Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej / Post Daniela

17810121315

Komentarz

  • Napiszcie jeszcze , co z tą iloscią! Ile takich śliwek np.można, bo ja mogłabym się samymi węgierkami żywić przez 6 tygodni ;D Zakwas pić tylko rano (szklankę?), czy wielokrotnie można.
    Dodam, że dostałam skrzydeł, bo ŻADNEGO BÓLU GŁOWY dzis nie miałam :) 
  • edytowano sierpień 2014
    Przesadzać z ilością czegokolwiek to chyba w ogóle nie można. W końcu to półgłodówka. :)
    Ja piję zakwas tylko rano, szklankę rozrzedzonego ciepłą wodą. Potem w ciągu dnia woda mineralna i herbaty ziołowe.
    Staram się też przestrzegać przy każdym posiłku kolejności: owoce, warzywa surowe, warzywa gotowane.
  • edytowano sierpień 2014
    ad kolejności: najpierw napoje,potem owoce........
  • Tak, zaczynam rano od zakwasu z buraków, nie dodawałam tego.

  • edytowano sierpień 2014
    Napiszcie jeszcze , co z tą iloscią! Ile takich śliwek np.można, bo ja
    mogłabym się samymi węgierkami żywić przez 6 tygodni ;D Zakwas pić tylko
    rano (szklankę?), czy wielokrotnie można.Dodam, że dostałam skrzydeł, bo ŻADNEGO BÓLU GŁOWY dzis nie miałam
    ---------------
    Dziennie nie powinno być więcej niż 800 kcal. Śliwki, z tego co wiem, nie są zalecane w tej diecie, bo są zbyt kaloryczne. Teraz to nawet z jabłkami trzeba uważać, dawniej jabłka miały 7% cukru, a teraz wyselekcjonowano takie co mają 15%. Nie ma letko.
  • Dziennie nie powinno być więcej niż 800 kcal. Śliwki zbyt kaloryczne, nie jeść w tej diecie. Dawniej jabłka miały 7% cukru, teraz mają 15% - też trzeba uważać. Nie ma letko.
  • Aniela, patrz wczesniejsze wpisy.
    owoc jeden tylko przed posiłkiem, w sumie każdy ktory obecnie jest dostępny, tak jak było u Dąbrowskiej na wczasach, zdażała się sałatka owocowa na kolację i jabłka pieczone 1 szt z cynamonem.
  • Koleżanka kiedyś była na poście Daniela przez cały Wielki Post. A jako, że była to pora chłodna, więc na śniadanie jadła chyba kilka pieczonych jabłek. I schudła 8 kg, ale była wtedy młoda zaraz po 30tce. 
    I pod koniec postu dopadła ją kolka nerkowa. Ale to chyba dosyć częste. Małżowi dwa razy się to zdarzyło, gdy dwukrotnie był ok 2 tygodni na poście Daniela.
  • maniek jest już 4 tygodnie, wszystko robi tak jak było na turnusie, oprócz gimnastyki i spacerów niestety, schudł już 18 kg, nie jest głodny po raz pierwszy w życiu na tej diecie.
    A jak poucza że nie jemy zdrowo !!!!
  • Kupiłam buraki na zakwas, zbieram przepisy i siły, czekaja mnie jeszcze dwa krorkie wyjazdy, a potem biore sie za diete
  • Dużo ciekawych rzeczy. Wstawiam tutaj, żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami.




  • Wysłuchałam wykładu pana Zięby i mam wrażenie, że zalecenia tam podane są raczej sprzeczne z tym czego uczy dr Dąbrowska. Wynika z tego wykładu, że mamy jeść bez obaw dużo tłuszczy zwierzęcych, ogromne ilości żółtek i ... na mięso nie ma chyba ograniczeń. To jest chyba wprost odwrotnie do zaleceń żywieniowych dr Dąbrowskiej ...?

    Poza tym w innych wykładach ten prelegent z uznaniem wyraża się o homeopatii ...

