Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1359360362364365370

Komentarz

  • Ja polecem okulistkę dr.Hipczyńską- fundacja zdrowie - naprzeciw CZD
  • edytowano wrzesień 2020
    Skudexa - to jakiś mocny lek przeciwbolowy?
    Mojej Teściowej zapisano przeciwbolowo (stawy kręgosłup)
    Czy może uzależniać?  Po jakim czasie..? 
    Podziękowali 1madzikg
  • Mocny. Mój tata bierze od roku. I to pierwszy lek jaki mu pomogl na kręgosłup. Sam tramal nie działał. 

    Dostał w poradniku leczenia bólu. 

    Raczej szybko nie uzalezni brany wg zaleceń. 
    Podziękowali 3madzikg AgaMaria Pola
  • edytowano wrzesień 2020
    Mam taki case. Moja młoda 8 tygodni, ma końcówki palców, a dokładnie odcinek pomiędzy paznokciem a pierwsza kostka jakby bardziej opalony.  Ogólnie opalenie po żołtaczce już jej zaszło a kolor opalony zostało jej tylko na końcówka tych palców. Podkreślam, że kolor to złoty brąz. Widział ktoś coś takiego. 

    Edit. Widocznie to jest tylko z bliska i najlepiej jak młoda  ma rękę na czymś bialym
  • andora powiedział(a):
    Mam taki case. Moja młoda 8 tygodni, ma końcówki palców, a dokładnie odcinek pomiędzy paznokciem a pierwsza kostka jakby bardziej opalony.  Ogólnie opale niż na po żółtaczki was kek zeszła i kary zostało jej tylko na końcówka tych palców. Podkreślam, że kolor to złoty brąz. Widział ktoś coś takiego. 
    Chyba twój telefon znowu poszalał...
  • Edytowalam
  • edytowano wrzesień 2020
    olgal powiedział(a):
    andora powiedział(a):
    Mam taki case. Moja młoda 8 tygodni, ma końcówki palców, a dokładnie odcinek pomiędzy paznokciem a pierwsza kostka jakby bardziej opalony.  Ogólnie opale niż na po żółtaczki was kek zeszła i kary zostało jej tylko na końcówka tych palców. Podkreślam, że kolor to złoty brąz. Widział ktoś coś takiego. 
    Chyba twój telefon znowu poszalał...
    Opale to przepiękne kamienie, nawet jeśli zażółcone, ale z karami u 8 tygodniowej osoby lepiej się wstrzymać, żeby nie zeszła :D

    A tak poza tym resztkami "opalenizny" bym się nie przejmowała, choć może niesłusznie. 



    Podziękowali 1andora
  • Mam 3 latka , blondynek z delikatnymi włoskami. 
    To pierwsze moje dziecko u którego zaobserwowałam wypadanie włosów.. można wziąć pukiel do ręki i po delikatnym pociągnięciu kilka włosów zostaje w ręku.. 
    trochę mnie to zaniepokoiło. To raczej nie jest normalne? 
    Pewnie badania morfo by się przydały czy coś jeszcze? Miał ktoś podobną sytuację?
  • @annabe, miałam u najstarszego płci męskiej. Było to po długotrwałym stresie (szpital, dwukrotne ratowanie życia z intubacją, dwie operacje, oiom i respirator). Włosy zostawały na poduszce. Skończyło się łysieniem plackowatym, wyleczonym po ponad pół roku.
    Natomiast jeśli same z siebie wypadają, to nie wiem.
  • Przy anemii na przykład wypadają, może i inne przyczyny mogą być. 
  • No właśnie tą anemię muszę mu sprawdzić. Zawsze jadł niewiele, ostatnio ma jakiś skok chyba i wreszcie pochłania normalne ilości albo i większe ale niedobory mogły powstać. 

    A jeszcze dopytam- 

    w piątek odebrałam wyniki synów- robilismy im ze względu na uprawianie sportu. 
    Pierwszy raz mieli zleconą tez glukozę.

    zaskoczyl mnie jeden wynik- u syna, którego leczymy na moczenie nocne- ma podwyższony poziom glukozy na czczo. Nie jakoś bardzo ale jednak- zaznaczone na grubo przez laboratorium. 
    I pierwszy raz się dowiedziałam, że przy cukrzycy objawem jest właśnie moczenie u dzieci (?!) 

    Czy podwyższona glukoza wcale nie musi świadczyć o cukrzycy? 

