Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedługo halloween - bądźmy zwarci i gotowi

1679111215

Komentarz

  • [cite] krzysztof12:[/cite]te znicze nie pomagają zmarłym
    tylko modlitwa im pomaga

    Wydaje mi się, że w pewnym sensie znicze i kwiaty pomagają. Są pewną "ofiarą" - znicze się wypalają, kwiaty więdną. Jakoś tak to czuję, może mało konkretnie :shamed:
    Trochę o tym było w książeczce "Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" Marii Simmy. Niekiedy odwiedzające ją dusze prosiły o palenie świec (jeśli dobrze pamiętam)
  • krąży po facebooku - można to wywiesić na drzwiach :)

    http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/384870_2082954040892_1456323154_31741097_1517667849_n.jpg
  • Super pomysł!
  • Ale to tylko dla anglojęzycznych:bigsmile:
  • To może doczepić poniżej słowniczek?:wink:
  • e, teraz raczej wszystkie dzieciaki uczą się angielskiego w szkole... :)
  • Właściwie poprawniej byłoby "Holy wins!" Uczniowi ucięłabym za to pół punktu:tongue: Albo i cały:fingersear:
    Jednakże, jeśli przyjmiemy język gazetowych nagłówków - jest SUPER!
  • no dokładnie - też mi "zazgrzytało" :) Ale to chyba chodzi o podobieństwo fonologiczne :)

    Katia - studiujesz anglistykę?
  • [cite] Joanna Maria:[/cite]STOP HALLOWEEN

    obrazek z przekreśloną dynią (jak znak drogowy)

    Nie świętujemy satanistycznego
    Halloween!


    Mamy to w pliku PDF i zainteresowanym możemy podesłać.
    [/quote]Poproszę :cool:
  • Wlasnie przed moimi oknami przeszla procesja Ku Klux Klanu, z pochodniami itp :shocked:
  • U nas byli niedawno, wyszedł mąż i powiedział, że jak chcą cukierka to niech przyjdą z kolędami na Boże Narodzenia.
  • Dzieki Kasia! Nareszcie jakas sensowna odpowiedz dla dzieci.
  • A u mnie wczoraj ksiadz zyczyl 'Happy Halloween' pod koniec Mszy Sw...
  • [cite] MagdaD:[/cite]A u mnie wczoraj ksiadz zyczyl 'Happy Halloween' pod koniec Mszy Sw...

    może żartował....
  • Przed chwilą zadzwonił domofon,kiedy odebrałam ,usłyszałam:Halołin!!!
    Nie otworzyłam,powiedziałam,ze ja tego pseudo święta nie obchodzę.Nie przyszły dzieci,tylko całkiem dorodne nastolatki:cool:
  • Poskutkowała kartka (STOP HALLOWEEN) - nikt do nas nie zapukał!:bigsmile:

    Agnieszko&5 - wysłałam plik.

    Nika8 - napisz do mnie prywatną wiadomość z adresem mailowym, żebym mogła dodać załącznik
  • edytowano październik 2012
    Kresowianko, to w Irlandii, tutaj to dosc mocno zakorzeniona tradycja.
  • Joanno - nic nie doszło. Ale nie szkodzi. Znalazłam ten obrazek w googlach, wydrukowałam z napisem.

    Nakleiłam na drzwi razem z obrazkiem św. Michała Archanioła i......





    ... nikt dziś do nas nie zapukał :thumbup:
  • Agnieszka&5 - przepraszam! Zdaje się, że mąż niewłaściwie zaadresował:shamed:

    Ale cieszę się, że sobie poradziłaś.

    Jak opracujemy trochę lepszą wersję, to wrzucimy gdzieś tak, żeby wszyscy mogli skorzystać... w przyszłym roku:smile:
  • Mnie tak naprawdę poważnie wkurzyło coś innego na słupach ponaklejali u nas ulotki Hallowen i Akcja znicz podeszłam by przeczytać a tam chwilówki (kredyty) skoro uznali że te nazwy chcycą to pewnie już się to to u nas przyjęło. Zastanawiałam się tylko przez moment dlaczego policja aż na słupach rozwiesza info. o kontroli, póki nie przeczytałam o co chodzi.
  • No jak nic nauczyli się u wielodzietnych:bigsmile:
  • Co wy się na ten Haloween tak wypinacie. przecież tro religia/wyznanie jak każde inne. Aż się dziwię, że ich w Asyżu nie było. Jak wiemy (z Asyżu) w każdym wyznaniu jest pierwiastek prawdy.
  • [cite] Kresowianka:[/cite]

    Katia - studiujesz anglistykę?

    Nie, tylko uczę:wink:
  • [cite] Kasia_M:[/cite]U nas byli niedawno, wyszedł mąż i powiedział, że jak chcą cukierka to niech przyjdą z kolędami na Boże Narodzenia.
    [cite]

    Rozumnego masz męża :bigsmile:

    Gregorius:[/cite]Co wy się na ten Haloween tak wypinacie. przecież tro religia/wyznanie jak każde inne. Aż się dziwię, że ich w Asyżu nie było. Jak wiemy (z Asyżu) w każdym wyznaniu jest pierwiastek prawdy.

    Mój Proboszcz powiedział jakoś tak: to też wierzenie, tyle, że pogańskie. Jedni wierzą w dynię, inni w Pana Boga.

    Ci pierwsi to zapewne wegetarianie :wink:
  • Moim zdaniem - tych, którzy mają wątpliwości, co do demonizmu tegoż święta lub co gorsza chcieli by je "oswoić" najlepiej jest odesłać do wiarygodnego chyba źródła: "Biblii szatana", tam to czytamy m.in: " dwoma najważniejszymi satanistycznymi świętami są: Walpurgisnacht (Noc Walpurgi) i Halloween (lub wigilia Wszystkich Świętych).
    "
  • Klarciu: Budyzm jest tak samo demoniczny. Nie przeszkadzało to ani bł JPII ani BXVI modlić się o pokój z wyznawcami buddystycznych demonów. Czekam na dynię z Haloween w Watykanie. Wymagam bowiem konsekwencji w myśleniu i postępowaniu.
  • @Gregorius

    1. Już się przyzwyczaiłam, że dla Ciebie to i wiara islamistów jest demoniczną.
    2. Buddyzm jest w podobny sposób demoniczny, jak słowiańska wiara w Swiatowida.
    3. Satanizm ma określone ramy, swoją "Biblię" i nie przyznają się tam do Buddy, ani też innych religii, przy tym Bogiem Jedynym gardzą - dla nich Panem jest jedynie Lucyfer.

    Czytałeś w ogóle "Biblię szatana"?
  • A Ty Klarciu czytałaś św. Pawła apostoła co pisze oddawaniu czci bożkom?
  • Greg. Co do meritum - ajlawju, tylko nie wiem co na to Twoja Żona. Co do reszty - wdech, wydech. Syrach. Pamiętaj o Syrachu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.