Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1279280282284285370

Komentarz

  • PrProszę pomoc. Czterolatka zgłasza w nocy ból czoła. Temp nie ma, jakiś tam jeszcze katar i kaszel w nocy jest. Czy to mogą być zatoki?  Jak pomóc?  Kiedy konieczny lekarz? 
  • Skarbnico wiedzy Wy na pewno wiecie i macie sposob nie farkakologiczny. Na lekkie nadciśnienie mozna zadziałać zmianą diety, ruchem? Wcześniej zawsze miałam idealne książkowe 120 na80 albo i niższe. Ostatnimi czasy 135 na98, 130 na 90 i lekarz przypisuje betablokery, przyczyna niewiadoma. I tak się zastanawiam czy można spróbować bez leków tylko np zmianą diety albo ćwiczeniami 
  • edytowano luty 2019
    annabe powiedział(a):
    Czy jeśli jutro - to będzie drugi dzień, 2 latek znowu będzie miał prawie 40st trudno zbijalne to mam czekać kolejną dobę żeby były trzy czy jednak pokazać go lekarzowi? O 20 dziś miał 39,9. Nigdy takiej wysokiej gorączki nie było u naszych dzieci. Paracetamol średnio działał, nurofen dopiero o 24 mogę dać, zpadla mu trochę po okładach na pachwiny. 
    Mocz badaliście?
  • edytowano luty 2019
    karolinamika powiedział(a):
    Skarbnico wiedzy Wy na pewno wiecie i macie sposob nie farkakologiczny. Na lekkie nadciśnienie mozna zadziałać zmianą diety, ruchem? Wcześniej zawsze miałam idealne książkowe 120 na80 albo i niższe. Ostatnimi czasy 135 na98, 130 na 90 i lekarz przypisuje betablokery, przyczyna niewiadoma. I tak się zastanawiam czy można spróbować bez leków tylko np zmianą diety albo ćwiczeniami 
    Ja niedawno miałam podobny problem, czułam kołatania serca i wyższe ciśnienie. Moja diagnostyka obejmowała, EKG, Holtera, badania z krwi m.in: TSH, potas, magnez, sód, wit D, wit B12.
    Wyniki miałam poniżej normy lub w dolnej granicy. Przez miesiąc brałam ConcorCor, aby uspokoić serce. Teraz łykam tylko witaminy, potas i magnez. Czuje się dużo lepiej. Zaczęłam też dietę ułożoną przez dietetyka klinicznego.  Moja kardiolog uważa, że w moim przypadku było to tylko spowodowane niedoborami, głównie wit D i potasu. 

