Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak nauczyc sie szyc?

1456810

Komentarz

  • Tylko skąd mam wiedzieć ile mam uciąć tej nagawki ? jeśli brak modela a są tylko jego spodnie ? 
  • Te do skrócenia i takie co są na niego w sam raz 
  • @Malgorzata dziękuję, czyli musowo czekać aż ja wyzdrowieje i model będzie 
  • Można popatrzeć na spodnie które ma i są dobre i porównać.
  • Myślałam żeby jedne na drugich położyć i odciąć z tych za długich to co będzie wystawało , pewnie tak zrobię tylko zostawię więcej zapasu materiału 
  • @nowa to dobry pomysł z położeniem jedne na drugich, ale rzeczywiście zostaw zapas.
    A potem niech przymierzy i podwiń rownolegle do podłogi.
  • Spodni jeszcze nie poprawiłam a już czepiać chce się następnego a mianowicie 
    - pokrowiec na materac- 
    Dokładniej chodzi o taki materac gdzieś ok 120 cm na 80? Czy można wykorzystać np 
    1 zasłony
    2 prześcieradła takie specjalne nie przemakanie 
    3 ogólnie jak kupić to jaki materiał, czego szukać
    4 i jak zmierzyć ile mi trzeba materiału 
    5 te fizeliny czy jak jej tam też trzeba? 
    6 zamek/ suwak jak wszyć:
    - z jednego boku dłuższego/ krótszyego
    - z 3 boków czy jakoś jeszcze inaczej 
    7 z całego kawałka materiału czy ze ścinków robić 
  • Syn nie chce uczyć się z filmików
    Chciałby bezpośrednio, ale nikt za bardzo nie chce się zgodzić
    Szkoda, bo widać, że to pasja się rodzi







  • @Elunia spróbuj przeszyć z cienkim papierem, zwykle pomaga.
    Podziękowali 1Agax4
  • tak, razem z materiałem, potem zerwiesz. Lepszy cieszy nie do drukarki.
  • @Skatarzyna a papier śniadaniowy?

  • Moze być za cienki papier sniadaniowy 

    @Ojejuju dziękuję 
  • Dawno nie szyłam.... między świętami uszyłam córce spódnicę. Cieszę się :)
    Co prawda to ona miała się uczyć ale spróbowała coś przeszyć i ... uciekła ;)
  • Jaka maszynę dla 9 latka (prawie).
    Profesjonalna, ale żeby cena nas nie zabiła. 
    Ci dokupić od razu dodatkowo?
    Jakie materiały i od czego powinien zacząć, żeby się wkręcić a nie zniechęcić. 

    Szyl już poszewki na poduszki z wszyciem zamka oraz ćwiczył kiedyś różne ścięgi, podstawial materiał i próbował. 

