Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

17374767879111

Komentarz

  • Kurcze - ja też za Polskę i też jeszcze nie zaczęłam :sad:

    Po relacjach nt wydarzeń warszawskich już się wyklęłam i wyryczałam - to teraz już tylko zostaje chwycenie się za różaniec.
  • No to ja się zmuszę i dziś całą odmówię-choć mam MEGA odrzut. Może to jest dziś potrzebne....?
  • Wyrabiam się następująco: Różę za Ojczyznę odmawiam po północy, a Nowennę Pompejańską w ciągu dnia.

    Edit: Często odmawiam jedną lub dwie części jak z małym chodzę po parku, w zasadzie jak się przemieszczam, to najlepiej mi się odmawia (w drodze do i z pracy - niestety tylko dwa razy w tygodniu pracuję, ale wtedy jestem pewna 100%, że NP odmówię, no nie ma siły).

    Raz nawet odmówiłam dwie NP jednego dnia.:shamed:
  • Pompejanie i Pompejanki, w przyszłym tygodniu wielkie święto- 16 XI wsp. Matki Bożej Miłosierdzia(Ostrobramskiej).


    :rainbow:
  • U mnie porażka, ale mam nadzieję, że jakoś nadrobię zaległości...
  • kudłaty miesza, ale... nie poddamy się, ojczyzna nas potrzebuje i inne obiekty naszych westchnień ku Niebu :iw:
  • Czy można się jeszcze dopisać?

    Zrobiłam sobie krótką przerwę po Nowennie, ale jakoś tak smutno i pusto bez tej Nowenny, a Ojczyzna w potrzebie, więc chciałabym się dołączyć :bigsmile:

    Czy lista jest jeszcze otwarta?
  • Myślę, że jak najbardziej
  • [cite] agnieszkamamaani:[/cite]Pompejanie i Pompejanki, w przyszłym tygodniu wielkie święto- 16 XI wsp. Matki Bożej Miłosierdzia(Ostrobramskiej).


    :rainbow:

    Dziękuję za info. U mnie w parafii jest ogromny wizerunek właśnie Matki Bożej Ostrobramskiej. Muszę się tego dnia wybrać na Mszę.

    Pozdrawiam modlących się

    :bigsmile:
  • Odmówiłam wczorajszą Pompę....ale jak i w jakim stanie emocjonalnym.....bez komentarza....W ogóle się w takiej złości nie powinnam modlić:confused:
    Tak więc jeszcze cała dzisiejsza przede mną i nie wiem jak to zrobię.
  • [cite] agnieszkamamaani:[/cite]Odmówiłam wczorajszą Pompę....ale jak i w jakim stanie emocjonalnym.....bez komentarza....W ogóle się w takiej złości nie powinnam modlić:confused:
    Tak więc jeszcze cała dzisiejsza przede mną i nie wiem jak to zrobię.

    Weź Męża pod rękę, przytul się i odmawiaj. A jeżeli wolisz w samotności, to zamknij się w osobnym pokoju, usiądź przed krzyżem i wezwij Ducha Świętego. Daj sobie czas na wyciszenie. Obiekty złości oddaj Jezusowi. Ktoś kiedyś porównał modlitwę do świeżo zamieszanej herbaty - te wszystkie fusy wirują i wirują, ale jak się odczeka, to opadną. Czasem tak właśnie jest na modlitwie. Warto dać sobie czas na wyciszenie, zanim zacznie się modlić, szczególnie, gdy są trudne emocje.

    Polecam też te nagrane modlitwy różańcowe - pomagają skupić się i nie pogubić. A jeżeli potrzebujesz - to mogę Ci przesłać te rozważania, gdzie przy każdym Zdrowaś kontemplujesz jedno zdanie z Pisma Świętego. To rzeczywiście pomaga przestać myśleć o czymś innym :)
  • Kresowianka,możesz przesłać...
  • napisz mi na priv swojego maila - bo to będzie załącznik :)
  • Kresowianka - a mogłabyś mi też wysłać?
    agnieszkamamaani- pomóc jakoś? odmówić jedną cześć za Ciebie?
  • Izsa - napisz mi na priv swojego maila :)
  • wysłałam, ale ostatnio nie dochodziły ode mnie privy- daj znać:wink:
  • o jak fajnie- dostałam- dziękuję;)
  • To, o czym mówiłam, to są te zdania na białym "rewersie" - na "awersie" są dłuższe fragmenty do rozważania przed dziesiątką (do wyboru) :)
  • Dziewczyny - i jeszcze jak te myśli przychodzą to mówić wprost:

    Idź precz szatanie!
  • Kresowianko jeśli można to ja też poproszę.
    Wyślę Ci swój mail
  • [cite] agnieszkamamaani:[/cite]Myślę, że jak najbardziej

    to ja poproszę o dopisanie :bigsmile:
  • A ja wczoraj po marszu jeszcze całą NP odmówiłą, jakoś bardzo motywację do modlitwy zyskałam
  • Bardzo proszę o pomoc, bo jest coraz gorzej. Czy ktoś może coś z mojej odmówić?
  • którą część?
  • Agnieszko, odmówiłam za Ciebie dwie pierwsze części :bigsmile:

    Myślę, że wieczorem dam radę odmówić i trzecią :wink:
  • Letni, tak bardzo Ci dziękuję...
    izsa, mogłabyś chwalebną jedną-to wtedy zostanie mi tylko dokończyć bolesne i jutro zacznę bez zaległości....
  • Dawno mnie tu nie było - przymusowy urlop :sad: Ale żyję i walczę. :ia: I codziennie odmawiam egzorcyzm za wszystkie Pompejanki i Pompejan, zwłaszcza modlącch się za Ojczyznę. Od dziś będę wyszczególniać Emilię i Kerimę. I nie łamać mi się, dziewczyny :gx:



    Już kilka dni po rozpoczęcie tej Pompy miałam b. nieprzyjemną rozmowę z osobą, za którą się modlę. :devil: działa, trzeba walczyć :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:


    Znowu znikam, bo muszę nadrobić zaległości, pewnie nie będzie mnie do piątku :cry:

    Natomiast osoby, które będą w środę w stolicy zapraszam na odpust w mojej parafii przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: Jesteśmy na Pradze Południe, niedaleko Promenady. Adres: Ostrobramska 72. Zaczynamy o 18-ej. A jak ktoś jest bardzo a bardzo odważny, to zapraszam na herbatę i ciasto (tytułem wyjaśnienia: odwaga nie dotyczy ciasta, tylko moich dzikich psów, niepachnących kotów, krwiożerczego królika i potwornego chlewu w domu:wink:)
    Takie duże zwierzę w brązowym płaszczu to ja. Może będę ruda, ale nie obiecuję.
  • Katia, dzięki, że się odezwałaś.
    Ja się zaczęłam modlić za Ojczyznę, a mi się w domu wali i powinnam normalnie intencję zmienić, ale chyba tak nie można, ciągnę tą samą...Ale jest mi cholernie ciężko...
  • 3maj się! +++
  • [cite] agnieszkamamaani:[/cite]
    izsa, mogłabyś chwalebną jedną
    nie ma sprawy-zaraz poleci:wink:
    Zapoczątkowałaś Pompejańską w intencji ojczyzny- to nie podoba się kudłatemu, więc musi kosztować. A na kłopoty rodzinne polecam dziesiątkę z ekipą Sycharu. Odmawiamy na chacie wieczorem o pełnej godzinie lub trochę po( ja zazwyczaj w nocy po północy). Cuda powszednie i niepowszednie się dzieją.
    +
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.