Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1428429431433434452

Komentarz

  • edytowano listopad 2019
    Mie, slaskie robie bez jajek. Tu sklad jest wiadomy. Wedliny nie zjadla, raczej sie nia pobawila, a pieczywo jadla to co zawsze, po nim wczesniej nic jej nie bylo.

    Edit: wolowiny nie daje. Wczoraj jadla kurczaka wiejskiego.
  • Przy problemach z jajkiem kurzym niektórzy radzą wykluczenie mięsa kurczaka z diety.
    Nam alergolog polecala mniejsze jajka, przepirocze. Podobno im mniejsze zwierzę, tym łatwiej się trawi jego białka.
    Podziękowali 1mamuma
  • Mój synek uczulony na jajka nie może też kurczaka jeść. Też ma często nie wiadomo skąd biegunki. Właśnie jesteśmy w trakcie diagnozowania. Testy na robaki, alergiczne, i jeszcze coś w szpitalu. Zobaczymy co wyjdzie.
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano listopad 2019
    Pod koniec listopada mam wizyte u pediatry to moze cos sensownego wymysli, bo sie bidula meczy.
    Edit: a swoja droga to sprobuje nie dawac kurczaka. Zostaje wiepsz i krolik.
  • Wiążę moją Patrycje w chuscie, ma na nogach odgniecenie od materiału. Chyba jej to wielce nie doskwiera bo nie płacze i się nie skarży, zasypia w chuscie, ale mnie to denerwuje. Czy coś robię źle? Wiązanie kieszonka
  • Chusta natibaby, może problemem jest ze ubieram ja w kombinezon pod chuste bo się boję żeby nie zmarzla. Jeszcze będę testowac 
  • A kombinezon caly, ze stopami, czy bez. Jak ze stopami to moze sie ciagnie na stopach i pod kolankiem cos obciera. Mam dwie natki i nigdy mi nie obcieraly dzieci. Jedna corka w upaly byla noszona i tylko lekko sie odciskalo czasem, ale szybko znikalo.
  • edytowano listopad 2019
    @J2017 możesz zalinkować maść Tormentiol dla niemowląt bo mi się wyświetla tylko taka od 12 rż?
    Podziękowali 1mamuma
  • Jest zabroniony ze względu na kwas borowy , toksyczny dla dzieci poniżej 3rż.
  • Polecam maść cholesterolową, jest na receptę ale lekarze przepisują, i mąką ziemnieczaną zasypywać.
    Podziękowali 1mamuma
  • @mamuma rzeczywiście może być wina kombinezonu, będę testowac w takie dni żeby nie trzeba było grubo ubierać lub w domu ta chuste 
  • @Joanna36 nam też pediatra zabronił Tormentiolu stosować, ale można kupić Tormentalum (ten jest bez kwasu borowego).
    Podziękowali 1Joanna36
  • Czy powinnam się martwić jak Antkowi (1r) przy zasypianiu robi się mokra główka, a później już jest ok.
  • Pocenie główki, może być objawem niedoboru witaminy D. U nas tak było. Plus jeszcze kilka objawów 
  • @Aga85 jakich objawów?
    Może go poobserwuje.
  • U nas były jeszcze zaparcia mimo, że była tylko na piersi, duży niepokój i problemy że snem. W sumie nikt nas nie skierował, zrobiłam sama badania i wyszedł duży niedobor :( Jaką dajesz witaminę D? 
    Podziękowali 1Basja
  • Aktualnie nic nie daję.
  • Koniecznie trzeba dawać. Zwłaszcza teraz.
    Podziękowali 2Basja Aga85
  • Basja powiedział(a):
    Aktualnie nic nie daję.
    Macie jakieś p. wskazania? Jeśli nie to koniecznie trzeba suplementowac, zwłaszcza e okresie jesienno- zimowym. Najlepiej też coś sprowadzonego- polecam vigantol.
    Podziękowali 1Basja
  • @Basja ja dzis kupilam dla mojego 13 mies. Vigantol w kroplach. Normalnie bez recepty, 12,50 zl. Dwie kropelki dla takiego maluszka rocznego wystarcza dziennie.
    Podziękowali 1Basja
  • Ja od jakiegoś czasu nigdzie nie mogę dostać Vigantolu w kroplach. @Rejczel kupowałas może w jakiejś "sieciówkowej" aptece ? 
  • Wlasnie w takiej zwyklej, u nas kolo przychodni, @ewap
    Podziękowali 1ewap
  • Bea moi sami nie funkcjonują i zaczynam się martwić i mieć wyrzuty sumienia ze nic z tym nie robiliśmy jak byli mali..  o ile bardzo lubi jeden zostać ze mną w domu i z nikosiem.. i fajnie nam się razem funkcjonuje , to w przedszkolu jeszcze jeden nie był.. zawsze dwóch lub trzech:. Ale może martwię się na zapas.. może problem jest w mojej głowie.. wczoraj nawet siedziałam i myślałam jak to ciężko Nikosiowi będzie do przedszkola iść jak przyjdzie czas bo sam idzie.. ;/) 
  • edytowano listopad 2019
    Spoko. Postaram się żeby to był chlopakow czas bajki.. dzisiaj to mi potrzeba.. na pocieszenie włączyłam se druga cześć forresta gumpa i siedzę zryczana ;-) 
  • edytowano listopad 2019
    Jest jak się tydzień temu do połowy obejrzało ;-) ja chyba dzis pisać nie powinnam.. idę nakarmić swojego niemowlaka ze tak zakończę wypowiedz w tym wątku.. niemowlak chyba już powoli wyrasta z tego miana- zaczął wdrapywać się na kanapy i fotele i skacze radośnie po nich.. z braćmi 
    Podziękowali 1Rien
  • @MAFJa mój niemowlak też włazi na kanapę i w dodatku wydaje mowopodobne dźwięki "dejdej" na widok jedzenia. 
  • O mój tez różne takie zaczął wydawać z siebie.. dzikie dźwięki i słowa .. a mama tak nie bardzo.. a on już stary jest 
  • Mój ma 1 i 2 m-ce i mama mówi jak baaaardzo czegoś chce a tak dyskutuje w swoim narzeczu  :D
  • No nasz tez dyskutuje.. a to równolatek Antka .. odpowiada tak czyściej niż nie.takie dzikie tak . właściwie nie nie mówi.. :-) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.