  • @annabe - czy syn dużo pije? Ten od moczenia i podwyższonej glikemii?
  • Rozstrzygający będzie badanie krzywa cukrowa. 
    Jest obciążające dla. Organizmu i czasochłonne ale myślę że warto zrobić. 
  • A nie lepiej by było glukometrem że 3 dni pomierzyc? 

  • edytowano wrzesień 2020
    .
  • No właśnie nie wiem, czego się spodziewać u lekarza. Czy bez krzywej da się inaczej? Czy jednak to będzie rozstrzygające? 

    Jako 5 latek pił bardzo dużo, potem w p-kolu się odzwyczaił bo trzeba było prosić o picie...
    potem 3 lata walki z tym moczeniem i pilnowanie żeby pił. 
    F cały czas chuderlak taki, drobniutki. Obecnie picie się poprawiło, pije więcej ale żeby jakoś zwracało to naszą uwagę to nie powiem. Nerwus i drażliwy no. Stop. 

    zainteresowalam się bo naprawdę zszokowało mnie to moczenie przy cukrzycy i jego podwyższone wyniki.

    My to moczenie bezskutecznie cały czas leczymy... czeka nas kolejne badanie urody.. 

    czyli powtarzać samą glukozę na czczo bez sensu? Nie mam glukometru w domu niestety. 
  • ola_g powiedział(a):
    @annabe w większości aptek dostaniesz darmowy, tylko paski trzeba dokupić
    I paski cenowo do przejścia. 
  • Wydawało mi się, ze te paski bardzo drogie są.
  • Ja mam pełno pasków. Wyśle Ci. Tylko albo z apteki załatwisz glukometr albo wyśle Ci ale chciałabym go później, żebyś mi odesłali. Mam też paski na ketony w moczu. 
    To moje zdobycze po cukrzycy ciąż owej. 
  • Paski mam jeszcze 4 paczki nie otwartych, ważne do 05.2021
  • Ale paski są chyba różne do różnych glukometrów co? Musza być tej samej marki? 

    Przypomnialo mi się, ze kiedyś brałam glukometr z apteki na zrobienie krzywej cukrowej w ciąży. 

    Ale nie używany był 2,5 roku, nie trzeba nic robić po takim czasie? Kalibrować czy coś? 
  • Serio w aptece dają glukometry, wystarczy poprosić czy trzeba mieć cukrzycę? Bo szukałam ostatnio gdzie by pożyczyć?
  • Paski różne do różnych. 
    Ale mogę wysłać z glikometrem. Dobry jest. Chcesz? 
  • Chyba że spróbujesz z apteki a wysle same paski. Model to https://www.google.com/shopping/product/8484836698954091004?q=glukometr&client=ms-android-xiaomi-rev1&biw=393&bih=719&tbs=vw:l,mr:1,cat:2246,pdtr0:887082|1708427,ss:44&prmd=sivn&prds=epd:3981541621676385100,paur:ClkAsKraX6yLcALO1yDp9wMIG-ZT0fOar_Yx_LAh3W6E_Al6ETzlRSi10NIpJGCjjNUKsY4hKs-0ig24jJ6Uy4J8zuLImHJybnpn4Dx68aPPnESXbCoMRq3DlRIZAFPVH72s3ZRSL20whGboX8UEqDlpu5w3xA,cdl:1,prmr:1,cs:1
  • Dziwny link, contour plus one
  • @andora no chyba bym chciała. Z glukometrem. 
    Moze paczkomatem? Kosztuje 9,99zl. Przelalabym Ci.

    tylko pytanie zasadnicze- czy mierzenie cukru glukometrem jest tak samo skuteczną metodą ewentualnej diagnozy cukrzycy?? Czy jednak lekarz musi to stwierdzić po obciążeniu glukozą? 
  • @Aneczka08 nie w każdej dają ale ja mówiłam że lekarz mi zlecił badanie sobie cukru i nie miałam glukometru i czy mogłabym dostać.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Idę na priv. 
  • @annabe, wg mnie powinnaś dostać, zwłaszcza dla siebie.
  • annabe powiedział(a):
    @andora no chyba bym chciała. Z glukometrem. 
    Moze paczkomatem? Kosztuje 9,99zl. Przelalabym Ci.

    tylko pytanie zasadnicze- czy mierzenie cukru glukometrem jest tak samo skuteczną metodą ewentualnej diagnozy cukrzycy?? Czy jednak lekarz musi to stwierdzić po obciążeniu glukozą? 
    Jeśli własne pomiary wyjdą niepokojące, raczej ma pewni skierują Was na test obciążenia. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.