Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek poranny

15051535556116

Komentarz

  • apowojek - rozumiem co swietujecie, my mielismy podobna rocznice w lipcu...i teraz w okolicach tej rocznicy Bog podarowal nam nowe zycie - nasza corke :bigsmile:
  • hej!
    Wczoraj byliśmy w szkole rodzenia i było fajnie. Sympatyczna, dowcipna i ciepła prowadząca. :ag: (pozdrowienia!)

    Mąż się podniósł na duchu i wrócił zadowolony. A jak byliśmy na ostatnim wspólnym kursie -NPRu :bm: (wiem, wiem...ale to było 2 lata temu) to się bałam co będzie, bo wytykał nielogiczność metody. A jak byliśmy na kursie tańca, to myślałam, że ślubu nie będzie - zwłaszcza jak przerabialiśmy tango...

    Dobrze - idę remontować!
    Otaczam modlitwą wszystkich potrzebujących!
  • Witam się i ja w ten piękny dzień:)
    Byłam kilka dni z rodzinką na biwaku:)
    Jednak widzę i czuję ,że to już nie dla mnie,ciężko mi strasznie,sapię jak lokomotywa,spać nie mogę...na szczęście dziś zaczynamy 38 tydzień ...tadam!!
    Już niedługo...
    Tymczasem,pozdrawiam wszystkich ,chorym życzę zdrowia!
  • Ja też witam, jeszcze zdążyłam :bigsmile:

    Wróciłam z rekolekcji DK i się ogarniam.

    Pan Bóg jest wielki! I bardzo nas kocha!

    Ale dużo napisaliście :smile: Kiedy ja to przeczytam? Lecę zobaczyć kto zaciążył :bigsmile:
  • Haku, namierzyłam Was mniej więcej w połowie, ale powiedzieliście że mieszkacie na Włochach - to mnie trochę zdezorientowało.
    Później- jak mówiłaś o ilości dzieci i tv- nie miałam już wątpliwości:bigsmile:ale chciałam zobaczyc czy Ty się zorientujesz:bigsmile:
  • I ja piszę Dzień Dobry z nadzieją ,że taki będzie bo jakaś zdołowana się majgam po domu :sad:
  • D-ska ja wczoraj miałam taki dzień, zła byłam na Pana Boga, że nawet 100% zufanie mi zabiera, ale teraz już wiem...spowiedzi mi trzeba:shamed:
  • @apowojek,
    nie przeczytałam wczoraj Twojej odpowiedzi:
    "Ha ha!!!!
    Do zobaczenia!! "
    ale jak zobaczyłam kartkę z planem kursu to mi zaczęło świtać i kojarzyć się z nickiem. A jak powiedziałaś ile masz dzieci, to mi się śmiać strasznie chciało! TV mnie upewnił, normalne podejście do dzieci też, ale...zabrakło mi odwagi, żeby zapytać wprost, tak sie zastanawiałam czy nie będzie to jakoś dla Ciebie niezręczne :ag:

    Napiszę jeszcze raz: bardzo mi się podobały zajęcia, ciężka sprawa tak gadać do tylu par. Teraz się szczerzę do ekranu.
  • dzień dobry w piątek :smile:

    jakoś trudno mi było dziś wstać z łóżka, a wczoraj jak się kładłam to miałam piasek w oczach.. dobrze sobota i niedziela przed nami to mam nadzieję odpocząć i zebrać siły :smile:

    błogosławionego dnia :fi:
  • Wszelki Duch Pana Boga chwali!

    cytat na dziś:

    'Bądź dumny ze swej wiary chrześcijańskiej, dumny z Kościoła, aby Chrystus mógł ci powiedzieć: Jestem dumny z Ciebie'
    Rene Lejeune
  • Panie mój i Zbawicielu dziękuje, że się obudziłem

    Wstałem jakieś 4 godziny temu. Miłego dnia życzę
  • Witam wszystkim porankowo-piątkowo.
    O Pani moja, święta Maryjo. Polecam Twej świętej obro­nie, szczególniejszej opiece i miłosierdziu dziś i po wszystkie dni i w godzinę mej śmierci, siebie, duszę i ciało moje. Całą nadzieję i pociechę moją, wszystkie uciski i nędze moje, życie i koniec życia mego Tobie powierzam, ażebym przez najświęt­sze Twe wstawiennictwo i zasługi, wszystkie moje sprawy urządził i wykonał według Twojej i Syna Twego woli. Amen.
  • wiem, że już późno jak na poranek ,ale zdążyłam przed południem :wink::wink::wink:

    witajcie porannie:)
    dzien dobry:bigsmile:

    dziękuję Ci Panie za pogodę; dzięki temu jestem już na bieżąco z praniem :bigsmile:
  • " PANIE,
    nie wiem, co mi dzień dzisiejszy przyniesie.
    Wiem, że się zaczął.
    Zanim rozpocznę swą pracę,
    pragnę się skupić w ciszy.
    Zanim zacznę rozmawiać z ludźmi,
    chcę najpierw do Ciebie przemawiać.
    zanim wybiegnę na ulicę,
    pozwól mi zatrzymać się przed Twoim obliczem.
    Zanim czas codzienny sprawom poświęcę,
    pragnę kilka minut przebywać przed Tobą.
    Wszystko, co dzisiaj czynić będę,
    Tobie na chwałę poświęcam.
    Ciebie niech spotykam w każdym człowieku.
    Prawdą chcę się kierować w każdym moim słowie
    Bądź obecny przy mnie
    na wszystkich moich drogach.
    Dobry Boże, wspieraj mnie i umacniaj. Amen. "


