Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1427428430432433452

Komentarz

  • Mi dziecię spało (dopóki nie zaczęło się obracać) i w dzień, i w nocy w gondoli. To było mega wygodne, bo przestawiałam, gdzie chciałam. Ale teraz miejsca ani nijak i ani nigdzie na duży wózek. Szukam rozwiązania, które zastąpi tę gondolę właśnie - czyli i na dzień, i na noc (sam kocyk więc odpada raczej :-().
  • A gdyby kółka wózka zostawiać gdzieś w piwnicy, na korytarzu a do domu wnosić samą gondolę? one chyba teraz wszystkie odpinane ze stelaży są, też tak kiedyś robilam, ale doświadczenia dużego nie mam, moje dzieci prawie w ogole nie spały w dzień, czasem na rekach czasem przy cycu.
  • Jest jeszcze opcja kolyski przymocowanej u sufitu.
    Podziękowali 1Rien
  • Taka pleciona kolyska to najtaniej znalazlam za ok 177 zl a taka ze zdjecia powyzej to nowa prawie 4 stowy.
  • To jest rozwiazanie na chwile, poki dziecko nie zacznie sie przekrecac, podnosic i poki nie wyrosnie z tej kolyski na dlugosc. Nuale jak juz rozwazamy rozne opcje - to jest i taka.
  • edytowano październik 2019
    Juz widzę @Rejczel, jak moje chlopaki bujaja. Cos czuję, że i 3 latka by tam wpakowali na bujanko ;).

    Co nie zmienia faktu, ze kolyski sliczne.
    Podziękowali 3Skatarzyna Rejczel Rien
  • A to tak, oczywista, to az sie prosi tam wlezc ;) Ale @Rien ma panienke (moją przyszlą synową) i licze na to, ze obchodzilaby sie z Malenstwem czule :)
  • @Rejczel, myślałam, że na najnowszą jestemy umówione z ożenkiem, bo było zamówienie ;-)! Ale starszą też Ci oddam - dla Pysiola, chętnie.
    Matulu, ta pierwsza wisząca - mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Sama bym się wepchła (choć mus by się podocinać). 
  • Na dwie jest zamówienie o:)
    Podziękowali 1Rien
  • Tragiczne to mieszkanie teraz mamy. Tak nieustawne, że buuuuu. Ani do starszej, ani do nas. Choć łóżeczko wcześniej czy później będziemy musieli dostawić do K. Chyba że się Pan Bóg nad nami zmiłuje i znajdzie jeszcze inne rozwiązanie... 
  •  :*  :) <3
    Podziękowali 1Rien
  • edytowano październik 2019
    @Rien, moze Wam się trafić takie maleństwo, co się zbuntuje na lozeczko i będzie spalo z Wami jak nasz 3 synek, 2,5 roku z nami. Lozeczko potrzebne nie było, zadne lezaczki, żadne kołyski i kosze. Ile dylematow odpadlo ;).
    I to wlasnie może byc to rozwiązanie od Pana Boga ;).
  • Błagam Cię, @MonikaN - niech tak nie będzie! - to najgorsza opcja z możliwych. Mnie wybudza WSZYSTKO! Tragicznie źle sypiam, Mąż odsunięty do krańca łóżka śpi, żeby mnie nie niechcący nie obudzić ;-). Z młodszą przez jakiś czas poległam i brałam ją do łóżka, bo miała problemy z jelitami i wybudzała się średnio co pół godziny, a ja nie zdążałam zasnąć pomiędzy jej 'snem', jedzeniem i odkładaniem. To był KOSZMAR. Mąż nad ranem wywoził ją na dwugodzinny spacer, żebym mogła dospać choć te dwie godziny (ze stoperami w uszach, żeby mnie z kolei ruch sąsiedzki nie wybudził). 
    Chyba że ja się zmienię :smile:, to tak, możet być :smile:.
  • @Rien, tak czulam, ze znajdziesz jakieś rozwiązanie byleby z dzieckiem nie spac. 

