Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedługo halloween - bądźmy zwarci i gotowi

1568101115

Komentarz

  • Mozna dzieci zabrac na wieczorny spacer na cmentarz, z paleniem lampek :cool:
  • A ja tam jestem gotowa na natarcie Helołinów - wzięłam i zakupiłam dynię i zamierzam ją w poniedziałek pożreć w całości - ciasto, placuszki, kompocik i inne cudeńka. Na szczęście u nas w szkole i przedszkolu dzieci nie trafią na te pogańskie atrakcje, więc nie mam problemu.
  • Knrdsk1, dla mnie atrakcją były i wieczorne Roraty. To, że jest się codziennie w kościele. I ta tajemnicza ciemność na początku... Gdyby w mojej parafii były rano... he, he, to bym nie chodziła:ag: Wystarczy mi atrakcja Rezurekcji :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Krew mnie zalała, bo jutro na angielskim impra halloweenowa a ja pod murem, bo w trakcie lekcji :confused:

    Napisałam nauczycielce list z pogróżkami (*kulturalnie)
  • u mnie syn VI kl. ma w piątek dyskotekę helołinową
    oczywiście nie pójdzie
    na dodatek wkręcili go w przygotowania do jakiegoś głupiego przedstawienia gdzie ma grać diabła (teksty idiotyczne, żeby chociaż jakaś klasyka)
    jutro pójdę i powiem , że sobie nie życzę
    ( nauczycielka j.polskiego - fankaTVN, opowiadając coś dzieciom zwykle zaczyna zdanie od "w telewizji widziałam, że...")
  • "odgrywanie roli diabła w przedstawieniach" widziałam na egzorcystów liście zagrożeń duchowych
  • Jak gdzieś pisałam u nas katechetą nasz proboszcz -czuwa .
    A i na ogłoszeniach ostrzega przed wrożbami i takimi imprezami .
  • U nas niestety bal halołinowy w przedszkolu jest w trakcie zajęć. Dziś przeczytałam sobie ogłoszenie.
    Czyli dzieciaki mają dzien wolny,bo posłać ich nie zamierzam. Z drugiej strony jak wytłumaczyć 3.5latkowi ze to nie jest święto w którym powinien uczestniczyc???
    Dajcie jakiś pomysł:devil::devil:
  • Tłumaczyć - prosto z mostu - tak jak jest - nie wiesz ile z tego zrozumie, ale przyswoi tyle ile będzie w stanie a za rok zapyta znowu, zobaczysz wtedy ile zrozumiało z twoich tłumaczeń i już będziesz miała punkt wyjścia do dalszego tłumaczenia.
  • jedyne wyjście to ewakuacja dzieci ze szkoły w najbliższy piątek
  • Zgadzam się
  • W naszej szkole jest podobno dyskoteka halloweenowa. Ale obyło się bez specjalnych rozmów. Zapytałam czy coś jest organizowane, córki odpowiedziały, że tak- dyskoteka 31.10. Ja na to, czy wiedzą, ze nie idą? A one, ze wiedzą!!!
    Jak ja lubię tę uległość, która w innych sytuacjach się nie zdarza!:bigsmile:
  • Powiesili czarownicę! To pewnie nasi! ;)
    Chociaż nasi to powinni ją raczej spalić...
  • U nas w szkole 31.10 wolny, jutro nic się w zasadzie nie dzieje, dzieciaki cąły czas szlifują pieśni legionowe i przedstawienie na wieczornice z okazji Dnia Niepodl, wiem tylko, że w jednej z klas rodzice przywieźli ze swojego ogrodu dynie, mają je wycinać, ja się akurat w tym nic nie doszukuję...
  • Przyszly dzisiaj do mnie juz pierwsze dzieci :shocked: Przeciez to chyba jeszcze kilka dni ??? Powiedzialam im, ze isc maja sobie, w zupelnym szoku bylam (myslalm, ze mi listonosz paczke przyniosl).
  • cukierek albo psikus ::rolling::fm:
  • [cite] Nika8:[/cite]Moze sie komus przyda - ja wkleilam na sledzia nk
    http://www.gosc.pl/doc/996546.Sa-powody-by-powstrzymac-Halloween

    Fajny, jasny tekst. Powinno być więcej takich.
  • Wogóle fajny ten nasz Biskup :cool:
  • lubię Waszego biskupa.. tzn byłam na jednej mszy gdzie wyświęcał jednego z Misjonarzy Afryki. Na mnie i na moim mężu zrobił bardzo dobre wrażenie...
  • Helołin po polsku - ręce opadają
    (i to na Frondzie :shocked: )

    http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/helolin_po_polsku_16495
  • :shocked:
    Jeśli więc przyjdą do Ciebie dzieci deklamując â?žhelołinoweâ? wierszyki i prosząc o cukierki, dlaczego nie dać im czekoladek, odmawiając wspólnie modlitwę za zmarłych? Te wizyty maluchów zamiast być objawem nieprawomyślnych zwyczajów, mogą stać się jedną okazją więcej do sąsiedzkiej integracji, tak zgodnej z duchem chrześcijańskim. Dlaczego nie postawić świeczki w wydrążonej dyni, albo w lampionie, w intencji dusz czyśćcowych tak, jak to robimy ze zniczami na cmentarzu?
  • te znicze nie pomagają zmarłym
    tylko modlitwa im pomaga
  • Własnie nie za bardzo rozumiem tej całej szopki na cmentarzach...

    Po co są groby?
    Ignorantka jestem, ale może mi ktoś wytłumaczy?

    Zmarli istnieją dla mnie duchowo... I modlitwa jak najbardziej.
    Ale ich szczątki w tych skrzyniach betonowych? :sad:
  • bo po sąndzie boskim z powrotem będziemy mieli własne ciała
  • i tak sie groby "unieważnia" po latach...
  • Nika, w oktawie wszystkich świętych za nabożne odwiedzenie cmentarza , komunie sw, i odmówienie Ojcze nasz, Wierze w Boga i modlitwy za Ojca sw, mozna wyprosić / uzyskać odpust zupełny za duszę w czyściu cierpiące
  • [cite] Nika8:[/cite]:shocked:
    <i>Jeśli więc przyjdą do Ciebie dzieci deklamując â?žhelołinoweâ? wierszyki i prosząc o cukierki, dlaczego nie dać im czekoladek, odmawiając wspólnie modlitwę za zmarłych? Te wizyty maluchów zamiast być objawem nieprawomyślnych zwyczajów, mogą stać się jedną okazją więcej do sąsiedzkiej integracji, tak zgodnej z duchem chrześcijańskim. Dlaczego nie postawić świeczki w wydrążonej dyni, albo w lampionie, w intencji dusz czyśćcowych tak, jak to robimy ze zniczami na cmentarzu?</i>

    Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Czy tutaj nawet odwrotnie?

    Wreszcie udało nam się wykonać kartkę na drzwi:
    STOP HALLOWEEN

    obrazek z przekreśloną dynią (jak znak drogowy)

    Nie świętujemy satanistycznego
    Halloween!

    Mamy to w pliku PDF i zainteresowanym możemy podesłać.
  • JM - wysłałam priva
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.