Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1408409411413414452

Komentarz

  • Podkładałabym bambusowe pieluszki pod buzię i tyle.
    Podziękowali 1Hope
  • Ja podkładałam flanelowe pieluszki, ale takie sztywniejsze na gładko wyprasowane, albo poszewkę od poduszki bawełnianą gładką
  • A ja tak wieczorem o tym myślałam i poleciłabym prześcieradło lniane. My śpimy na takim i pod pościelą lnianą. Rewelacja! Nie miałam co prawda problemów z potówką u dziecka, ale sama miałam problemy z nadmiernym poceniem się przy nadczynności tarczycy. Ja nie wiem, na czym to polega, ale len bardziej nawet niż bawełna oddycha. Mój mąż jest też zachwycony. 

    Mam w pewnym sensie już znajomą panią, która prowadzi firmę i szyje pościel z dobrej jakości lnu: https://linen.pl/. U niej kupowaliśmy. Na materacyki dziecięce też ma.
    Podziękowali 1Hope
  • O, o innych materiałach nie pomyślałam. Flanelkę jej dawałam i staram, żeby zawsze była świeża bo już myślałam, że to może jakaś bakteria, ale jak tylko chwile się ją ponosi na rękach to wyraźnie jej ta wysypka przechodzi.
    Spróbuję z bambusem, mamy lniana pościel i rzeczywiście się super pod tym śpi, ale chyba lniane "pieluszki" czy prześcieradło musiałabym zamówić. Dzięki za namiar!

  • @Hope, pani Daria Ci uszyje dokładnie taki rozmiar prześcieradła, jaki potrzebujesz. My mamy nietypowy rozmiar łóżka i po prostu o to mailowo poprosiłam i dostałam dokładnie takie, jakie chciałam. I len ma taki gęsty - porządny. Bardzo jestem zadowolona. A ścierek to tylko od niej używam. (Tylko obrusa nigdy więcej lnianego - nie radzę sobie z prasowaniem, a lubię mieć na stole uprasowane porządnie). Naprawdę polecam. :smile: 
  • Fajne te pościele, tylko drogie.
  • edytowano czerwiec 2018
    aga---p powiedział(a):
    Fajne te pościele, tylko drogie.
    Noooo wiem. Kiedyś korespondowałam o tej kwestii z właścicielką firmy - przedstawiła mi ceny i porównanie jakości lnu (gramaturę czyli gęstość). Wyszło na to, że po prostu len jest drogi.

    Ale powiem Wam, że mamy dwa komplety tej najprostszej i 'najtańszej' i używamy... na zmianę. Inną zakładam tylko, gdy są goście i potem z ulgą wracam do lnianej. Nawet mąż preferuje tę lnianą! I wyraźnie o tym mówi. To nie jest tak, że się pod nią nie poci - ale jakoś inaczej ona absorbuje wilgoć i taka wyprana kilkukrotnie jest też bardzo miła w dotyku. 

    I... warto zaglądać na stronę, fb albo zapisać się na newslettera - bywają promocje i 20 procentowe. 

    (Ja znowu offtop! - sorki!)
  • Mała spała dziś na lnianej poszewce, no niebo a ziemia :) oby szło w dobrą stronę:)
    Podziękowali 2Rejczel Rien
  • Sprobuj najpierw z nabialem a potem zobaczysz czy trzeba wdrazac kolejne metody
    Podziękowali 1Gosia5
  • U nas po leku na refluks syn miał mega zatwardzenia. One zobojetniaja kwasy żołądkowe przez co wszystko gorzej się wchlania
  • Nie wiem gdzie wątek odpowiedni.ale chyba niechcący przekonałam M do dr Ozimka.samej mi się nie chce.. ale Stefan znowu się przesrywal w nocy nie wiadomo po czym ma ponad kilo mniej od braci choć nie je specjalnie mniej,5latka ma zapach z ust zniewalający sCzegolnie na glodno(może to norma)i przy ospie to tragedia była..No i sama nie wiem może warto się przebadać.. tylko boje się ze nas zrujnuje ta impreza. nie mówiąc o podróży do Warszawy. Gdzie się rejestruje?
  • W internecie.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja juz nie wiem czy robie dobrze czy bagatelizuje. Moj najmlodszy 1,5roku, od ponad 2 tyg budzi sie w nocy z histerią. Nie da sie dotknac, rzuca sie, wrzeszczy na cale gardlo ała. Na poczatku bylam u pediatry to wykluczyl gardlo i zeby, ja sama zrobilam mocz ktory wyszedl dobrze. Wlasnie zasnął, ale ponad 30min temu obudzil sie z tak rozrywajacym krzykiem, brzuch zawsze ma wtedy twardy, teraz dotknac sie nie dal, krzyczy wtedy jak oparzony  :'( 

