Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1196197199201202222

Komentarz

  • Klarcia powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    Szczepionkę na Covid zaś na dzieciach abortowanych produkują... 

    To są duby smalone; bzdety dla polujących na Pokemony.
    Czemu? Może faktycznie zawierają komórki ludzkie? Nie śledzę tego ale przecież są takie szczepionki np mmr i to w ulotce masz
  • Klarcia powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    Szczepionkę na Covid zaś na dzieciach abortowanych produkują... 

    To są duby smalone; bzdety dla polujących na Pokemony.
    A według Ciebie MMR (różyczka, odra, świnka) to też bzdet dla polujących na Pokemony?
    Bo jeśli tak, to nie będę marnowała swojego czasu.

    Wiesz, w ulotce jest napisane, że powstała o linię komórkową ludzką. 
    Podziękowali 1Taw
  • edytowano maj 2020
    To samo z szczepionką na pneumokoki, oni namnażają wirusa/ bakterie na żywej ludzkiej tkance, która jest pobrana z żyjącego abordowanego dziecka. 
    I takie są fakty , producenci nie zaprzeczają ,że  stosuja takie procedury , wszystko jest jawne. 
    Rozumiem @Klarcia, że taki fakt szokuje, ale obsmiewanie innych , wobec swojej niewiedzy, świadczy o tobie. 
  • @maliwiju o których konkretnie szczepionkach mowa? W MMR jest taka informacja w chpl, ale ani w chpl Synflorixu ani Prevenaru takiej informacji nie znalazłam.
  • Ja tylko to znalazłam: Polsce linię WI-38 używa się do namnażania wirusów różyczki wchodzących w skład szczepionek MMR (MMRVaxPro, Priorix, Priorix Tetra), a linię MRC-5 do produkcji wszystkich szczepionek przeciwko WZW typu A (Vaqta, Havrix, Twinrix) oraz jednej z dwóch szczepionek przeciwko ospie wietrznej (Varivax).
    https://www.mp.pl/szczepienia/ekspert/zagadnienia_rozne_ekspert/196236,czy-szczepionki-sa-nieetyczne-szczepionki-z-aborcji
  • Agmar powiedział(a):
    Ja tylko to znalazłam: Polsce linię WI-38 używa się do namnażania wirusów różyczki wchodzących w skład szczepionek MMR (MMRVaxPro, Priorix, Priorix Tetra), a linię MRC-5 do produkcji wszystkich szczepionek przeciwko WZW typu A (Vaqta, Havrix, Twinrix) oraz jednej z dwóch szczepionek przeciwko ospie wietrznej (Varivax).
    https://www.mp.pl/szczepienia/ekspert/zagadnienia_rozne_ekspert/196236,czy-szczepionki-sa-nieetyczne-szczepionki-z-aborcji
    No tak, o tych słyszałam, ale o pneumokokach to dla mnie nowość.
  • Poszukam miałam kiedyś zapisany plik ale nie teraz. 
    Podziękowali 1Hope
  • palusia powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    Szczepionkę na Covid zaś na dzieciach abortowanych produkują... 

    To są duby smalone; bzdety dla polujących na Pokemony.
    A według Ciebie MMR (różyczka, odra, świnka) to też bzdet dla polujących na Pokemony?
    Bo jeśli tak, to nie będę marnowała swojego czasu.

    Wiesz, w ulotce jest napisane, że powstała o linię komórkową ludzką. 

    1. Odra ostatnio bardzo groźna jest - ma paskudny przebieg.
    2. Te szczepionki powstały w oparciu o..., ale już teraz nie używa się do ich produkcji płodów z poronienia.
  • Agmar powiedział(a):
    Ja tylko to znalazłam: Polsce linię WI-38 używa się do namnażania wirusów różyczki wchodzących w skład szczepionek MMR (MMRVaxPro, Priorix, Priorix Tetra), a linię MRC-5 do produkcji wszystkich szczepionek przeciwko WZW typu A (Vaqta, Havrix, Twinrix) oraz jednej z dwóch szczepionek przeciwko ospie wietrznej (Varivax).
    https://www.mp.pl/szczepienia/ekspert/zagadnienia_rozne_ekspert/196236,czy-szczepionki-sa-nieetyczne-szczepionki-z-aborcji

    Etyczne aspekty szczepionek uzyskiwanych z linii ludzkich komórek zarodkowych

    dr n. hum. Sebastian Gałecki
    Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

    Garść niezbędnych faktów

    W naszym kraju zarejestrowano szczepionki, do których produkcji wykorzystuje się jedną z dwóch zarodkowych linii komórkowych. 

