Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak nauczyc sie szyc?

1468910

Komentarz

  • tu jest np. tutorial (duzo tego w necie)
    http://thecottagehome.blogspot.com/2011/05/lightweight-spring-infinity-scarf.html

    ale trzeba cale na cm przeliczac
  • Bardzo przepraszam że nie wczoraj tak jak obiecałam, ale szwagierki nie było a i szal wzięła ze sobą ( bo u nas wczoraj śnieżyło) ale mam go przed sobą zmierzyłam i podaję wymiary złożonego na pół - czyli materiału dwa razy tyle będzie potrzeba.

    Komin złożony na pół ma wymiary:
    długość: 75 cm ( i jak mierzyłam na różne sposoby to zupełnie to wystarcza)
    szerokość 60 cm ( czyli tam gdzie zszywamy - tu też wystarcza - ale można zrobić trochę węziej.

    A i takie wymiary powodują że super się układa jako bolerko - tylko nie umiem wam wytłumaczyć jak to nałożyć

    :confused:
  • Znalazłam super stronę- skarbiec :D Godzinami ją już przeglądam i jest świetna!
    Jest na niej mnóstwo tutoriali i projektów na szydełko, druty i do uszycia (i inne 'zrób to sam')
    Z materiału, z filcu, patchworki, no wszystko po prostu.
    Oto ona
    :bigsmile:

    Po prawej stronie są projekty i tutoriale podzielone na kategorie, łatwo można sobie zwinąć/rozwinąć. Wszystko ładnie wytłumaczone, pokazane (choć niestety po angielsku, ale myślę, że wiele można zrozumieć właśnie ze zdjęć).
  • @Milagro

    widze, ze lazimy po tych samych stronach :bigsmile:
  • No to i ja "upam" ;)

    Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką maszyny do szycia
    :P

    Jeszcze nie wiem, co z tego wyjdzie.
    Moja mama szyje świetnie. Nie zawodowo co prawda, ale jako młoda dziewczyna ukończyła kurs, potem "złapała bakcyla" i odkąd pamiętam szyła, szyła, szyła... Kiedyś z gotowych wykrojów, potem sama robiła wykroje, a teraz z głowy. I WSZYSTKO umie - od banalnych, przez spódnice, sukienki, spodnie, bluzki etc... Chyba tylko koszuli nie szyła jeszcze i marynarki, chociaż kto ją tam wie ;) Ale przerwobić potrafi wszystko...
    Tak się zastanawiam, czy mam coś we krwi z tego :P

    Teraz rodzice byli trochę u nas i mama mi podstawy pokazała.

    Na razie - obszyłam 3 ścierki :P

    Chciałabym dać radę :D
  • @chabrowa - ko-cyk! ko-cyk!
  • edytowano styczeń 2014
    @Skatarzyna
    Odpada :)

    Kocyk już zamówiony od koleżanki, która biznes rozkręca.
    Nawet dwa ;)

    Jak oswoję maszynę mam w planach takie literki do ozdobienia pokoju dziecinnego.

    Wiecie o co cho - http://img.pakamera.pl/i1/5/343/pokoj-dziecka-12085504_2167306343.img

    A potem w planach jakieś pluszaki może... ozdabianie ubranek. A na lato moze coś dla siebie.
    Zimowo-jesienne szycie jakieś trudniejsze jest. ;)