    W rodzinie są dwie maszyny nieuzywane, warto pytać, sprawne są, czy lepiej coś współczesnego kupić? 
  • edytowano luty 2019
    Na poczatek skorzystalabym z maszyn od rodziny jesli są sprawne. Jesli chcesz kupic nowa polecam sklep Dousa. Bardzo wyczerpujaco i cierpliwie odpowiada na maile, mozna na miejscu w sklepie przetestowac maszyny, mozna kupic wysylkowo i dodaje sporo gratisow. Dostałam chyba ze 32 rodzaje stopek dodatkowo, 25 szpulek  na nici., kilka rodzajow igiel i inne rzeczy ktorych juz nie pamietam. Bardzo polecam.
    Podziękowali 2MonikaN Agax4
  • @mamaw, a stacjonarnie? 
  • edytowano luty 2019
    Ja mam singera podobna do tych, co sa np teraz w lidlu, czy ogolnie czesto w hipermarketach na promocjach i jest ok. Duzo ludzi narzeka, ze badziewie, ale jak dla mnie jest wystarczajaca juz od paru dobrych lat. Ma scieg elastyczny, ktory troche zastepuje overlocka i duzo innych, ktorych nie uzywam. Jedyne, co mnie troche denerwuje, to to, ze ma slaba czulosc pedalu i jak sie delikatnie nacisnie, to tylko warczy, ale stoi, a jak mocniej to od razu rusza szybko i ciezko jest ja dac na powolne tempo.
    Moja wspollokatorka ma podobna, ale inny model i ma szpulke dolna wkladana bokiem (trzeba wysunac szuflade i wyjac bebenek), co mnie osobiscie bardzo denerwuje, bo traci sie sporo czasu na zmienianie jej. Moja ma dostep do bebenka pod igla, odsuwa sie tylko mala klapke i mozna zakladac szpulke, co jest naprawde bardzo wygodne, zwlaszcza jak sie uzywa wielu roznych kolorow. 
    Podziękowali 1MonikaN
  • MonikaN powiedział(a):
    @mamaw, a stacjonarnie? 
    Ja kupowalam wysylkowo, ale stacjonarnie sklep jest we Wroclawiu i tam mozna przetestowac, ktora maszyna się podoba.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Agnicha powiedział(a):
    Nie nie...tuneliknzrob naszywajac pzdobna tasiemke
    W srodek sznureczek plus ograniczniki
    ubiegłaś mnie @Agnicha - to samo chciałam zaproponować. 
  • Elunia powiedział(a):
    Co tam w szyciu słychać? Mam zlecenie od córki - uszyć jej cieniutkie woreczki na warzywa i owoce bo jest aktualnie zero waste i ogranicza plastik. Spróbuję, a co tam, sobie też uszyję na suszenie ziół i orzechów. Mam tiul ze starej firanki. Jak robicie tunel na sznurek, dwa razy się zawija czy raz? Tiul się chyba ciulowo szyje?
    A to nie będzie podciekac? Czy w jakiś pojemnik wlozy? 
  • Dobra nie zjedzcie mnie, ale robię tłumaczenie i czasem mam "podwójny ścieg", a czasem "podwójny szew". Mam wrażenie, że to nie to samo, proszę o potwierdzenie :):)
  • Na mój rozum to podwójny ścieg jest kiedy maszyna od razu takim szyje, takie dwie linie równolegle jak w jeansach. Podwójny szew kiedy Ty przeszywasz coś dwukrotnie.
    Podziękowali 2OlaOdPawla Milagro
  • Przy czym podwójny szew może być różnego typu, np. jeden pod zakładką a drugi na wierzchu.
    Podziękowali 2OlaOdPawla Agax4
  • Bambidu powiedział(a):
    Na mój rozum to podwójny ścieg jest kiedy maszyna od razu takim szyje, takie dwie linie równolegle jak w jeansach. Podwójny szew kiedy Ty przeszywasz coś dwukrotnie.
    To mi podpowiada intuicja, dzięki!Bambidu powiedział(a):
    Przy czym podwójny szew może być różnego typu, np. jeden pod zakładką a drugi na wierzchu.
    A to już wyższa szkoła jazdy ;)
  • Agnicha powiedział(a):
    Ale jak podciekac?
    Idziesz kupic cebule wrzucasz do woreczka uszutego zamiast foliowego i na wage 
    Buraki 
    Cytryny
    Pomidory
    No co tam sobie wymyślisz 
    Haha, dzięki za wyjaśnienie  
    Myślałam, że  Ona chce gotowe owoce i warzywa nosić w tych woreczkach, do zjedzenia, umyte i obrane. 
    Podziękowali 1Sylwunia
  • Też miałam taką wizję ;)
    Podziękowali 1Sylwunia
  • Wyciągne bo może będzie mi potrzebny
  • edytowano sierpień 2019
    @Skatarzyna , @Ojejuju pokrowiec na materac może być tak szyty

    Podziękowali 1kasha


  • czy tak 
    ale gość robi to strasznie szybko 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.