    Ja caly czas widze ze cos go boli w obrebie brzucha. Mialam juz isc na usg ale mial dwa lepsze dni i stwierdzilam ze przeczekam. Nietstety to wraca. 
    Czy to mzoe byc jakis nagly, ostry atak czegos co dzieje sie w jamie brzusznej?? I czy dawaloby objawy tylko i wylacznie w nocy?? 
    W dzien zachowuje sie normalnie i nigdy takiego ataku nie mial. 
  • Mi to wygląda na silne skurczowe bóle brzucha. Nasz najmłodszy takie miał ostatnio przy infelkcji. Własnie wtylko wnocy. Ja kiedyś takie miałak okresowo, straszne to było żadne badania nic nie wykryły.

    Nam lekarz zalecił dac na noc paracetamol, do picia miętę i rumianek , brzuch traktować termoforem lub suszarka. Tyle, że u nas trwało to  3 noce.
  • albo może spróbowac nospę jeśli dla takich małych można, bo tego nie wiem i zobacyzć czy to cos da.
  • Zrób USG.
  • usg to swoją drogą
  • Myslicie ze CRP warto zrobic?
  • ola_g powiedział(a):
    @annabe mój J miał takie objawy w tym wieku, nie nocą ale w samochodzie przy długiej jeździe
    Eliminacja mleka i glutenu pomogła chociaż wg gastrologow nic mu nie jest 
    Edit- objawy zawsze w drodze powrotnej od teściowej, gdzie przejadał się słodyczami 
    @annabe jak twardy brzuszek to mogą faktycznie być gazy.
    Może spróbuj z herbatka z kopru włoskiego,albo z kroplami z kopru włoskiego takimi jak niemowalczkom na kolkę się daje.

  • Bylam na usg. No i ciekawostka- pół roku chodzilam z nim na rozne badania i wizyty do CZD, badania w kier refluksu nic nie wykazaly, mlody zaczal jesc wiec temat uznalam za zamkniety. Usg nikt mu wtedy nie robil. 

    A dzis facet mi mowi ze on ma skrocony dolny odcinek przelylu, co moze dawac rozne objawy refluksowe...  :s

    Dżizas.tak sobie teraz skladam wszystko- jego tam moze pali w srodku i tylko w nocy bo wtedy jest w pozycji lezacej..
  • Do ilu mm ma skrócony? Na pewno głową wyżej przy spaniu.
  • 4mm krotszy niz powinien byc. 
    Ja mu wlasnie ostatnio wyjelam juz ksiazki spod materaca bo uznalam ze problemu nie ma, on juz lepiej sypial. A potem wyjechalismy na wakacje, spal tam na plasko, w domu tez juz na plasko bo zabralam ksiazki...
  • U nas było 20 mm i powiedzial że to graniczne jest i raczej jest już dobrze. No to chyba masz odpowiedz.
  • Powinien miec 25mm a ma 21mm.
    Braliscie leki? Inhibitory czy jakies inne?
  • U nas powiedział że 20 jest ok bo to wartość graniczna. Dałam 2 dni lekarstwo ale miał duże zaparcie choć nie wiem czy po tym bo dałam też mleko ryżowe.
    Podziękowali 1annabe
  • Brzewski robił więc się zna najlepiej. Ale pewnie jak są objawy to co innego



  • edytowano lipiec 2018
    Sprawdziłam wczorajsze wyniki zlecone przez lekarza. 

    Dalej ma niedokrwistość 10.30 i 31 hematokryt. 
    Monocyty % 9.7 (1-6) 

    Aspat wyszedł podwyższony 43 (norma 10-37 )
    ALT 31 (10-41)
    CRP wyszło ok.
    Kreatynina w surowicy poniżej 0,2 (0.3-0.7) 
    Bilirubina poniżej 0.19 ( 0.20-1.30) 

    czyli coś się jednak tam dzieje.. ale co? Wątroba? Czy to wszystko ma związek z przełykiem i tą żółcią która się cofa? 
  • Wiecie może jaki jest optymalny wiek na drugie USG stawów biodrowych? W skierowaniu mam napisane do 8 miesiąca, ale na pierwszym byliśmy z poślizgiem i nie wiem czy mam jeszcze czas czy po prostu lekarz nie mógł dać skierowania na wcześniejszy termin. Internet mówi coś o 4 miesiącu? Ile razy w ogóle chodzicie na to USG?
  • Ja chodzilam tylko raz zawsze.
    Podziękowali 1Hope
  • Ja też, nawet nie wiedzialam, ze powinno się powtórzyć, żaden lekarz mi o tym nie mówił. A czy rzeczywiście jest potrzeba powtarzać badanie jeśli pierwsze wyjdzie prawidłowo? 
    Podziękowali 1Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.