    Mam to samo ;). Nie wiem jak ten czas przezylam, ale przezylam.
    Podziękowali 1Rien
  • @mamlu - my mieliśmy takie małe łóżeczko, które może być dostawką do łóżka, ale może też służyć za samodzielne łóżeczko. Jest leciutkie, łatwo przenieść (ewentualnie można kółka zamontować). U nas J. spał w nim z pół roku conajmniej.

    https://allegro.pl/oferta/dostawka-lozeczko-dostawne-male-lozeczko-materac-8487510147
    Podziękowali 3Skatarzyna Rien Hope
  • A jaki macie kombinezon /śpiworek dla dziecka na zimę? Moja ma pół roku, będzie jeździć w gondoli. Wszystkie wydają się mi cienkie jakieś a na Reime to chyba mnie nie stać... Chyba że ktoś ma do sprzedania używaną? 
  • @Izka kupiłam na olx GAP używany z puchem. Wyprałam i wysuszyłam w bębnówce, bardzo puchaty się po tym zabiegu zrobił
  • Aga85 powiedział(a):
    Leżaczki to zuo! Małe niemowlę powinno leżeć na płasko!
    Moje maluchy nie przebywały tam cały dzień, tylko wtedy gdy potrzebowałam coś zrobić w kuchni albo wziąć prysznic. Do spania miałam drewnianą kołyskę na kółkach z którą też jeździłam po całym domu. W nocy spały z nami w łóżku na początku, od roku część nocy w łóżeczku swoim,a potem przechodziły same do naszego łóżka.
  • @mamlu myśmy z forum dostali kołyskę, na kółkach, zajmowała mało miejsca, ale miejsca do spania było sporo i długo nie potrzebowałam łóżeczka. Z jednej strony miała opuszczany bok do przewijania taką lampkę w karuzeli, świetnie się to w nocy sprawdzało :)
  • Jak ktos z okolic Krk, albo sie wybiera tu, to kosz moge pozyczyc na dlugo (ja go dzierzawie, bo nie moj ;) : Jest aktualnie wolny, coreczka kuzynki, ktora uzytkowala go ostatnio, juz urosla. 
  • @kowalka, ja będę w Kraku w najbliższy weekend. Mogłabym pożyczyć?
  • Teraz, w Zaduszki? Do niedzieli będziesz? 
  • Tak, do niedzieli - takie są plany w każdym razie - jeszcze tylko noclegu nie mamy zaklepanego, ale myślę, że gdzieś się uda. 
    Podziękowali 1kowalka
  • @kowalka, priv.
    <span>:smile:</span>
    Podziękowali 1kowalka
  • edytowano listopad 2019
    Nie wiem gdzie pytać to zapytam tu. Odkupiłam kombinezon taki jak w tym ogłoszeniu:
    https://m.olx.pl/oferta/kombinezon-zimowy-wedze-rozm-86-CID88-IDCcxe7.html?reason=maria ;
    Kupowałam trochę w ciemno i wydaje mi się teraz strasznie cienki. Dla starszych dzieci mam z tej samej serii, ale starsze wersje i wydaką się dużo grubsze.
    Czy ktoś go może ma/miał i może stwierdzić, że on naprawdę nada się na zimę? Chodzi o ten konkretny z niebieskim zamkiem. Z tego co obserwuję, to chyba co roku jest nowa wersja :(
  • Mój dwutygodniowa córeczka ma wysypkę - jakby drobne plamki- na brzuszku, nóżkach do kolan i pleckach. Martwić sie?
  • Jednak ma troszkę jeszcze za uszami....
  • Czy nieprzyjemny zapach moczu u dwulatki świadczy o infekcji dróg moczowych? Od kilku dni z pieluchy Małej unosi się dość nieprzyjemny zapach, kojarzący się raczej z osobą w podeszłym wieku. Poza tym żadnych objawów - brak gorączki czy problemow z oddawaniem moczu, dziecko radosne. 
  • Moze ktos mi podpowie co robic.
    Corka ma rok i 2 msc, ciagle sie odparza. Mam obecnie wrazenie, ze moze jesc tylko suchy chleb, makaron z samej pszenicy i ziemniaki. Wtedy jest ok, odparzenie sie goi. Jak zje cos innego to od razu pupa odparzona, robia sie rany i krew sie leje. Probiotyki nie pomagaja. 
    Jakis pomysl jak to ugryzc? 
    Jakis czas bylo ok, wykluczylam jaja i pomidory i sie trzymala, ostatnio po bialym serku chyba znow sie bardzo odpazyla, zaczelo sie goic i wczoraj znow sie pogorszylo. Jadla tylko pieczywo, mieso i kluski slaskie, banana i ciecierzyce. Wieczorem zlapala ze stolu kawalek wedliny, ale raczej go nie zjadla i znow sie pogorszylo.

  • W pieczywie, wedlinie może być mleko
    Mięso wołowe przy alergii na mleko może być niewskazane
    Kluski śląskie to jajka? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.