych to uroczystość radosna :) 

    miałam na myśli ogólnie listopad jako miesiąc w którym  myśli na przemian  kierują się  do wspomnianych świętych, ludzi którzy umarli, naszych bliskich, nas samych
    same dwa święta, dwa dni trwają zbyt krótko, żebym sobie na nowo poukładała 
    przez kolejne dni przeplata się smutek z nadzieją, żeby w końcu zwyciężyła nadzieja

    pamiętacie mój funeralny coming out kilka lat temu
    dzisiaj na myśl o tej czerwonej ziemi, która na mnie czeka aż się wzdrygnęłam
    listopad i jego cisza sprzyjają mierzeniu się z takimi myślami
    Podziękowali 1Gosia5
  • Mnie halloween irytuje o tyle ze jestem zwolenniczka rodzimych tradycji, a to święto jest kopia z zachodu. Poza tym komercja i nakręcanie biznesu na te wszystkie maski, przebrania itp.

    Ale co do demonizowania, wiecie jak się obchodzi ten dzień w katolickim Meksyku? ;) 
  • Jukaa, ale chyba nie z paradami czaszek i kościotrupów ;-) "cywilizacja śmierci" w polskim halloween to przy tym małe miki
  • Jedni mają halowiny, a my Tosi urodziny.  o:)
  • my wczoraj mieliśmy
    najmłodsza skończyła 3 lata
  • edytowano październik 2018
    Jak znajdę swoje zdjęcia truposzy z Meksyku to wrzucę coś ;)
  • @Colargol swoje zdjęcia czy truposzy? ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.