Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1319320322324325370

Komentarz

  • edytowano styczeń 2020
    Mnie uświadomił wujek google ale powszechnie wiadomo że potrafi tylko straszyć  ;)
  • Polly powiedział(a):
    Macie może sprawdzone sposoby na bóle głowy? Jakieś zioła może? Nie chcę iść z tym do lekarza, bo dałby pewnie typowo na migrenę, a ja chyba jednak migreny nie mam; nie wymiotuję, nie razi mnie światło, może dźwięki drażnią trochę. Ból zwykle w skroniach, nie taki nie do wytrzymania, ale utrudniający normalne funkcjonowanie. Już od jakiegoś czasu raz lub dwa razy w tygodniu zmusza do wzięcia ibuprofenu (paracetamol nie pomaga). Nie chcę tak dalej...
    @Polly a ciśnienie masz w porządku?
  • @Lome, generalnie mam niskie, takie 100/70 około, ale zdarzają się spadki do 60/40, przy którym ostatnio fikołkowałam.
  • AleksandraB powiedział(a):
    Trzeba zrobić szczegółowe testy co uczula.
    Mial skórne kilka lat temu wyszło mleko i kilka innych. Był na ostrej diecie kilka lat miał kiepska skórę. IgE nie gadałam.  Potem wszystko się uspokoiło skóra super. Pediatra powiedział żeby dawać nabiał i obserwować . Więc je. Skóra fajna. To IgE przypadkiem zrobiłam.
  • edytowano styczeń 2020
    Może zrób panel pediatryczny pokarmowo-wziewny z krwi
  • Polly powiedział(a):
    @Lome, generalnie mam niskie, takie 100/70 około, ale zdarzają się spadki do 60/40, przy którym ostatnio fikołkowałam.



    Bardziej myślałam, że może za wysokie. Mnie boli głowa gdy mam za wysokie.
    Podziękowali 1Polly
  • @Polly może odwodnienie? (sama tak miewam)
    Podziękowali 1Polly
  • Poziom hemoglobiny w porzadku? Jednym z objawow anemii sa bole glowy i niskie cisnienie
    Podziękowali 1Polly
  • Dziękuję, dziewczyny. Wzrok i badania podstawowe są ok. Chyba trop @wiesia najbliżej... Mało piję, ostatnio po omdleniu, stwierdzili odwodnienie właśnie.
    Podziękowali 1wiesia
  • Kojarzycie może maść protopic? Pediatra przepisała Maćkowi (20 miesięcy) na AZS bo bardzo silne ale w aptece farmaceutka strasznie uczula, żeby mało i jak cokolwiek będzie się dziać z miejsca do lekarza bo ona powinna być pod okiem lekarza w szpitalu stosowana, więc poszperałem w necie i jestem przerażona, przede wszystkim ze nie powinno się podawać poniżej 2 roku i badania trwają bo podejrzenie jest że powoduje raka. Nie podam boje się. Ktoś z Was stosował? A może inny sposób bo buzia jest okropna :( 
  • Ja mam kupiony i też nie używałam bo koleżanka mnie nastraszyla 
  • No weźcie!
    Kiedyś lekarze mówili, że to dużo dużo lepsza alternatywa dla sterydów, świetne na AZS, bez skutków ubocznych, bardzo bezpieczne i w ogóle same plusy, tylko drogie.
    Teraz też mi lekarka zapisała na jakąś dziwną wysypkę. Chciała dać steryd, ale z powodu ciąży zapisała Protopic, bo bezpieczniej.
  • Protopic ma różne stężenia. Ale pomaga bardzo szybko. Nas lekarz uczulał żeby stosować jak najkrócej ale na brzydkie, męczące zmiany pomagał.
  • @Polly
    nawadnianie,
    magnez
    sen
    dotlenienie
    ciśnienie w gałce ocznej

    a doraźnie mi pomaga solpadeine w tabletkach musujących, biorę 2, czasem ból już nie powraca
    nie pamiętam już kiedy bolała mnie głowa, ale solpadeine mam zawsze przy sobie
    Podziękowali 1Polly
  • Agmar powiedział(a):
    Dziękuję Ci za tego linka. Przeczytałam z niepokojem. Na szczęście u nas AZS się uciszył. Nie jestem też pewna czy diagnoza była postawiona właściwie.
  • Nie pamiętam .  Właśnie ta znajoma miała patologiczny AZS u syna..  i też protopic bo sterydy Be.. A potem mówi że wszystkie żeby odwapniine i coś tam jeszcze 
  • Cieszę się, że pozytywnie jeszcze bywa...
  • Zawsze rejestrowano nas telefonicznie, skierowanie dostarczałam później, więc pani chyba nie miała racji. Na rezonans, tomograf czy scyntygrafię.
  • Ja tak miałam ze skierowaniem do specjalisty jak miałam adnotację "pilne". Ale czy to prawnie czy bezprawnie to nie wiem
  • @Bea Zapisać się na badanie, także NMR, masz prawo telefonicznie. Trzeba tylko dostarczyć skierowanie na badanie w okresie 14 dni roboczych od dnia wpisania się na listę osób oczekujących, pod rygorem skreślenia z listy.
    Podziękowali 1Agnieszka88
  • Na stronie nfz powinny być zasady, pewnie zgodne z tym co pisze @beabea, ale żeby się powołać na to 
  • Czy macie doświadczenie z suplementami firmy ForMeds?
    Chodzi o witaminy typu b compleks czy b12. Zawsze byłam wierna Solgarowi. Ale ostatnio ktoś polecał mi właśnie ForMeds

  • Formeds spoko skład tylko jak w proszku to trochę kłopotliwe. Solgar to syf ( skład) i marka Monsanto. Są tez inne dobre firmy typu Aillness, Medverida, czy ziębowe Visanto. Ewentualnie Podkowa (wiem, ze dla zwierząt), ale często lepszy skład niż dla ludzi a takie samo działanie i niższa cena.
  • B Complex miałam z Alliness, teraz Naturell.
  • Mamy rodzinna grypę. Potwierdzone, że to grypa. Dzieci dostały lek Ebilfumin. Siedzę i studiuje ulotkę a tam okropne skutki uboczne. Macie może jakieś doświadczenie w leczeniu grypy tym lekiem? Boje się dzieciom podać. Starszy już chyba wychodzi z choroby. Ale mała 5latka czuje się źle. 
  • @Lome macie potwierdzone w laboratorium?

  • @Aneczka08 to można badaniem krwi sprawdzić czy jest jakaś alergia? Jakie to badanie żeby sprawdzić IGg?
  • Tzn igE całkowite coś pokazuje chocnie wiesz na co ta alergia. U nas wyszło 7* normą i idziemy na dokładniejsze testy teraz. Jak chcesz konkretny alergen to można i z krwii.

    Mój M kiedyś sprawdzał sobie alergię na białko w moczu szczura B)
  • Zapytam tez tu....Trzymiesieczna corka od polowy grudnia ma katar....raz mniejszy raz wiejszy....raz zadszy raz gestszy. Ale rano zawsze ma sucho (bardzo sucho) w nosie i zatkane i rzęzi tam wszystko. Laryngolog i rodzinna rozkladaja rece. Mam nawilzac i tyle. Macie pomysl czy to moze byc jakas alergia??? Odkurzacza juz nawet nie chowam...
    A! Czy ciagle odciaganie katarkiem moze zaszkodzic?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.