Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej / Post Daniela

1911131415

Komentarz

  • @mańka, czy można ziemniaki ?
  • edytowano sierpień 2014
    O, @mańka jest! Napisz o tej kolejnosci, czy trzeba wszystko zjeść po trochu, czy mozna tylko np. surówkę na jeden posiłek, a zupę/gotowaną jarzynę na inny?
    I gdzie mozna znaleźć o tych niewielkich zmianach w diecie (które czasem robia WIELKĄ różnicę)? 

  • Dzięki @mańka
    Nie wyczytałam tego w broszurkach które mam w domu.
  • @ProMama - z tego, co wiem, nie można, zbyt kaloryczne są i przerywają odżywianie wewnętrzne.
  • edytowano sierpień 2014
    Dziewczyny, pytanie nie dietowe: nie macie niepotrzebnej kurtki rozmiar 52/54? takiej przejściówki wiosenno-jesiennej, żyję nadzieją, że może po dietce niepotrzebna:) ... dobija mnie już szukanie po ciuchlandach...
  • Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić mechanizm wielomoczu na poczatku diety Dąbrowskiej? Sikam o wiele więcej niż piję. W ciągu 12 godzin "schudłam" 600g jedząc duużo warzyw i pijąc. Czy to bezpieczne?
  • Na wielu dietach bywa, że najpierw szybki ubytek, bo woda schodzi, czemu tak jest? nie wiem, ale wiem, że jest.
  • To nie jest niebezpieczne... należy dużo pić i łatwiej wypłukiwać toksyny
  • Balum, każdy posiłek powinien wyglądać tak samo, chociaż o trochu
    Sok , owoc, surowe, cos na ciepło.
    Na obiad dodatkowo zupa na koniec.
  • Wyjaśnij @mańka szerzej,proszę
  • Arletta tzn? Co mam wyjaśnić?
  • Dlaczego w każdym posiłku musi być zachowana taka kolejność?
    Skoro organizm nie domaga się tak wielu dań?

    Nie wiem ...czy jest to konieczne dla przemiany, oczyszczania z toksyn?
  • Tak wielu nie znaczy, że dużo, to są małe porcje. Chodzi o kolejność i efektywność trawienia. A dlaczego w każdym posiłku - żeby był urozmaicony i dostarczał wszelkiego niezbędnego dobra... ;)
  • Wroce od kwesti zakwasu - czy mozna go nastawic w duzym sloiku szklanym - mam akurat taki- i zakrecic? Czy ma stac w ciemnosci (moge przykryc serwetka np., czy ma miec jakas okreslona temperature zewnetrzna? 
  • @winda dziwki za odp.
    Ula nie zakrecac, mój nie stoi w ciemnosci
  • Ula, zakręcać szczelnie, aby uniemożliwić rozwój pleśni. Lepiej, żeby stał w ciemności, bo to chroni przed utrata niektórych cennych składników np. witamin.
  • Robię zakwas w kamionce. Nie jest przykryty szczelnie. Potem zlewam do słoików i jak tu ktoś radził, trzymam w lodówce. Stoi już trzy tygodnie bodajże i ma się bardzo dobrze. :)
  • Nie jest przykryty szczelnie.
    -------------------
    @Olesia, a nie robi Ci się biały nalot?
  • edytowano sierpień 2014
    Przykrywam zalane buraki talerzykiem i obciążam słoikiem z wodą. Są praktycznie bez dostępu powietrza. Jeszcze nigdy mi nie "zbielały" na szczęście.
  • W ciągu doby diety straciłam 1,7kg wody! Możliwe przyczyny porócz diety to menstruacja, i zjedzenie 200g borówek które są moczopędne.
  • edytowano sierpień 2014
    Dawno nie miałam tak sprawnych i szczupłych palców!
    I wcale nie czuję głodu.
  • Mi jeden zakwas zbielał na górze, więc dla bezpieczeństwa, jak będę nastawiać kolejny (jak skończy mi się z butelek) to spróbuję zakręcić, jak radzi @Aniela. To też wyeliminuje muszki owocówki - u mnie próbowały się dostać do słoika, nie mam dużej kuchni i zakwas musi stać na blacie...

    AleksandraB - Gratulacje! :) A ile kg chciałabyś zgubić?

    Co do kolejności w każdym posiłku... dla mnie niewykonalne - po prostu nie mam czasu i możliwości żeby tyle przygotowywać, nosić ze sobą... przy śniadaniach trzymam się kolejności, rano już codziennie piję dużą szklankę zakwasu, ale nie dam rady tak restrykcyjnie trzymać kolejności przy każdym posiłku... Zatem kolejny argument za tym, że u mnie to faktycznie jakaś wariacja na temat diety dr Dąbrowskiej, po prostu post warzywno-owocowy... 
  • AleksandraB, brawo!
  • edytowano sierpień 2014
    Nie ma czego gratulować. Narazie "schudłam" tylko z obrzeków.

    Muszę schudnąć minimum 20 kg a max 30. Więc długa droga przede mną.
  • AlksandraB, Witaj Siostro! Mam 15 kg nadwagi wg obliczeń. A i pewnie 20 kg by nie zaszkodziło. Na razie byłabym happy, gdybym zobaczyła ósemkę z przodu na wadze  :x
    Powodzenia!
    I wytrwałości!

    =D>
  • AleksandraB a ćwiczysz coś? Przy takim dużym spadku wagi trzeba pamiętać o smarowaniu się jakimś mazidłem i ćwiczeniach, żebyś potem nie walczyła z brzydką skórą... Chociaż podobno na diecie w-o skóra nie powinna się zbrzydzić, a pozostać ładna, ale wiadomo, że lepiej zapobiegać ;)

    A jak liczycie sobie ile powinnyście schudnąć? Wg wskaźnika BMI czy jakoś inaczej?

  • Przy spadku wagi rzędu 20-30 kg skóra zawsze będzie obwisac niestety
    Żadna dieta czy to WO czy dieta cud nie pomoże.
    Pomoc moze jedynie sport, jakieś ćwiczenia, pływanie jest bardzo dobre.
    Ale to i nie spowoduje, ze skóra zrobi sie gładka jak pupka niemowlaka ;)
    Cis tam zawsze zostanie.
    No i ważne jest, zeby nie spadek masy niebyl zbyt gwałtowny w jakimś krótkim czasie.
    Lepiej chudnąc powoli
    Optymalnie ok 4-5 kg ma miesiąc.
    Im wiecej sie zrzuca w tak krótkim czasie tym większe prawdopobienstwo efektu jojo
  • @AgaMaria Witaj! Ja przy wzroście  163 mam 89,7kg. Rok temu kilka dni po urodzeniu synka ważyłam 80 kg.  W czasie karmienia piersią jadłam za dużo no i jeszcze mam niedoczynność tarczycy.
  • Jeszcze nie ćwiczę ale zamierzam wyciągnąć z piwnicy stacjonarny rowerek i hula hop. Wiem, że mi obwiśnie to i owo ale trudno.
  • Kibicuję wszystkim postującym i dietującym. :)
    Mój zakwas czeka w lodówce, a ja przytupuję z niecierpliwości.
    Czekam na wyjazd Męża (jak to brzmi...! :D ) i wracam do postu w-o.
    Zacznę też codziennie "spacerować" 2 razy po trzy kilometry z Najmłodszą do szkoły, więc ruchu bedę miała aż nadto. :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.