Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KWIATY

1101113151624

Komentarz

  • Agnieszko, śliczności, fiołki cudne. Jak patrzę na rozmaitość Twoich pelargonii, to tylko myślę, gdzie to wszystko przechowujesz w zimie. Przepiękne. Bardzolubię pelargonie, ale kilka lat temu przestałam je uprawiać. Płatki spadają sąsiadom na balkony i wywułują ich niezadowolenie... nic, tylko mieć swój własny dom z wieeelkim, jasnym strychem, gdzie byłoby moje królestwo :-)
  • No właśnie tak mam ;)
  • A pelargonie to dopiero Wam pokażę w tym roku. Udało mi się zdobyć tulipanowe!
  • Tylko , niektóre tak mi się jakoś wyrodziły , jakby było za gęsto liści , albo kilka rozetek w jednej doniczce. Pewnie trzeba rozsadzić ? 
    Czy jest kilka rozetek to widać. Musisz poszukać niezależnych od głównego stożków wzrostu. Nowe rozetki to nowe fiołki, trzeba je delikatnie czymś ostrym (ja używam skalpela) pooddzielać, ukorzenić i mamy nowe kwiatki.
    ja mojego fiołka rozsadzałam tak, że wyjęłam całą roślinkę z doniczki i oddzieliłam malucha od mamy - jak najniżej się dało, tak, że został ze swoją ziemią. Wtedy przełożyłam do doniczek, dosypałam ziemi i już.
     - dobrze? czy powinnam była wsadzić małego do wody? wydaje mi się że jakieś korzonki miał, ale pewności nie mam... 
    wczoraj to robiłam więc mogę jeszcze go do tej wody włożyć - ma to sens?

    ten mały był już całkiem spory - 15 listków średniej wielkości  
  • ja nie ukorzeniam w wodzie niczego, nawet liści.

    Poprzykrywaj je z góry torebkami plastikowymi albo obciętymi denkami od butelek plastikowych, żeby na czas ukorzeniania stworzyć mikroklimat i podnieść wilgotność i będzie OK.
  • Joanno sposób który opisujesz najlepiej sprawdza się kiedy nowa sadzonka wyrasta pod dolnym rzędem liści, niejako bezpośrednio z doniczki, często ma już nawet trochę własnych korzonków.

    A ten, który opisałam wyżej jest dla tych rozetek, które wyrastają pomiędzy rzędami liści, nie stykają się z ziemią w ogóle i są w korzonki łyse :)>-
  • a czyli ok - moja wychodziła pod dolnym rzędem, tak jak napisałaś :)
    dzięki
  • edytowano marzec 2012
    Ok,ok - wszystko zgodnie z arkanami sztuki :D


    A w ogóle to może by koleżanka się jakimiś kwiatkami pochwaliła, co? Tu publiczność czeka. ;)

    Czy jeszcze nie kwitły?

  • jak zakwitną to się pochwalę :) póki co rosną sobie ładnie i spodziewam się, że jak tylko trochę bardziej słońce przyświeci to i kwiatki się pojawią :)
  • A moje ładnie rosły i kwitły a ostatnio coś przestały i tych liści jakby za gęsto było ... Jaki nawóz najlep[iej do nich kupić ? Do tej pory kupowałam biohumus. 
  • Agnieszko, to ja czekam na zdjęcia tulipanowych pelargonii, nie wiedziałam, ze takie mogą być. Jestem zielona w temacie, więc będą chłonąć wszystko, co pokażesz.
  • edytowano marzec 2012
    No właśnie mam Pink Pandorę i Red Pandorę i Patricię Andreę. :D


    Moniko ja używam Substral Burza Kwiatów do rozpuszczania w wodzie.

    O ten:
    image

    Edit: i do pelargonii i do fiołków
  • A pelargonie to są i tulipanowe i różane i gwiaździste i pstrolistne i w ogóle cuda wianki.

    Tu moja różana Denise:

    image
    image
    image


    oraz Supreme

    image

    kwitnienie zeszłoroczne
  • supreme - przepiękna! najbardziej mi się ta podoba 
  • natomiast Denise - absolutnie niezwykła! kto by pomyślał, że to pelargonia!
  • Nawet nie wiedziałam , że są takie piękne pelargonie.

    Ale już przy fiołkach pozostanę ))). 

  • Pelargonie są fajne tylko mają jedną wadę - przezimować je trzeba.
  • kwiaty Moniki73

    image
  • A co w tych doniczkach?
  • no chyba nie liczysz na mnie że napiszę ?;) 

    dla mnie kolorowe kwiatki po prostu :):)
  • nie, nie - to do Moniki pytanko było :D
  • To zdjęcie archiwalne - wtedy coś nie dało się wkleić ). Moje kwitnące fiołki w zimie  :D
  • Myślę, że i na sprzedaż będą ;)

    Tylko poukorzeniać muszę.
  • Agnieszko, przy pierwszym wyborze zdaję się na Ciebie. Fioły są piękne, ale pelargonie Aga też chcę. 

    Aga czy już sprzedajesz fiołki. Proszę wybierz dlamnie na początek 6 sztuk.

  • Fiołki cały czas. Pelargonie myślę pod koniec kwietnia.
  • Ha - muszę sie pochwalić , idzie do mnie kolejnych 10 fiołów  :D
  • @Agnieszka&;5 - przeczytałam przed chwilą na Twojej stronie , że miałaś problemy z Krasawicą. Kwitnie Ci w końcu ? Bo na zdjęciu piękna jak marzenie ... 
  • A skądże znowu.

    Kolejny raz odtwarzam, właśnie wysadziłam sadzonkę do docelowej doniczki. Mam nadzieję, że tym razem się uda.
  • Uparta sztuka. image

    i kapryśna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.