     Aborcji nie dokonano bezpośrednio w celu pobrania komórek, lecz lekarze wykorzystali płody uprzednio abortowane z przyczyn pozamedycznych. Warto o tym pamiętać, by móc wyrobić sobie rzetelną opinię na temat moralnej oceny korzystania z istniejących linii komórek zarodkowych. Te dwa fakty – korzystanie z linii pochodzących sprzed półwiecza oraz powód dokonania owych aborcji – nie są bowiem bez znaczenia w dalszej analizie etycznej.

    Te dwa fakty – korzystanie z linii pochodzących sprzed półwiecza oraz powód dokonania owych aborcji – nie są bowiem bez znaczenia w dalszej analizie etycznej.

    https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych

  • Klarcia powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Ja tylko to znalazłam: Polsce linię WI-38 używa się do namnażania wirusów różyczki wchodzących w skład szczepionek MMR (MMRVaxPro, Priorix, Priorix Tetra), a linię MRC-5 do produkcji wszystkich szczepionek przeciwko WZW typu A (Vaqta, Havrix, Twinrix) oraz jednej z dwóch szczepionek przeciwko ospie wietrznej (Varivax).
    https://www.mp.pl/szczepienia/ekspert/zagadnienia_rozne_ekspert/196236,czy-szczepionki-sa-nieetyczne-szczepionki-z-aborcji

    Etyczne aspekty szczepionek uzyskiwanych z linii ludzkich komórek zarodkowych

    dr n. hum. Sebastian Gałecki
    Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

    Garść niezbędnych faktów

    W naszym kraju zarejestrowano szczepionki, do których produkcji wykorzystuje się jedną z dwóch zarodkowych linii komórkowych. 

     Aborcji nie dokonano bezpośrednio w celu pobrania komórek, lecz lekarze wykorzystali płody uprzednio abortowane z przyczyn pozamedycznych. Warto o tym pamiętać, by móc wyrobić sobie rzetelną opinię na temat moralnej oceny korzystania z istniejących linii komórek zarodkowych. Te dwa fakty – korzystanie z linii pochodzących sprzed półwiecza oraz powód dokonania owych aborcji – nie są bowiem bez znaczenia w dalszej analizie etycznej.

    Te dwa fakty – korzystanie z linii pochodzących sprzed półwiecza oraz powód dokonania owych aborcji – nie są bowiem bez znaczenia w dalszej analizie etycznej.

    https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych

    Dla mnie ani mp.pl ani ten Pan nie jest wyznacznikiem norm etycznych. 

    Historia linii komórkowych powstałych w wyniku aborcji mrozi krew w żyłach. 
    Tutaj publikacja jej autora na długo zanim udało mu się ją stworzyć (do powstania linii Wi-25, ta wykorzystana w szczepionce to Wi-38) warto zobaczyć jak wyglądała jego praca:

    https://cogforlife.org/Hayflick1961ExpCell.pdf
    S. 591 to dla mnie jakiś koszmar.




  • Klarcia powiedział(a):
    Agmar powiedział(a):
    Ja tylko to znalazłam: Polsce linię WI-38 używa się do namnażania wirusów różyczki wchodzących w skład szczepionek MMR (MMRVaxPro, Priorix, Priorix Tetra), a linię MRC-5 do produkcji wszystkich szczepionek przeciwko WZW typu A (Vaqta, Havrix, Twinrix) oraz jednej z dwóch szczepionek przeciwko ospie wietrznej (Varivax).
    https://www.mp.pl/szczepienia/ekspert/zagadnienia_rozne_ekspert/196236,czy-szczepionki-sa-nieetyczne-szczepionki-z-aborcji

    Etyczne aspekty szczepionek uzyskiwanych z linii ludzkich komórek zarodkowych

    dr n. hum. Sebastian Gałecki
    Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

    Garść niezbędnych faktów

    W naszym kraju zarejestrowano szczepionki, do których produkcji wykorzystuje się jedną z dwóch zarodkowych linii komórkowych. 

     Aborcji nie dokonano bezpośrednio w celu pobrania komórek, lecz lekarze wykorzystali płody uprzednio abortowane z przyczyn pozamedycznych. Warto o tym pamiętać, by móc wyrobić sobie rzetelną opinię na temat moralnej oceny korzystania z istniejących linii komórek zarodkowych. Te dwa fakty – korzystanie z linii pochodzących sprzed półwiecza oraz powód dokonania owych aborcji – nie są bowiem bez znaczenia w dalszej analizie etycznej.