  • spodnice polecam - szybko i latwo. Na zime mozna sobie komin/ petle uszyc, tez latwe. Albo cos na karnawal, im bardziej krzywo, tym lepiej ;) :))
  • Tylko tutaj lipa z takimi fikuśnymi bawełnami... myślę, czy paczki z PL nie ściągnąć...
    Są takie bardziej klasyczne wzory, że tak powiem :)
  • tajne bawełny  :D
  • AgaAga
    edytowano styczeń 2014
    Wyciagnelysmy z mama maszyne i obszywamy firanki. Znaczy mama mi pokazala, bo zapomnialam przez pare lat nieszycia. Zaraz moja kolej ;), wlasnie karmiac ogladam jeszcze tutoriale na tubce ;) Let´s roll  :bz
    Bedzie sie dzialo... (literki tez juz zamowione...)
  • Ja rozpracowuję te 50 ściegów, które ma ta maszyna... Wiem, że większość to ściegi ozdobne, ale wiem, że są też jakieś bardziej "celowe"... Mama pokazała mi te podstawowe..
    I ćwiczę szycie "po łuku", bo obszycie kółka to zupełna magia dla mnie jeszcze....
  • upnę bo i ja zakupiłam maszynę do szycia...
    co oznacza szybki koniec świata - ja i szycie???
    ale wymieniłam już suwak w kurtce, może nie za ładnie ale za to spełnia swoją funkcję w 100%
    przerobiłam synowi spodnie zimowe (wymiana szelek i uchwytów
    uszyłam torebeczki bawełniane z ryżem, fasola itp do zabaw czy chwytania nogą
    zaszyłam mężowi 2 rozdarcia w spodniach.

    I jestem duuuumna, jak nie wiem co;-)

    a przed ślubem mu mówiłam, mogę Ci gotować i piec, ale błagam nie wymagaj bym szyła...
  • Szyję tylko w rękach i właśnie dojrzałam do nauki szycia na maszynie.
    Nawet dostałam ofertę, że ktoś mi maszynę pożyczy, ale boję się, że z moimi "lewymi" do urządzeń rękami coś w tej maszynie uszkodzę.
    I mam pytanie - oprócz złamanej igły, co mogę jeszcze niechcący/ niewprawną ręką zepsuć? I ile naprawa może kosztować ;) ?
    dzięki z góry za pomoc,
    k.
  • A! i Aneczka - gratulacje!!!
  • Ja też przywiozłam maszynę od rodziców tydzień temu. na razie stoi. U mnie to ewentualnie skracanie wchodzi w grę, zwykle korzystałam z pomocy koleżanki, ale szczerze... nie chce mi się otwierać. Moja 60-letnia mama szyje od... 2 miesięcy.
  • http://www.papavero.pl/
    Polecam ta stronę. Mnóstwo darmowych wykrojów przystosowanych do drukowania na kartkach A4 i sklejania. Mnóstwo instrukcji jak szyć. Wykroje pięknych sukienek!!!
  • @Agnicha, ale jakąs konkretna burde masz na myśli...

    Ja kiedys szyłam z wykrojów burdowych. Mam jeszcze trochę tego w piwnicy rodziców( czego ja tam nie mam, burdy , skóry, przyrzady kaletnicze, przetwory wina, maszyny do szycia, adapter radmoru, materiały, posciele , zasłonki, powidla, słoiki, wina...)
    Tylko te moje to zabytki juz prawie dwudziestoletnie. Mi sie trudno szyło, ale ja jestem samoukiem szyciowym.
  • Mamy cztery ale mąz nastawia. Nie wiem czy z rąk wypuści.
  • a duzy potrzebujesz?
    Dwa małe mamy zajęte i jeden duzy. Ale jeden duzy wolny. Moze by pozyczył???
  • no to mam co czytac bo ciekawam
  • Dzieki nowa, fajny wątek, nie wiedzialam o jego istnieniu.
  • ja tez, odkrylam go w nocy,
  • jak brałam ślub powiedziałam mężowi, że moge mu gotować i piec ale niech mi nie każe szyć :-))
    Podziękowali 2Katia Agax4
  • choć patrzę że ten wątek założyła @pustynny_wiatr to kto wie gdzie jeszcze skończę ;-)
    Podziękowali 1Agax4
  • O ja Cie! Ale ja mialam kiedys duzo czasu  :D
  • Ja też z tych, co się boją maszyny. Przy moich dwóch (dwu?) lewych rękach każde ustrojstwo jest niebezpieczne.
    Ale mam maszynę po przodkach, stoi, kurzy się i kusi ;)
  • @Agnicha zapytaj na rogu Starowiejskiej i 3Maja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.