Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1431432434436437452

Komentarz

  • U lekarza byłam. Osłuchowo ok.
  • Dopiero dwa tygodnie, u małych dzieci takie latarki długo się ciągną, pluczemy, psikamy, itd., itp. Ja jeszcze katarka używałam.
    Podziękowali 1awia
  • Czosnek przy lozeczku 
    Podziękowali 1awia
  • Ja bym spróbowała gotować tymianek ,majeranek inp. sól albo mgiełka.i do kuchni dać łóżeczko niech sobie pośpi w tych inchalacjach.a potem podjąć i wyciągać katarkiem
    Podziękowali 1awia
  • Popsikać 
  • olbas na poduszkę na noc, inhalacje z mgiełki zabłockiej ( w nebulizatorze)
    Podziękowali 2Katanna awia
  • @annabe moja siostra miała taki problem z dzieckiem i gdy całkowicie odstawiła produkty mleczne (nawet w swojej diecie bo karmiła piersią jeszcze) skóra powoli wracała do normy. 
    Podziękowali 1awia
  • Właśnie ta mgiełka co poleca @Aneczka08 jest rewelacyjna   uratowała nasze kaszlące dziecko przed kolejnym zapaleniem oskrzeli 
    Podziękowali 2awia Aneczka08
  • Wyciągam katarkiem ale kiepsko idzie. Wczoraj kupiłam katarek do odkurzacza i ..... spaliłam odkurzacz....a szło dobrze :smile:
  • Dziękuję. O tej mgiełce pierwsze słyszę. Wypróbuje. że katar trwa tak długo to nie takie straszne, gorzej że rano ciężko jej się oddycha.
  • Może nie ustawilas odkurzacza na minimalny ciąg, albo za długo... Od ośmiu lat przy trójce dzieci używałam regularnie katarka, nigdy nic się odkurzaczowi nie stało...
    Podziękowali 1awia
  • Ja kiedyś tez spaliłam stary odkurzacz. Otwieram tą dziurkę na rączce jak podłączam katarek żeby ciąg był mniejszy. 

    Mam dwoje od tygodnia z takim okropnym gęstym zielonym katarem. Nic poza tym. Ble

    Podziękowali 1awia
  • Ta mgiełka to moje epokowe odkrycie jest. Jeszcze mam w zwykłym spryskiwaczu i psikam dzieci męża pościel i dywany.
    Podziękowali 2Katina In Spe
  • @annabe no właśnie ja nie otworzyłam tego otworu....
  • Ale przy nowym....na który czekam...już nie popełnię tego błędu :smile:
  • Wracając do mojego zastoju to byłam w Fizjomama Warszawa i fizzjoterapeutka sczesala zastoje i okleila plastrami kinetycznymi, na razie jest super oby tak dalej 
    Podziękowali 2Rejczel MAFJa
  • Ale fajnie @Izka<3
    Podziękowali 1Izka
  • @J2017 lepszy od fridy jest katarek. Lepiej wydmuchuje- wciąga gluty.
  • edytowano grudzień 2019
    Fridą uszkodziliśmy dziecku śluzówkę, katarek wbrew pozorom delikatniejszy.
  • Och, mam drugie dziecko, które od urodzenia CAŁY czas robi kupę i puszcza gazy. Ściśle rzecz biorąc, próbuje to zrobić... Okropność!!! Brzuszek rozdęty, rozlany. I ciśnie bidaka przez sen i jego notoryczny z ciśnięcia brak... 
    @Bea, Ty gdzieś chyba pisałaś o Nospie, która może uszkodzić system napięcia mięśniowego u dziecka?
    Zaczyna nam się powtórka z rozrywki. Starszą leczymy dotąd, bo ma rozszarzona bańkę odbytnicy...  Tyle że jej bardzo długo nie umieliśmy w żaden sposób pomóc. Tę trochę wspomagamy kateterem, choć nie lubię...  

    Ktoś miał podobne problemy z dzidziusiem?...
  • @Bea, a na co wpływa Fenoterol? W ciąży z Kubą brałam przez ponad miesiąc. I Isoptin właśnie w pakiecie.
  • Ja też to brałam ...
  • Bea powiedział(a):
    Najmłodsze zaszczepiłam na nakaz po piśmie przedsadowym w wieku 25 miesięcy. Do tego czasu miałam zdrowe dziecko.
    To było jej jedyne szczepienie. I choćby mnie mieli zamknąć nie zrobię tego wiecej
    Bea, a jakie były skutki tego szczepienia?
  • @Rien jeśli brzuszek rozlaby, to bardzo możliwe, że słabe mięśnie brzucha ma. Do fizjoterspeuty bym się udała, żeby ocenił. Czasem kilka prostych ćwiczeń może znacząco pomóc... 
  • Ja też brałam w pierwszej ciąży Fenoterol i Isoptin...i też po czasie myślę że niepotrzebnie :(
  • Może mordowanie.., znajomy z dziećmi zaczyna uprawiać..
    Podziękowali 1enigma
  • MAFJa powiedział(a):
    Może mordowanie.., znajomy z dziećmi zaczyna uprawiać..
    Uwielbiam Twój telefon @MAFJa.

  • Ewasz powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    Może mordowanie.., znajomy z dziećmi zaczyna uprawiać..
    Uwielbiam Twój telefon @MAFJa.

    Popłakałam się :D
  • Chyba coś ze mną nie tak, zaniki pamięci jakies mam albo to wynika z faktu ze mam córkę ? 

    Dziewczyna ma rok i 2 mce i stara się chyba obrzydzić mi kp  :s 
    Ja wiem ze dzieci pow 1 roku , przychodzi taki moment, ze często budzą się w nocy bo chcą possać i poprzytulać się. Ale żeby po zaśnięciu budzić sie ze 3 razy w ciagu 2h i tylko pierś ją uspokoi.. a potem w nocy ok 10 razy ... położę dzieciaki spac, uspie ją i NICZYM od dłuższego czasu się zająć nie mogę, bo zdążę jedynie herbatę sobie zrobić, zasiąść na odpoczynek i jest ryk. Potem dłuższa chwila zwykle i znów ryk. W ciagu dnia nie mam możliwości zrobić niektórych rzeczy i teraz nawet wieczorów nie mam  :'(

    zagryzc zęby i wytrzymać do odstawienia jeszcze kilka mcy czy ja coś robię nie tak?? 

    ps. Jak tata weźmie to jest ryk nie z tej ziemi..
  • Czwórki nie wychodzą przypadkiem jej teraz? Przerabialam coś podobnego z najstarszym. Po wyjściu czwórek udało się go odstawić od nocnego karmienia w ciągu 3 dni. Wcześniej całe noce na piersi wisiał, a zaczęło się w trochę powyżej roku właśnie. Przed roczkiem potrafił spać ciągiem 6-8 godzin. 
    Podziękowali 1annabe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.