Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KWIATY

1131416181924

Komentarz

  • Monika - normalnie zazdroszczę. 
  • I proszę Agnieszko o pomoc w określeniu odmian!

    A jutro nowe fotki Byliny - Rany! Jak ona zakwitła....
  • Moniś :) A do mnie się przelotem nie wybierasz? Bo kilka moich sztuk wymaga rozsadzenia i podziału na mniejsze egzemplarze - chętnie bym się podzieliła.
  • 1. Sunkissed Rose
    2. LE- Fuksievoje Kruzhevo Sport
    3. LE-Zielienaja Roza


    Beauty!
  • No, to z tym Sunkissed Rose to bym w życiu nie zgadła - na Twoich fotkach to on taki prawie cały kremowy, a u mnie wyraźnie różowy. Choć druga partia kwiatów (która właśnie zaczyna kwitnąć) jest już nieco mniejsza i bledsza zarazem.

    Pozostałe dwie obstawiałam podobnie, ale wolałam się upewnić... 
    :D
  • edytowano maja 2012
    @MonikoMa - tu piszę, bo pewnie zajrzysz ;) 

    napisałam priv :D
  • MonikoMa - chętnie bym wymieniła jakąś twoją rozmnożoną rozetkę na swoją ). Ty na Śląsku zdaje się mieszkasz ? 
  • Sunkissed ma ten właśnie subtelny paseczek różu, Róża muśnięta pocałunkiem słońca, w końcu się nazywa :)
    Wybarwienie kwiatów zależy od natężenia światła i długości emisji światła.

    Dla przykładu ten sam kwiat wczesną wiosną i na jesieni:

    image

    image
  • @Monika73 - tak, wpół drogi między Tychami a Bielskiem - zapraszam!

    @Agnieszka&;5 - piękny ten fiołek! Czyli jak? Jak więcej światła, to są ciemniejsze? Bo ja myślę, że moje to jednak teraz jakieś niedożywione są. Po pierwszym, bardzo obfitym kwitnieniu, teraz mają partię kwiatów takich raczej marnych - małych, słabych i kiepsko wybarwionych. Chyba kupię ten Substral co polecałaś.
    A na ten niebiański mam szansę się załapać? Bo w końcu nie wiem, na czym stanęło 
    :D Chyba coś przegapiłam...
  • Ja mam niebiański ale młody i jeszcze się nie rozróśł . 

  • A na ten niebiański mam szansę się załapać? Bo w końcu nie wiem, na czym stanęło 
    :D Chyba coś przegapiłam...
    No adresy na priw kazałam zainteresowanym wysłać. Kto przesłał to już dawno ma. Ale nie martw się dla Ciebie też się jeszcze uchował.
  • Zasada jest taka: mało światła gorsze kwitnienia i odwrotnie.

    Ale że fiołki lubią zaskakiwać to teraz np. mam takiego, że owszem kwiat wypuścił tylko jeden ale za to kolos. :D
  • image

    Zgodnie z obietnicą - Bylina. Zdjęcie nie oddaje jej piękna. A poniżej jeden z parapetów 
    :D

    image

  • Wow!


    że tak powiem ;)
  • Agnieszko - a doszedł do Ciebie wczoraj mój MMS ? 
  • doszedł doszedł - teraz tylko muszę przerzucić na kompa i wkleję :)
  • edytowano maja 2012
    Kiepska jakość niestety, bo to zdjęcie z telefonu ale prezentuję fiołeczka Moniki73 :)
  • Ha, nasze szable sansevierii zaczynają mieć dzieci - małe odnóżki - hurra! A euforbia dalej kwitnie jak szalona. Nie dziwota roślina afrykańska stoi na południowo-zachodnim oknie, lubi ciepło i światło, lubi takie nasłonecznienie =:)
  • Dzięki Agnieszko. Jakość może i słaba , ale widać , jak ładnie kwitnie ).
  • Agnieszka! A ta pstrolistna pelargonia ma już nabywcę? Jakby co, to sie zgłaszam!
    Moje fiołki nareszcie zaczynają kwitnienie, wszystkie hurtem! Dwa mają zupełnie inne kolory, niż się spodziewałam...
    :O
  • Jeszcze nie ma. Więc zaklepuję dla Ciebie.

    Balum wklej zdjęcia fiołków to może uda się zidentyfikować.
  • Nie umiem.... 8-|
    Mogę mmsem  puścić  komuś.
    Czy jakiś kwiatomaniak zna się na kliwii ? Co zrobić z kwiatostanem po przekwitnięciu, zostawić, czy ciachnąć? Dodam, że to pierwsze kwitnienie i łodyga z kwiatkami nie wyrosła ponad poziom liści, ledwo kwiatki się przecisnęły... Coś z nią nie teges...?
    :-/
  • Też raz tak miałam z kliwią, że nie wyszła do końca. Teściowa kiedyś kazała mi obrywać te szypułki po przekwitnięciu, i raz nawet je usuwałam, ale potem zauważyłam, że jak nic z łodygą kwiatową nie robię to sama żółknie i odpada. Lekko potem wyciągam z rośliny taką przekwitłą łodygę.

    Mogę przyjąć MMSa ale żeby spróbować rozpoznać fiołka po zdjęciu, musi być ono dobrej jakości. A wiesz czego się spodziewałaś? Żeby jakiś trop był.
  • To chyba jakiś sklepowy kundelek był, taki liliowy. Zrobiłam kilka sadzonek: dwie zakwitły - teraz ma 2 górne płatki różowe, reszta liliowe i ma falbanki na brzegach! Cacko! Ciekawe, bo takiego dwukolorowego nie miałam!
    Jutro zrobie jakies fotki, czymś....
  • E jak kundelek - to jest bezimienny ;)

    Imiona mają tylko rasowce. Pewnie się zesporcił.
  • Trudno, jakoś go nazwę.... ;P
  • Daj jutro to zdjęcie to mu grupowo nazwę wymyślimy.
  • jak się dobrze rozrasta ( wiele odnóg ) toż, to wielodzietny pisany, malowany ;)

  • @Jadwiga i @balum - adresy podajcie to Wam w przyszłym tygodniu pelasie wyślę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.