Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedługo halloween - bądźmy zwarci i gotowi

17810121315

Komentarz

  • e.milia....................:bj:

    a teraz proszę: halloween-the day after
  • Americans...........SMILEY%252520MESSY.JPG&w=720&h=600&ei=lkq6TreaEM_3sgax7rmwBg&zoom=1
  • Uff, u nas w szkole na szczęście ani jednej dyni i ani słowa o tym "święcie"
  • Eh, u nas kolejna rewelacja. W piatek jest Dzien Swietego Marcina, dosyc powszechnie obchodzone swieto tutaj. Pije sie mlode wino, je pieczone kasztany, no i dzici ida na procesje z lampionami. U mnie w przedszkolu postanowiono byc poprawnym politycznie i wczoraj byl "Dzien Lampionu" :dc:. Tak ni w piec, ni w dziewiec, bo ani takiego swieta nie ma, ani ta data. Powiedzialam tylko przedszkolance, ze nie przychodzimy na to, w piatek idziemy do kosciola na msze dla dzieci, bedzie procesja z lampionami itp. Chyba nie zrozumiala o co mi chodzi i gdzie roznica: tu lampiony i tam tez
  • edytowano październik 2012
    Ja sie bardzo ciesze, ze w tym roku Helloweeenowa zabawa jest wieczorem w szkole, a nie tak jak ostatnimi laty - w czasie lekcji angielskiego. :D

    Przypomne, ze w zeszlym roku na czas dwóch godzin angielskiego (w formie dyskoteki helloweenowej) zabralam chlopaka ze szkoly. 

    Dobry pomysl z tą uwagą w dzienniczku. Ale ja bym w to wciagnela Andrzejki
  • Uff, u nas w szkole na szczęście ani jednej dyni i ani słowa o tym "święcie"
    Moze ktos sponsoruje. :P
  • Jak mój synek powiedział pani na angielskim, że rodzice nie pozwalaja mu rysować tych dyni i bawić się w to "święto" to pani mu powiedziała, że rodzice nie rozumieją, że to tylko zabawa [..]
    Do córki dzieci mają już znosić dynie do klasy.
    A Andrzejki też oczywiście są jakimś nieporozumieniem, zgadzam się Nika.
  • Jestem internetowo całkiem tępa: dlaczego mi się ten plakat nie otwiera?


    Napisałam list do proboszcza anty-halloweenowy, ciekawe czy będzie reakcja...?
  • a ja dostałam zamówienie na imprezę w stylu Halloween :/ i się nieopatrznie zgodziłam
     i teraz chodzę i myślę jak to zrobić, by imprezę zrobić, dzieci były zadowolone a nie wsadzić tam nic halołinowego

    chyba zrobimy wieczór naukowców z ciekawymi doświadczeniami itp. nic innego mi do głowy nie przychodzi
  • Przed chwilą zadzwonił domofon,kiedy odebrałam ,usłyszałam:Halołin!!!
    Nie otworzyłam,powiedziałam,ze ja tego pseudo święta nie obchodzę.
    Tak trzeba będzie zrobić. Zyskamy opinię jeszcze większych dziwaków.
  • a nie będzie przypadkiem marszu wszystkich świętych? Holy wins!
    może byśmy poszli, już niedługo nie będzie można legalnie maszerować ulicami... bez dyni
  • Przed chwilą zadzwonił domofon,kiedy odebrałam ,usłyszałam:Halołin!!!
    Nie otworzyłam,powiedziałam,ze ja tego pseudo święta nie obchodzę.
    Tak trzeba będzie zrobić. Zyskamy opinię jeszcze większych dziwaków.
    ja tak zrobiłam, za to wpuściłam te same dzieciaki, jak robiły kolędników. Efekt, za rok przyszły tylko na kolędowanie
  • Przed chwilą zadzwonił domofon,kiedy odebrałam ,usłyszałam:Halołin!!!
    Nie otworzyłam,powiedziałam,ze ja tego pseudo święta nie obchodzę.
    Tak trzeba będzie zrobić. Zyskamy opinię jeszcze większych dziwaków.
    ja tak zrobiłam, za to wpuściłam te same dzieciaki, jak robiły kolędników. Efekt, za rok przyszły tylko na kolędowanie
    Chodzą kolędnicy? Cusz za ciemnogród y podkarpacie.
  • U nas w przeszkolu swieto dyni bedzie, nie helolin, w dodatku 27- go chyba, wiec idziemy. Takie spotkanie dla rodzicow i dzieci, bez wampirow, bardziej w strone swieta sw.Marcina (lampiony itp).
  • edytowano październik 2012
    Cusz :))
    to komentarz do tatapfci, nie maciejki:)
  • edytowano październik 2012
    @ Rogalikowa - A może na twoim komputerze nie masz zainstalowanej żadnej przeglądarki dokumentów w formacie PDF?

