Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierniczki

1353638404147

Komentarz

  • mmmmmmmmm, pierniczki z pincake blox są py-szne !!!
  • Podrzucice przepis na jakieś pierniczki, nie musi vbyć super wykwintny tylko żeby się je łatwo robiło. Obiecalam dzieciom ze dziś zrobimy pierniczki ale tak mnie zmogla choroba, że nie mam siły wyjśc z łóżka i mąż będzie piekł z dziećmi. Muszą być szybkie i łatwe.
    Nie mam siły nawet siąść przy kompie czegoś poszukać a z komórki nie umiem. Dziękuję
  • przepis na szybkie pierniki (robiliśmy wczoraj :), już 3 rok z rzędu)
    300g mąki przennej
    100g żytniej
    2 jajka
    13 dkg c.pudru
    10 dkg masła
    10 dkg miodu
    1 łyżka przyprawy do piernika
    1 łyżka kakao
    1 łyżeczka sody

    wyrobić ciasto
    piec 10 min w 180 st.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • ja robię z podwujnej porcji :)
  • ja wałkuję na 4mm,rosną niewiele.
  • Te co awia robiliśmy wczoraj, fajne ciasto, tłuste, nie klei się podczas wałkowania. Smaczne wyszły
  • Proszę o radę. Zrobiłam juz jakiś czas temu ciasto na piernik staropolski lezakujacy i ono w lodówce zrobiło się bardzo twarde. Czy to dobrze czy jednak robiłam coś nie tak? Mam zamiar go piec za tydzień ale tak sobie myślę, czy aby nie wyszło zbyt twarde...
  • Dziękuję zrobili:) poszło im nieźle:) wyglądają smacznie.
  • Polina, przed walkowaniem, wycinaniem, wyjmij je na dluzej do temp pokojowej i troche wyrob. Moje na smalcu twardnieje mocno, a w rekach super mieknie;-)
  • Ludzie, zdjecia dawajcie tych pierniczkow!
  • dajcie jakis sprawdzony przepis lopatologiczny na domek na swieczke, szopke lub miasto... pliiiis
  • Dr Oetker ma takie zestawy z chatką z piernika z proszku, z szablonem i sniezykami do dekoracji. A jak chcesz sama zupelnie, to na moich wypiekach chyba taki przepis z instrukcja byl.
  • pewnie nie zrobie... a moze jak bede robic pierniki to sprobuje sciany powykrawac i sama polepic... tylko jak odmierzyc 90 g bialka- tyle trza na dobry lukier :) wg youtube
  • a Ikea ma gotowy domek do zlozenia z piernika, tylko lukier trzeba dorobic.

    podobno jadalny ;)
    ten piernik
  • a te z zytnia maka sa twardsze? po czym poznac czy zytnia co lezy i lezy jest jeszcze jadalna?
  • Jak leży a nie chodzi to znaczy że jadalna; )
  • przesiej, powąchaj, jak zapach normalny a na sitku nie ma nic podejrzanego ;) to pewnie jadalna :)
  • @Przeczesuję internet w poszukiwaniu przepisu na bezglutenowe i bezmleczne pierniczki. Nic mi nie podchodzi. @Berenika- chyba Ty podawalas kiedyś przepis? Może ktoś jeszcze ma sprawdzony sposób?
  • no dobra... teraz musze wybrac... Moniry cioci Franki czy Ireny B .. szczerze mowiac nie szaleje za pierniczkami w przeciwienstrwie do moich dzieci... i te Irenowe mnie nie powalaly do tej pory... a wlasnie dobrnelam do wpisu Marceliny o Monirowych i posmaku karmelu ze super... moznaby dodac taki z puszki karmel? na ich korzysc przemawia tez ze duzo miodu chyba nie zuzywaja
  • Nie, to nie karmel z mleka i cukru, tylko z upalonego na patelni samego cukru. Rozumiesz, roztopić na patelni i podgrzewać, aż się zrumieni na karmel.
  • ok... sam cukier na patelnie az sie przypali... moze jednak znajac wlasne zdolnosci pozostane przy Ireny B :)
  • edytowano grudzień 2015
    A ciasteczka? Ciastka świąteczne.

    Robicie? U mnie w domu, i u męża nie było takiej tradycji. My byśmy chcieli w tym roku przyrządzić takich ciastek i dać rodzinie w prezencie.

    Wybrałam:
    - tradycyjne kruche ciemne i jasne z ozdobami świątecznymi
    - migdałowe
    - cynamonowe
    - korzenne
    - piernikowe (nie pierniczki, a ciastka piernikowe)



    Co myślicie? Może jest jakaś lista ciastek świątecznych i warto by było zmienić któreś z moich wybranych?

    Potem zapakujemy ozdobnie, kolorowa wstążeczka i etykieta i już.

    A i jeszcze jedno pytanie: kiedy zrobić te ciastka? W sobotę/niedzielę na kilka dni przed Świętami będzie ok? Czy napiec lepiej w środę, na dzień przed Wigilią?
    Podziękowali 1Basja
  • @Felicyta a te z kwestii smaku: pierniczki bezglutenowe?

    Nie mogę wkleić linka :(

  • mam ireny b jednak... fajne wychodza ale dzieci mi tak jecza ze chce schowac do lodowki i jutro konczyc.. mozna?
  • Mafja można
  • Nie będę przekopywać się przez ponad 40 stron wątku.

    Dajcie jakiś sprawdzony przepis na pierniczki co to ani ciasto ani one same nie muszą leżakować.

    Dzieci mnie dręczą od kiedy piekarnik naprawiony.
    Dziś już się nie wywinę.
  • Pierniki IrenyB :)
    Podziękowali 1E.milia
  • ale przepis poproszę!
  • 1kg maki
    1szklanka cukru (ja daje ciemny -muscovado)
    1szklsnka miodu
    2lyzeczki sody
    3jajka
    Przyprawa do piernika
    200-250g masła
    3lyzki śmietany

    Zagnieść ciasto na ok godz do lodówki (zafoliowane)
    Nagrzać piekarnik (nie pytaj do jakiej -chyba 180-200 daje ) i pieke tez na oko :))
    Bardzo szybkie
    Z tego przepisu wychodzi mi ciut więcej niz słoik 5 litrowy.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.