    Edit. No i jeszcze w moim przypadku prawie dwuletnie karmienie piersią, pod koniec którego przestałam łykać suplementy i organizm za bardzo się „wypłukal”.
  • edytowano luty 2019
    Ekg miałam, morfologia miałam, trójkę tarczycowa robiłam, wszystko ok
    potas mam powtórzyć jak pobiore parę tygodni kalipoz. Bo poziom był marny
     D3 suplementuje, ostatnio nie badalam bo drogo. B12 nawet mam, brałam w zeszłym  roku bo poziom był marny, a potem zapomniałam o niej. To mogę pojesc.
    To jeszcze magnez  i sód  sprawdzić
    A usg brzucha to po co?
  • @olgal nie badałam bo to grypa. Wszystkich po kolei ścina. Wysokie gorączki minęły ale prawie każdego trzyma 37. 
  • annabe powiedział(a):
    @olgal nie badałam bo to grypa. Wszystkich po kolei ścina. Wysokie gorączki minęły ale prawie każdego trzyma 37. 
    Pewnie tak.
    U nas kilka tygodni temu było tak,że wokół wirus,młoda zagoraczkowala wysoko i tak cztery dni. Byliśmy u lekarza w międzyczasie-gardło czerwone więc wirus i czekamy.
    Po czterech dniach nie przechodziło więc badania-crp,morf i mocz. No i zonk,crp pod stówę,mocz z wysoką ilością leukocytów i nablonków okrągłych-zapalenie nerek potwierdzone na usg u urologa dziecięcego.
    Ale sobie plulam w bródę,że tych badań nie zrobiłam wcześniej... Wiris wirusem,pewnie też a mocz swoją drogą.
    Podziękowali 1annabe
  • Czy 3 miesięcznego niemowlęcia kaszlacego- trzeba pokazać lekarzowi i osłuchać, nawet jeśli póki co nie brzmi tragicznie ale słychać ze zapchana gardłowo jest. Jednak malutka i zastanawiam się czy ściągać lekarza czy nie... 
  • Ja wieszam czosnek poki co, mały często przeziębiony, teraz tez. Tylko ze teraz katar. Ale wredny . Właśnie poinformowałam ze jutro na szczepienie nie dotrze 
  • Ile czasu wazne jest skierowanie do neurochirurga dzieciecego?
  • @mamuma kiedyś szukałam info na temat ważności skierowań i stanowisko NFZ było tkaie, że skierowanie jest ważne tak długo, jak istnieje przesłanka do jego wystawienia - czyli jeśli są objawy i podstawy do wizyty, to skierowanie nadal jest ważne.
    Podziękowali 2mamuma AgaMaria
  • Czy mozna w jakis domowy sposob wyleczyc bol ucha powstaly z kataru? Na razie podalam Nurofen i zasnal (5 latek). Czy jest szansa, ze Nurofen zadziala przeciwzapalnie i przejdzie, czy konieczny laryngolog?
  • Krople otinum lub ze srebrem i miedzią warto.
    Podziękowali 1mamaw
  • Woda utleniona kilka kropel, olejek czosnkowy.
    Podziękowali 1mamaw
  • Otinum jest bez recepty? Woda utleniona taka nierozcienczona?
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano luty 2019
    @mamaw ; Otinum jest bez recepty.
  • @mamuma niby tak piszą w internetach że jest ważne dopóki jest nadal na to chory. A szukałam kiedy nie przyjęli mi skierowanie do neurologa. Wystawione we wrześniu, choroba przewlekła raczej nie zniknie sama ale na początku grudnia chciałam się zapisać i w rejestracji stwierdzili że nie przyjmą bo za stare, że niby system im nie przyjmie, także może być różnie.
    Podziękowali 1mamuma
  • @mamaw taka nierozcienczona. Dwie do czterech kropel.
    Podziękowali 1mamaw
  • @mamaw my wpuszczamy do chorego ucha otinum, kilka minut leży na zdrowym aby wpłynęło, potem obrócić o 180st kilka minut odczekac aż wypłynie.
    Ibuprofen przeciwzapalnie i przede wszystkim walka z katarem. Inhalacje, krople, nawilżanie, czosnki.
  • Dalam mu nurofen i zasnal bo byl zmeczony tym bolem i placzem,  spal do rana i rano juz ucho nie bolalo, ale katar jest dalej okropny. Robimy inhalacje z solanki rabczanskiej, sol fozjol do nosa, nasivin i nic. Oczy juz zaczynaja ropiec. Och, zawsze luty to byl u nas koniec zimowego chorowania a, w tym roku to poczatek i wokolo tez dzieci wiele dzieci znajomych chore.
  • Mi tez powiedzieli niedawno na usg, ze nie mozna jelit ocenic.
  • Czytaliście? Zawsze omijałam te syropy, bo najstarsza po nich się dziwnie zachowywała i już młodszym nie kupowałam:
    "Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał w obrocie kilka syropów przeznaczonych do leczenia przeziębienia u dzieci. Są to serie syropów Pulneo, Fosidal, Fenspogal, Eurespal, Eurefin i Elofen.

    Syropy te działają wykrztuśnie w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. Substancją czynną leków jest fenspiryd, który w obliczu najnowszych badań nieklinicznych został uznany za niekorzystnie wpływający na zdrowie.

    Jak informuje GIF, wystąpiono także z wnioskiem o wszczęcie procedury unijnej w celu ponownej weryfikacji korzyści i ryzyka płynących z zażywania fenspirydu

    Możliwe jest powiększanie listy o kolejne preparaty zawierające fenspiryd."

    Teraz rozpaczliwie będą robić nowe bafdanie i może znowu się okazać, że jednak dobre dla zdrowia, ech...




    Podziękowali 2Aneczka08 mmaj333
  • A ja się dziwie ze nasza najstarsza jest taka.. trudna. Ile ona tego fosidalu się opila  to jeden Pan Bóg wie.. ciekawe kiedy wyciągną takie wnioski odnośnie wybranych szczepień antybiotyków i sterydów. My już drugi sezon bez sterydów i antybiotyków. Z wyjątkiem właśnie najstarszej która avamys codziennie :-/ 
  • My też avamys codziennie u synka...
  • A mnie na szczęście kilka lat temu stary dobry pediatra poinformował, że Eurespal (Pulneo) tylko w stanie wyższej konieczności. Może raz w życiu średnia brała. Nie tolerowała leku zbyt dobrze, teraz wiem dlaczego. 
    Podziękowali 1kiwi
  • Junior też miał problemy po pulneo..... 
  • @mamlu przy problemach z krzepliwością się pojawiają, może aspirynę brałaś, albo coś innego na rozrzedzenie krwi?
    Podziękowali 2madzikg Nika76
  • @Agnicha jak najbardziej można w USG obejrzeć jelita, tylko zakres możliwych rozpoznań jest ograniczony. Można zobaczyć np. pogrubienie ścian, zaburzenia perystaltyki, uchyłki, guzy. I pewnie inne cuda też jak ktoś ma dobry aparat i tylko tym się znajduje. Nawet niedawno widziałam nowy podręcznik dedykowany do USG układu pokarmowego.
    Podziękowali 2mamaw AgaMaria
  • Miało być zajmuje zamiast znajduje ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.