    Witam wszystkich.
    Ja też dzisiaj rozwiesiłam pranie ....Dwie duże linki/ na podwórzu/ .
    Teraz lecę do kuchni .... Szykowanie obiadu wzywa :)
  • Szczęść Boże wszystkim!
    Dawno mnie tu nie było a tym bardziej o tej porze :-)
    Popijam poranną kawkę i zbieram siły na dzisiejszy dzień. W związku z jutrzejszą wizytą gości, którzy zjawią się z piątką dzieciaczków czeka mnie troszkę pracy typu pieczenie i sprzątanie obejścia ;-)

    Miłego słonecznego dnia życzę!:bigsmile:
  • I ja witam i Bożej, słonecznej soboty życzę Wszystkim!:bigsmile:
  • Olesia, a Ty już tutaj?:shocked:


    Dobrego dnia Wszystkim! szczególnie słonecznego i bezwietrznego:bigsmile:
  • od pazdzernika mnie nie bylo :confused:a teraz juz jestem i goraco wszystkich witam
  • witam,ja też po kawie i śniadaniu, ruszam w miasto. Dziś mam zamiar piec bananowe muffinki:bigsmile:
  • dawaj przepis :bigsmile:

    mam w domu mnostwo bananow z ktorymi nie wiem juz co robic :fm:
  • ja w necie znalazłam, pierwszy raz je będę robić, więc może podam przepis,jeśli się sprawdzi,oki?
  • witajcie,

    mąż zrobił kawę. Zaraz biorę się za dalszą część malowania.
    Wczoraj u nas była straszna burza, akurat jak musieliśmy wyjeżdżać do pracy. :confused:

    Dobrego dnia dla wszystkich!
  • Agnieszka, e, zaryzykuje, inaczej mi sie banany zmarnuja, wiec jesli mozesz to podaj linka :bigsmile:
    na oko przepis ocenie, juz mam w tym wprawe :wink:
  • podobne do bananowego ciasta, ktore kiedys robilam, powinny byc dobre :) zreszta wychodzi ich tylko 12, to sie zje :wink:

    (ja normalnie jak juz brudze kuchnie dla muffinkow to robie 50-60 szt. i polowe mroze :cool:)
  • a, no i oczywiscie bardzo dziekuje za podzielenie sie przepisem :)

    w zamian moge podac przepis na dzem bananowy - wychodzi taka nutella troche :bigsmile:
    interesuje Cie?
  • pustynny, jeśli mogę to też poproszę o przepis na ten dżemik :-)
  • Ja też poproszę o przepis na dżem bananowy. :bigsmile:
  • OK jak mi dzieciaki dadza troche spokoju to Wam tu wklepie przepis :)

    A bananowe muffinki wyszly super (zamiast masla dalam oliwe z oliwek bo masla nie moge jesc karmiac), dzieki Agnieszko za linka :bigsmile:
  • PRZEPIS NA DZEM BANANOWO-CZEKOLADOWY Z CYNAMONEM

    Skladniki na jeden sloik:

    50 ml soku pomaranczowego swiezo wycisnietego (z 1 pomaranczy powinno tyle wyjsc)
    250 gr juz obranych bananow (lepiej mocno dojrzalych)
    200 gr cukru
    cynamonu wedle gustu
    25 gr czarnej czekolady (najlepiej takiej z 70% kakao) - ja czasem daje troszke wiecej

    plus wyparzony sloik

    Przygotowanie:

    Umiescic w garnku pokrojonego banana, sok z pomaranczy, cukier i cynamon i mieszajac od czasu do czasu doprowadzic do wrzenia, potem gotowac okolo 5-10 minut na mocnym ogniu. Mozna usuwac piane, jaka sie pojawi (ponoc sa to zanieczyszczenia cukru - tak glosi przepis oryginalny - ja sie jednak w to nigdy nie bawie, nie wychodzi mi)

    Nastepnie zdjac garnek z ognia i dodac czekolade. Rozmieszac az sie rozpusci, po czym ubic robotem (mi sie nigdy nie chcialo brudzic sprzetu, wiec resztki kawalkow banana rozgniatam widelcem w trakcie procesu gotowania ;)). Potem gotowac jeszcze okolo 5-7 minut.

    Nakladac na goraco do wyparzonego sloika i odstawic go nakretka do dolu az do wystygniecia.

    Dzem dzieki odrobinie czekolady ma brazowy kolor i lekko czekoladowy posmak - taka owocowa nutella :bigsmile: Ktora to w oryginalnej formie nigdy w naszym domu nie gosci, nie ma takiej potrzeby :wink:

    Smacznego!!!

    edit: pomylilam dwa slowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.