Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak nauczyc sie szyc?

145679

Komentarz

  • Obszycie na materac
  • Jeszcze nie skonczne
  • wyszło za duże- ale to ma zaletę bo wreszcie będzie łatwiej wkładać materac do środka  i jeszcze coś zepsułam z tej strony co się wkłada materac 

  • edytowano wrzesień 2019
    ucze sie szyc :-) uszylam juz sobie dluga prosta spodnice i  posciele dla dzieci (zachwyceni bo kazdy ma teraz swoja z wybranym motywem) teraz biore sie za bluzki dla dzieci :-) mam genialna nauczycielke - moja Tesciowa :-)
    Podziękowali 2nowa kiwi
  • Ja też marzę, że kiedyś w końcu się nauczę. Pościele już za mną, teraz w kolejce czeka materiał na czapeczki na taborety i pokrowce na krzesła
  • Gdyby ktos reflektowal, to moge spora torbę materiałów i kolorowych skrawków typu tilda do Poznania przez koleżankę podać, odbiór później już osobisty.
  • edytowano luty 2020
    @Malgorzata i inne Szanowne Krawcowe :)
    Nasza 8l coś tam sobie szyje, właśnie zbliżają się jej urodziny, chcieliśmy kupić maszynę. Już kiedyś o to pytałam, ale to było z rok temu, teraz lepszy czas na debiut.
    Maszyna załóżmy że porządna, może i my byśmy korzystali (wątpię).
    Mała dziewczynka, małe rączki.

    W przyszłym tygodniu w Lidlu ma być

    Maszyna do szycia TraditionTM 2282

    za 249pln


    Nie wiem czy to jest produkt wogóle dla niej?

  • Ja mam Singera z takim łatwym zakładaniem nici dolnej i Singera z lidla overlocka. Jestem bardzo zadowolona
  • edytowano luty 2020
    Singer taki przedpotopowy jest ok, te nowe są do niczego, bo są plastikowe i robione w Chinach. Ja mam Elnę i jestem bardzo zadowolona. Ale to nie ten przedział cenowy. Ale przed tą Elną miałam z 5 różnych maszyn i z tych starych byłam zadowolona, dopóki nie zaczęłam szyć więcej. Miałam singera lidlowego też i w życiu tyle nie klęłam, co wtedy ;)

    Nie ma sensu kupować tańszej maszyny do nauki, bo jak będzie na chińszczyźnie próbować to się zniechęci i maszyna będzie stać w kącie.
    Niektóre modele maja regulację prędkości szycia, może rozważ, bo zwłaszcza na początku to bardzo przydatna funkcja.
  • Dzięki :) Decyzja w ciągu 2 tygodni musi być  Chyba brother w takim razie. Tylko wybór za duży...
  • Pokaż jakieś wybrane, albo zalinkuj, to Ci doradzimy :)
  • A jaki model polecacie?
  • no... W tym rzecz, muszę mocno pomyśleć, bo sądziłam że wystarczy 300pln. Jak już trzeba wydać 1000... to przysiade konkretniej i przepatrze w wolniejszej chwili.
  • Jestem na https://maszynybrother.pl/ - gdzie tu znajdę info o możliwości regulacji prędkości szycia?

    Na razie, jeśli radzicie nie iść w te za 400pln to się podoba  HF27, do kupienia za 900pln. Kompletnie nie czuję tematu...

  • @wiesia, a popytaj w rodzinie. U nas obie babcie miały, jedna jeszcze może będzie szyla, a druga oddala dla naszego syna. On się uczył na jakiejś starej maszynie, bo z babcią prawie 90 letnia, naszych znajomych. Potem się uczył ze swoją babcia trochę na Jej maszynie, ona mu tę maszynę oddala. 
    Umie już obszyc kocyk, szyję poduszki, obszywa serwetki, z pomocą dorosłego wszyje zamek, dziala na miekkich materialach.
    Mam nadzieję, że jak wrócimy, to Mu zamiłowanie nie przejdzie, bo mógłby się w to bardziej wkręcić. 
    Podziękowali 1wiesia
  • @MonikaN - z aparatem foto zrobiliśmy taki myk - bo Dziadki, nie używają już dość fajnego Nikona. I jeszcze drukarkę do zdjęć nam przekazali... wkręciła się w zeszłym miesiącu bardzo poważnie... Nawet szkoda, że ma te urodziny i będzie tak z kwiatka na kwiatek skakać w tych hobby.

    Niestety co do maszyny u Dziadka stoi Łucznik walizkowy - nie używa. Teściowa używa stolikowego. Wydaje się, że musimy coś kupić.

  • Dobry stary Łucznik nadal dobry! 
    Jak macie skąd przejąć szłabym w to. I intuicyjny i prosty. 
    Podziękowali 1Cart
  • @Malgorzata ojć, chyba wszystkie te droższe tak mają...
  • Nasz to chyba jest Łucznik, w takiej brązowej walizce. Prawdziwy oldschool ;).
  • no taki dokładnie...
  • Może na początek pożyczcie tego starego Łucznika, jak nie chcesz dziadkow obłupić ze wszystkiego ;)
    Do podstawowej nauki będzie ok. Przynajmniej zobaczy, czy ją to wciąga. A wtedy kupcie jej brothera, będzie się czuła jakby się z wozu drabiniastego przesiadła do auta i przynajmniej poczuje różnice i ją doceni.
    Ja bym tak zrobiła.

    @Malgorzata, ta różnica w umiejscowieniu biegu wstecznego wynika z tego, że niektórzy (jak ja) częściej używają przy biegu wstecznym obu rąk do trzymania materiału. Tak robię np przy cerowaniu jeansów i wtedy właśnie wolę mieć go blisko igły. Jeden palec na przycisku i reszta dłoni na materiale. Ale może to moje dziwactwo tylko ;)
    Najbardziej bym chciała mieć ten bieg w takim pałąku sterowanym kolanem :)
    Ale to mają tylko przemysłowe maszyny...
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Brać i szyć.

  • @wiesia, dobra nasz tez chciał nowke sztukę, nawet ma odłożone pieniądze.
    Stwierdziliśmy, że jak może wziąć od babci, to niech bierze, próbuje i jak nadal się będzie wkręcal, to kupimy.
    Widzimy, ze to nie jest pasja dominująca. 
    I jak na razie nie mowi, że chce maszynę, łucznik Mu wystarcza. 
  • Pewnie macie rację. Dla mnie ten efekt "Łał!" po przejściu na Elnę był znaczący.  :)

    Ale fakt, mój syn nauczył się szyć bez problemu na Elnie a na Singerce nawet nie chciał próbować.
  • ale wiecie co do łucznika, to jednak ja jej będę pomagać (bo jestem w domu)... chyba sobie nie poradzę ;)
  • To kup tę, którą wybrała Malgorzata, jest na metalowych podzespołach. Ściegów ma dużo, ale ich i tak nikt nie używa. Tylko na początku do wypróbowania jak wyglądają :D
  • Ja mam Janome, paręnaście lat i żadnych problemów. Mają 6 lat gwarancji.

    Wrogowi nie dałabym Łucznika, w domu rodzinnym wraz z mamą utyskiwałyśmy latami na dwie kolejne. Choć w 3. czy 4. klasie do szkoły nosiłam ja na technikę szyć fartuszki ;) Ale wtedy jeszcze samozaparcia miałam dużo... Po latach męki i wiecznych regulacji w serwisie nie miałabym serca dawać ją dziecku i gasić jego entuzjazm.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.