  • wstawiłam zakwas:)
  • edytowano sierpień 2014
    Ida, nie do końca sprzeczne. Trzeba oddzielić dietę w-o (której zadaniem jest leczenie i oczyszczanie) od ogólnych zaleceń  żywieniowych. Te ewoluują . Dieta zresztą też.
    Od 1994r., kiedy dr E.D. pisała swoją książkę, wiele w tych zaleceniach się zmieniło. O wszelkich nowościach i zmianach można dowiedzieć się na jej wykładach. 
    Jeszcze trzy lata temu, nie do pomyślenia było, żeby  polecała tłuszcze nasycone. W zeszłym roku w wytycznych żywieniowych znalazł się smalec, w tym roku - tłuszcz gęsi i olej kokosowy.
    Tłuszcz gęsi przebija ponoć swoimi prozdrowotnymi właściwościami oliwę z oliwek.
    Przez całe lata wychwalane były kiełki, jako najbardziej bioaktywna żywność. Od jakiegoś czasu cicho o kiełkach. W diecie Gersona nie są one stosowane i udowodniono, że wprowadzenie do diety kiełków zatrzymuje leczenie nowotworu. Podobno z powodu niekompletności aminokwasów w kiełkach. 
    Pan Zięba w sposób przystępny przekazuje istotną wiedzę. Zawsze ją można zweryfikować w  innych źródłach. Co do jajek, to dokładnie wytłumaczył, dlaczego bezkarnie można je jeść w większych ilościach.
  • Brawo dla manka :).
    Super!
    18 kg dobry wynik bardzo dobry.
    Pozdrow Go ode mnie manka serdecznie i pogratuluj!
  • Czy zakwas buraczany trzeba mieszac co jakis czas czy czekac az sam bedzie gotowy?
  • Jeżeli jest odizolowany od powietrza (tlenu) wystarczy czekać.
  • Wiec bede czekac, dziekuje:)
  • Przejadanie Ziemi ten film udowadnia ze białko zwierzęce szkodzi 
    http://video.anyfiles.pl/Przejadanie+Ziemi./Nauka+i+technologia/video/110103
  • Tłuszcze zwierzęce też mają zły wpływ na ciśnienie krwi



  • @krzysztof12, tylko po co o tych gazach cieplarnianych? -  to podważa wiarygodność filmu.
  • Jeszcze popytam...wybaczcie. 
    Czy standartowy posiłek MUSI być  wg schematu : zakwas (sok/zupa)-owoc-surówka-gotowane, czy mozna poprzestac na 2 elementach? Po zakwasie i  owocu nie mam siły wcisnąc reszty.....surówka wypada w porze obiadowej....
    :-??
  • @balum ja nie wciskam wszystkiego....tez nie daje rady
  • Dzisiaj z mężem startujemy po raz drugi.
  • my też na ten tydzień bo w sobotę wyjeżdżamy
  • Witajcie po przerwie. :)
    Od ubiegłej środy jem "normalnie". Jest teraz Mąż. :D
    Po jego kolejnym wyjeździe mam zamiar powrócić do postu w-o. Ciekawe, czy i jak mi to wyjdzie. :D
  • ja zjem Wasze zapasy słodyczy, więc masz większą szansę, @Olesia;-)
  • Rozsiałam po świecie trochę info o poście Dr Dąbrowskiej. Głowny zainteresowany taki otyły że ledwo dycha. Żonie powiedziałam i kazałam sobie resztę doguglać. Oby się zainspirowali i trafili/trafił do Gołubia.
  • Dzisiaj dyniowa, surówka z marchwi, selera i odrobiny buraczka skropiona cytryną i posypana łyżeczką ksylitolu. Mąż znowu woli głodować niż jeść :( Nawtrząchał się rano surówki z marchwi i jabłka, na obiad o trzeciej zjadł talerz zupy dyniowej i twierdzi, że najedzony. A minę miał niewyraźną jak jadł tą zupę. Dzieci dostały mleko kokosowe i grzanki do zupy a do surówki podsmażone wczorajsze ziemniaczki. Może dzieciom dawać obiad pół godziny wcześniej żeby nam zbytnio nie pachniało....
  • Ola, ani dyniowej ani ksylitolu nie można jeść na początku diety, chodzi o to aby organizm oczyścił się i zacząl zjadać zapasy białka.
    ale to tylko uwaga co do diety Dąbrowskiej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.