    Te dwa fakty – korzystanie z linii pochodzących sprzed półwiecza oraz powód dokonania owych aborcji – nie są bowiem bez znaczenia w dalszej analizie etycznej.

    https://www.mp.pl/szczepienia/specjalne/100056,etyczne-aspekty-szczepionek-uzyskiwanych-z-linii-ludzkich-komorek-zarodkowych

    To już kwestia sumień, poza tym redemptoryści rozważali problem i do przeciwnych wniosków doszli .
  • Dodam jeszcze że do namnożenia wirusa , jest potrzebna żywa tkanka, co za tym idzie wykorzystują dziecko z aborcji żywo urodzone, i pobierają potrzebną tkanę w przypadku pneumokoków są to płuca. 
  • Ja mam tylko to przypominające 5 w 1.. zaraz znów będzie rozważanie czym szczepic kolejne... 
  • edytowano maj 2020
    Klarcia powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    palusia powiedział(a):
    Szczepionkę na Covid zaś na dzieciach abortowanych produkują... 

    To są duby smalone; bzdety dla polujących na Pokemony.
    A według Ciebie MMR (różyczka, odra, świnka) to też bzdet dla polujących na Pokemony?
    Bo jeśli tak, to nie będę marnowała swojego czasu.

    Wiesz, w ulotce jest napisane, że powstała o linię komórkową ludzką. 

    1. Odra ostatnio bardzo groźna jest - ma paskudny przebieg.
    2. Te szczepionki powstały w oparciu o..., ale już teraz nie używa się do ich produkcji płodów z poronienia.
    1.
    @Klarcia masz mnie za idiotę? Nie pisałam nic o poronieniu ale o ABORCJI! 
    Mam nadzieję, że odróżniasz jedno od drugiego.

    2. Z poronienia dziecko NIE ŻYJE już- często kilka dni/tygodni. Pobranie żywego organu jest niemożliwe. Do szczepionki musi być żywy organ.

    3. Nie wierzę i nie muszę wierzyć w to, że były to inne powody aborcji, a nie pobranie organów do celów szczepionki. Dlaczego? Dlatego, że jest podany nr linii, co oznacza, że dodano X aborcji i to czego szukali znaleźli w X abortowanym dziecku.

    4. Nawet jeśli nie temu służyła ta aborcja- to co z tego?! Aborcja to zło. To grzech ciężki. Nawet gdyby ta szczepionka działała super (a tu są wątpliwości)- wspaniałe, ja uważam, że NIE PO TRUPACH (!) A tu mówimy o ludzkich trupach.

    5. Komórki tamtych zamordowanych dzieci są stale namnażane. Czytałam artykuł, nie pamiętam gdzie, że żywotność takich komórek ocenia się, że się skończy. Dlaczego? Ano dlatego, że człowiek też żyje X lat. A skoro jest przyzwolenie społeczne- wszak jest (!) bo nawet katolicy uważają, że skoro nie ma alternatywy- (patrz np.Ty)- to wykorzystują inne abortowane dzieci do tego, żeby tworzyć nowe szczepionki, np.covid.

    6. A czy ja coś pisałam, że odra ma fajny przebieg? No ma niefajny. Mój brat miał, to wiem. Brat żyje i ma się dobrze. My się od niego nie zaraziliśmy. Ale nie mam nic przeciwko szczepionce przeciwko odrze, tylko MMR, czyli skojarzonej. Wiesz jaka jest różnica?
    Podziękowali 3OlaN. maliwiju Katina
  • @palusia bardzo ci dziękuję. 
    Podziękowali 1palusia
  • M_Monia powiedział(a):
    Z poronienia naturalnego tez moze dziecko zyc. Wystarczy ze jest z 14-22 tc. Na prawde. Żyje jakis czas. Im starsze tym statystycznie dluzej. 
    Z 22 tc nawet ponad godzine.
    Monia, o czym Ty piszesz? Kobieta jest w łazience, nagle roni dziecko wielkości swojej dłoni i leci do szpitala z bijącym sercem, na wtedy cały zespół medyczny myśli sobie- o, to może weźmiemy kawałek płucka, może ktoś to wykorzysta na szczepionkę...
    Podziękowali 1maliwiju
  • Nawet jeśli jest na patologii w szpitalu, to jest codzienne ktg, a co najmniej osłuchiwanie czy serce bije. Jak nie bije, to nie żyje. A jeśli by żywe kobieta urodziła ot tak w szpitalu, to moje pytanie jest powyżej...
  • Przepraszam, ale czegoś nie rozumiem.
    W mojej definicji poronienie naturalne to wydalenie "ciała obcego" przez organizm kobiety. Do takiego dochodzi, gdy, ciało kobiety odrzuca ciało dziecka, ale bez podawania środków medycznych, stąd: naturalne. 