    Jeżeli tak, to pobierz i zainstaluj bezpłatny Adobe Reader, np. z portalu www.dobreprogramy.pl.


    Bezpośredni link do strony z tym programem: 


    Kliknij tam "Pobierz program" i postępuj zgodnie z wyświetlanymi tam poleceniami...


    Mąż Joanny Marii
  • We Francji pojawił się już od ponad 10 lat taki ruch "Holy wins" i co 31.10, dzieci przebierają się w aniołkach lub świętych. Są koncerty worship.
    Można więc dziciom nie odmówić frajde przebierania się, lecz zamiast makabrycznych strojów, zaproponować im coś o wiele lepszego! 
    O:-) 
  • U nas w szkole podstawowej halołin zarządziła pani od angielskiego. Mój dziewięciolatek i jeszcze dwóch chlopców było przeciw, ale zostali przegłosowani. Dzieciaki mają przynieść dynie, ciastka,itp oraz ... znicze (???). Robimy sobie wolne tego dnia - syn sam doszedł do wniosku, że nie powinien iść (chociaż prawie płacze z żalu, bo mają być konkursy z nagrodami). Jestem z niego dumna - skauting procentuje. Syn ma tylko pretensje do Pani, że decyzję kazała podjąć dzieciom a nie pytała rodziców.
  • W przedszkolu nie ma już zabawy Halloween. Chyba po mojej interwencji.  Starszaki bawiły się bez naszej wiedzy. Na moje pytanie czemu w tym momencie jest dzieciom proponowana religia i Halloween.

     Na religię wyraziliśmy zgodę a o Halloween nikt mnie nie pytał i moje dzieci nie bedą brać w tej zabawie udziału. 

    W nowej szkole dzieci chyba nie ma zabawy w Halloween. Ale starszaki same wiedzą, że to nie dla nich.

     Muszę jeszcze pogadać z 8 latkiem. Rodzice jego kolegów się w to bawią. Nas też zaprosili.

    @-)
  • u nas nie było i nie ma nadal ani w podstawówce ani w gimnazjum jest za to sprzątanie cmentarzy i odwiedzanie grobów szczególnie tych opuszczonych
  • W szkole  na temat hallowen usłyszałam,że każdy powód do zabawy jest dobry.I to katolicy mówią ~X(
  • i to jest bardzo dobry pomysł... ale do mnie już nie przychodzą
  • moja znajoma starsza pani,kupuje obrazki że św.Michałem i z modlitwą z tyłu i jak dzieciaki przychodzą to ona zamiast cukierków im daje obrazki.
    w tym roku tez o tym pomyślałam, ale też nie wiem czy do mnie przyjdą, bo kilka lat z rzędu ich spławiałam

  • Na świetlicy pani postanowiła poprowadzić pogadankę o halloween. Tzn ona pogadała chwilę i kazała dziecion namalować jak będą świętowały Halloween.

    Na co mój syn (9LAT) zrobił plakat z takim napisem:

    NIE BĘDĘ ŚWIĘTOWAŁ HALLOWEEN!!!

    i podpisał się.

    Gdy opowiadał to w domu dodał dumnie z błyskiem w oczach:
    - mamo, i było mi wszystko jedno czy mi wpiszą uwagę, czy mnie wezwie dyra. Musiałem tak postąpić.

    Młody gniewny rośnie. :D
  • edytowano październik 2012
    .
  • edytowano październik 2012
    a nie będzie przypadkiem marszu wszystkich świętych? Holy wins!
    może byśmy poszli, już niedługo nie będzie można legalnie maszerować ulicami... bez dyni



    U nas jest. Zaczyna sie o 18, 31.11w Kościele sw Rafała na Marymoncie i kończy u św St Kostki.
    http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=6263

    Moj J ma dość makabryczny pomysł na przebranie za świętego Jana Chrzciciela). Nie wiem, czy nie trąci zbyt helołinem ;).
  • edytowano październik 2012
    jeśli za Świętego dopiero co po egzekucji to trąci ;)
  • edytowano październik 2012
    W szkole  na temat hallowen usłyszałam,że każdy powód do zabawy jest dobry.I to katolicy mówią ~X(
    W zasadzie... prawie każdy powód... ale pytanie, jaki rodzaj zabawy? Alternatywy, o których piszecie, są fajne. Dzieci mają frajdę, a demony nie :D



    PS.Przyznam się, że bardzo mi się podobają lampiony z dyni :\"> Szkoda, że mają tak negatywne konotacje :(
  • Dobrze, ze nikt jeszcze nie wpadl na to, zeby robic zabawkę mini-ginekolog nt aborcji... Jak z obrzędów satanistycznych sie robi zabawę to może i z tego tez.......
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.