Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

18687899192222

Komentarz

  • Odloz do wiosny. Albo do wieku dojrzewania (chlopaki) czy prokreacji (dziewczyny) a w miedzyczasie sprobuj dotrzec do tej mono-odry.
    K.
    Podziękowali 1Aga85
  • Odra nie jest taka straszna, jak ją malują.
    Przechorowałam i wiele znanych mi osób też przechorowało. Nie pomarli, ani trwałych uszczerbków na zdrowiu się nie dorobili.
    Warto dodać, że słynny Krzysztof Jackiewicz, cierpiący na zapalenie mózgu wywołane wirusem odry (chętnie pokazywany jako przykład tego, jak groźna może być odra) cierpi po szczepieniu, a nie po przechorowaniu odry z powodu nieszczepienia.
    Podziękowali 3annabe asiao Pipijo
  • Mam rodzinę w Niemczech, ale niestety nie związana z medycyna czy farmacja.
  • @Katarzyna, a skąd info, że on cierpi po szczepieniu?
  • @tymka - od jego matki. To nie tajemnica. Jest np. w materiale zalinkowanym powyżej przez Karolinkę.
    Podziękowali 1tymka
  • Aga85 powiedział(a):
    Mam rodzinę w Niemczech, ale niestety nie związana z medycyna czy farmacja.
    Nie jestem pewna jak jest ze szczepieniami, ale leki na polska recepte mi normalnie rodzina kupowala. Tylko trzeba by miec lekarza, ktory wypisze recepte na sama odre.
    Podziękowali 1Aga85
  • Dzięki dziewczyny! 
  • Ale czy lekarz zgodzi się zaszczepić dziecko szczepionką, którą samemu się zakupi i przywiezie zza granicy? Też bym chciała taką szczepionkę.
  • A czemu ma się nie zgodzić p. Korbasińska sama napisała, że rodzice sobie mogę etyczne odpowiedniki samo zza granicy przywieźdź.
    Podziękowali 1mammamia
  • Nawet jak w Polsce kupujesz w aptece, to przed szczepieniem wypelniasz dokumenty, ze dobrze przechowywana byla i ze bierzesz odpowiedzialnosc za jakosc szczepionki, czy jakos tak.
    Podziękowali 2Hope mammamia
  • Czy u Was w przychodniach też straszą brakiem szczepionek 3w1 dtp i dtpa? F.ma dwie dawki, w związku z ospa i okresem zimowym nie chce dawać mu trzeciej do kwietnia na pewno, a tu dzwonia z przychodni, że się kończą.. będą już tylko milion w 1 dostępne od wiosny. No ale ze jak? Refundowane?? Ktoś ma jakieś informacje ?
    Nie wątpię że ktoś chce na tych miliony in 1 zarobić, ale żeby mieli już całkowicie zrezygnować z poczciwego dtp?

    Jeszcze mi zasunela tekstem, że J.bede musiała wykupić też cały pakiet, bo dla niego nawet na pierwszą dawkę nie będzie tych refundowanych :O wut?? 

     
  • Jeśli macie w przychodni dtpa to szczep albo rezerwuj, u nas nie ma już od roku. Ktoś tam kogoś wykupił i już nie produkują. O zwykłym dtp nic nie wiem...
    Podziękowali 1ProMama
  • Dla F.mam ostatnia dawkę dtpa zarezerwowana na marzec. U nas nie mieli długo,.Dlatego zaczęłam szczepić dopiero po 2rz Franka. Chcialam nawet rok szybciej. No ale jak nie ma do J.tez z okazji pierwszych urodzin nie dostanie:)

    Tylko dziwi mnie, że ona mówiła że już tylko te kombajny zostaną... 
  • W środę mamy engerixa to nawet zapytam co u nas zaproponują... Tez koło roku szczepiliśmy dtpa do tej pory
    Podziękowali 1annabe
  • edytowano lutego 2017
    Ola, a Wy już młodego engerixem? Tak Was cisną czy sami.podjeliscie taką decyzję?
  • Nie cisną, my na wzw szczepimy kalendarzowo. Po roku dajemy dtpa i na razie tyle.
    Podziękowali 2Dorotak Hope
  • Ta dtpa jest najlepszym wyborem ze wszystkich na blonice tezec krztusiec?
  • Chyba tak, jeśli chcesz mieć zaszczepione dziecko na wszystkie trzy choroby.
    Podziękowali 1annabe
  • Ja mloda szczepilam dtpa i juz 2 lata temu byly braki. Nie dostala ostatniej dawki, bo ciaagle jakies infekcje i lekarz powiedzial, ze cos jest innego ale nie pamietam nazwy. Ta inna szczepionka dla maluszkow sie nie nadaje, chyba po 2 rz, ale jeszcze tematu nie zglebialam, bo i tak teraz nie zaszczepie. 6 latka tez powinna dostac, ale nie bylo miejsc, a potem chorowala.
  • Jest boostrix używany jako dawka przypominająca od czwartego roku życia. Podobno nie można jej używać jako podstawowego szczepienia.
  • Jeszcze jest Tripacel
  • To chyba dla 2,5 latki ten tripacel mial byc. Musze poczytac o nim.
  • Minister Zdrowia informuje o czasowym wystąpieniu długotrwałego problemu z produkcją i dystrybucją szczepionek Infanrix-DTPa oraz Tripacel w Europie, co ogranicza możliwości stosowania tych preparatów w realizacji szczepień obowiązkowych również w Polsce.

    W związku z powyższym utworzono „rezerwę magazynową” szczepionki DTPa, w ilości 22 000 dawek z przeznaczeniem dla dzieci z przeciwwskazaniami, wcześniaków i dzieci z niską masą urodzeniową. Szczepionka DTPa będzie systematycznie uwalniana z rezerwy magazynowej Centralnej Bazy Rezerw w Porębach k. Zduńskiej Woli z przeznaczeniem wyłącznie na potrzeby wskazanej grupy.

    W zastępstwie szczepionek Infanrix-DTPa oraz Tripacel u dzieci do 2. roku życia w realizacji szczepień obowiązkowych będą wykorzystywane szczepionki wysoce skojarzone przeciwko: błonicy, tężcowi, krztuścowi (bezkomórkowa, złożona), poliomyelitis (inaktywowana) i Haemophilus influenzae typu b (Hib), zwane dalej 5w1. Przewidywany termin dostępu do szczepionek 5w1 – od l stycznia 2015 r.

    W zastępstwie szczepionek Infanrix-DTaP oraz Tripacel u dzieci szczepionych w 6. roku życia w realizacji szczepień obowiązkowych będą czasowo wykorzystywane szczepionki: Quadracel (DTPa-IPV [Sanofi Pasteur]), Boostrix (dTpa [GSK]) oraz Tdap Szczepionka SSI (dTpa [SSI]).

    Podziękowali 1Dorotak
  • I nie pozostaje zaden wybor.. :( 
    Ogranicza dostep i czlowiek jest skazany na 5w1...
    Moi teraz chorzy, nie mam jak ich zaszczepiv, musze do wiosny zaczekac.
    Ciekawe czy w medicoverze beda miei.
  • Mnie w przychodni w wakacje straszyli nawet zanikaniem 5w1.
  • U nas nie ma już 5 w 1 :'(
  • To teraz ile zostaje? 20w1? Dzięki @OlaOdPawla za link ;)
  • Teraz pozostaje nieszczepienie.

    Ale te 5w1 to daja jako refundowane, czy jeszcze kaza sobie za to placic?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.