Kącik działkowca

1257258260262263

Komentarz

• Później zabezpieczyć szczelinę w klapie.
    Nam sie ze trzy lata temu do podbitki w ganku zniosły. Koszmar
    Podziękowali 1balum
  • Bea powiedział(a):
    Ten na osy i szerszenie.
    Ubrac się dobrze, zabezpieczyć twarz. Wieczorem jak wrocą do gniazda opryskać. Mozna w osp pogadać - czasem mają ochotę pomóc. Wtedy łatwiej bo z kosza. Przynajmniej z drabiny nie spadniesz.
    Mozna też z wężykiem spry kupić
    Jeśli osy są w budynkach gospodarczych i mieszkalnych OSP ma obowiązek udzielić pomocy
    Podziękowali 3kiwi balum Bea
  • Dwa lata temu mielismy dwie banie os przy drzwiach tarasowych na zewnatrz domu. Maz zadzwonil do strazy zapytac co i jak a strazak na to, ze wystarczy specjalnym sprayem popsykac obficie gniazdo a nastepnie, jak osy zostana "zaczadzone" strącić kijem banię i ją natychmiast zniszczyć. Przy tej calej operacji nalezy miec zalozone rekawice, dlugie rekawy i nogawki, cos na glowie i ewentualnie na twarzy. Ostroznosci nigdy za wiele.
    Maz sam sobie poradzil wtedy z tymi osami wedle powyzszych wskazowek.
  • U nas przyjeżdża OSP.
  • Do nas przyjachała straz pożarna, ale do gniazda szerszeni (tez mieliśmy w dachu). Osy niszczymy we własnym zakresie. 
  • Mam tylko nadzieję, że te spraje zabijają osy na amen, bo nie mamy gniazda jako takiego, żeby je zniszczyć. Osie trupy tez tam zostaną, ku ostrzeżeniu ;P
    Plan jest, żeby wpsikać, zalepić i tydzień później zmienić cos w konstrukcji klap, bo inaczej cała historia się będzie powtarzać... Dzięki za rady!
  • U nas wylatuje do dziury w ścianie takiej po jakimś gwoździ czy śrubę przy samym wyjściu na taras.. Nie są to zastępy ale zdarza się. Myślicie że wpsikać? 
  • Tak. I zakleić dziurę

Podziękowali 1MAFJa
  • Wreszcie popadało i można wypielić warzywa!
  • A co tu jest do pielenia☺
    Piękny warzywnik.
    Podziękowali 5MartaB Bea nowa mamaania5 Agax4
  • To właśnie już wypielone. Chwastami nie ma się co chwalić
    Podziękowali 2Elunia Agax4
  • Zagapiłam się z liliowcami.... Jest szansa na udane sadzenie teraz, czy lepiej poczekać do września? 
  • Chyba lepiej poczekać, liliowce już kwitną.
    Podziękowali 1balum
  • Jak w instrukcji jest napisane, żeby opryskać drzewo stosując 0,4 l na mkw, to o jaką powierzchnię chodzi? Choruje mi młoda, ok 3 metrowa daglezja.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Jak w instrukcji jest napisane, żeby opryskać drzewo stosując 0,4 l na mkw, to o jaką powierzchnię chodzi? Choruje mi młoda, ok 3 metrowa daglezja.
    Powierzchnię opryskiwanego drzewa
  • @Bea, dzięki, ale jak ją obliczyć? Tak jakby to była powierzchnia foli, która mogłaby okryć drzewo, czy powierzchnia gałęzi z igłami? i czy wtedy góra i spod osobno?
  • Zrób 5 litrowy zbiornik. Opryskasz i dorobisz lub resztę wypryskaj na inne iglaki
    Podziękowali 1Gosia5
  • Co to za kwiatki? Ktos wie?
    Zdjcie uytkownika Agnieszka Szczsna
    Zdjęcie z netu, więc nie będzie lepszego ujęcia.... :/
  • Bodziszek
    Podziękowali 4balum Bea madzikg Agax4
  • ja mam taki w ogrodzie. A łąkowa odmiana jest niebieska.
  • O, jakie cudne! Dzięki @MartaB !
    Podziękowali 1MartaB
  • Ty tam wszystkie kwiaty w tym swoim ogrodzie masz w wersji maxi  <3 ! Ja tez tak chce!!!  :)
  • Dużo zależy od ziemi. U nas jest pierwsza klasa to i rośnie wszystko pięknie.
    Podziękowali 1annabe
  • MartaB powiedział(a):
    Dużo zależy od ziemi. U nas jest pierwsza klasa to i rośnie wszystko pięknie.
    I klasa bonitacyjna? Marzenie na tych naszych wielkopolskich nieurodzajach ;)
    Podziękowali 2Bea mysikrolica
  • Ja mam 5 łąki...
    Ale oko w necie cieszę :D
  • Pieknie @MartaB
    Podziękowali 2Bea MartaB
  • Tak, I kl. bonitacyjna,  mada wiślana. 
    Podziękowali 1Hania
  • I dom ładny i dach i ogród :)
    Podziękowali 1MartaB
  • klomby pod stodołą.
    Podziękowali 2madzikg kiwi
  • ławeczka na poranną kawę i popołudniową książkę ☺️
    Podziękowali 4madzikg Rejczel kiwi Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.