    Zwykle ciało kobiety odrzuca ciało dziecka wtedy, gdy ciało dziecka już nie żyje. Czy my mówimy o tym samym?

    Nie wiem o jakiej sytuacji mówisz, że "czeka się na naturalne poronienie, gdy dziecko jest żywe".
  • Na USG szuka się bijącego serca, a nie śmierci mózgu. Nie wiem, nie rozumiem o jakiej sytuacji piszesz.

    Pocieszające, że także uznajesz produkcję szczepionki na abortowanych dzieciach za niemoralne.
  • Wiesz w opisanych przypadkach to raczej wątpię, żeby przyszedł lekarz do takiej matki i jej mówił o tym, że przydałyby się organy na szczepionki i muszą być żywe... Przecież takie zdarzenie jest szokiem i nikt nie jest na to przygotowany. Ani rodzice, ani szpital. 
    Teoretycznie musieliby wiedzieć na co matka aktualnie choruje, żeby wiedzieć, czego szukać w jakim organie.

    Przecież Twoje dzieci próbowano ratować i jedno żyje

    W aborcji różni się to tym, że wywiad jest "doskonale" wykonany i dokładnie wszystko wiadomo.
     
  • edytowano maj 2020
    Tobie dawali coś takiego do podpisania?
    Brzmi to strasznie! I od razu budzi podejrzenie. W każdym razie we mnie.
    Nie słyszałam o takich praktykach na patologii ciąży. 

    Absolutnie- moim zdaniem nie jest to etyczne.
    Ale w przeszczepach też tak robią... więc kto wie :( 
  • Masakra ;(
  • Przecież to dziecko musiało żyć...
    Mieli cynk... Kurde, czy nie próbowali ratować?
    Zbyt dużo wątpliwości.
  • przepraszam, że się wtrącę - nie znam się ale i tak się wypowiem
    nie jestem medykiem
    ale dla mnie termin "śmierć mózgowa" to taki wytrych pozwalający pobierać narządy i tkanki do przeszczepów.
    żeby narząd nadawał się do wszczepienia innej osobie musi być "świeży" w znaczeniu nieuszkodzony - taki stan zakłada dotlenienie i odżywienie tkanek, czyli przepływ krwi nie powinien być zaburzony czy zatrzymany.
    mamy więc sytuację kiedy maszyna podtrzymuje krążenie i oddychanie ale pacjent jest martwy :D 
    a jest martwy bo ktoś ocenia, że jakieś fale mózgowe nie występują.

    uwaga! troll!: jak czytam niektóre artykuły i słucham wypowiedzi polityków i redaktorów to stwierdzam, że żadne procesy myślowe (i fale mózgowe) nie miały tam nic do roboty, czyli autorzy mogą zostać uznani za martwych i zutylizowani ;P 


    a tak na marginesie: medycyna nie wie wszystkiego. Na forum dla Amazonek co jakiś czas pojawia się pytanie "nie mam mutacji genetycznych, nie mam nadwagi, nie palę, nie piję, nie używam narkotyków, uprawiam sport, zdrowo się odżywiam - więc dlaczego zachorowałam?"
  • Córce Błaszczyk podano komórki żyjącego dziecka, którego nikt nie ratował??? Boże...

    @M_Monia, serio? :(
  • Ale rozumiem, że konieczna jest zgoda rodziców tego utraconego dzieciątka?
  • @M_Monia, chyba własnie wystarczy brak akcji serca... Jeśli serce przestaje działać, mózg wyłacza się szybko potem.
    Straszne to wszystko.
  • Tola powiedział(a):
    @Polly W tym procederze, tak jak w klinikach aborcyjnych w USA, nikt nie myśli w kategoriach "dzieciątka".


    Wiem. No tu właśnie jest ten problem pozoru dobra i społecznego odbioru. To taka dyskusja jak o przeszczepach. Bierzesz kawałek mózgu, ale ktoś w śpiączce może się obudzić. Wycinasz bijące serce, które komuś uratuje życie.
  • Ja trafiłam w 20 tygodniu ciąży z krwotokiem do szpitala, krwawienie gdzieś z szyjki się okazało.  Z dzieckiem wszystko dobrze i już się cieszyłem, że dziecko ok, a lekarz mówi, jeśli krwawienie nie przejdzie w ciągu godziny, to kończymy ciążę.  Na szczęście leki podzialaly i przestałem krwawic,  ale zmrozilo mnie , nie było mowy o jakimś zabiegu, by uratować dziecko, zamknąć to naczynlo, czy co, tylko l9nczymy ciążę i będzie po problemie, matka uratowana.
  • @Zuzapola, o matko... 
    Podziękowali 1asiao
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.