Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1276277279281282370

Komentarz

  • I gdybym mogła jeszcze w czymś pomóc, to pisz... 
    Podziękowali 1September
  • @September, na mokry kaszel zrobiłam młodej trzy razy inhalację z nabu-dose. Nie mogłam uwierzyć w to, jak szybko przeszło. Nie miała gorączki ani objawów przeziębienia, tylko mokry kaszel i ewidentnie zajęta krtań, bo piskała miast mówić...

    Trzymcie się!!! 
    Podziękowali 1September
  • Dziękuje jeszcze raz Rien za wsparcie. O wszystko się dzisiaj wypytam pediatrę. Teraz mamy inną na zastępstwie to może więcej się dowiem. 
  • Mojej tez ostatnio lekarz zalecił nabudose i pomogło. 
  • Muszę się wyżalić, to była najgorsza wizyta u lekarza jaką przeżyłam. Po pierwsze pani dr uznała, że to co ja uważałam za ospę na pewno nią nie było. Ponieważ tylko po jednym bąblu została blizna. Twierdzi, że to mogła być bostonka bo występowała tylko od pasa w dół. A ospa musi być na całym ciele. 
    Osluchowo Ok, tylko na gardło mówiła o Bactrimie, ale dopiero teraz w domu zauważyłam, że mi tego nie przepisała. Może i dobrze... 
    Potem usłyszałam jaka jestem słaba, że dziecko mną rządzi (mały darł się bo nie chce się badać). Nie nauczyłam jeść go wielu rzeczy zdrowych i surowych warzyw. Za mało daje mu pic i popełniłam patologiczne błędy na etapie rizszerzania jego diety i teraz są tego efekty jeśli chodzi o zatwardzenia. Ostatecznie dała skierowanie na usg. 
    Popłakałam się...
    Podziękowali 3MAFJa Rien Rejczel
  • Ja zawsze wysyłam.
    Podziękowali 1mamaw
  • @September współczuje Ci takiej wizyty  :( 
    Beznadziejny pediatra. Totalnie. I to nie Ty jesteś słaba tylko ona skoro dzieci tak przy niej wrzeszczą. Nie dziwne jeśli tak odnosi się do rodziców. Mam  nadzieje, ze nie wzięłaś na poważnie tego co mówiła. Bo to bzdury. 
  • @September to chyba jakaś bardzo słaba pani dr, dobrze, że nie przepisała tego bactrimu, wygląda z opisu, ze doktorka nie ma pojęcia co dziecku dolega i tak zapobiegawczo chciała "cokolwiek" przepisać. Nie przejmuj się takim lekarzem, chyba więcej bym do niej nie poszła 
    Podziękowali 3MAFJa September Rien
  • Jakie probiotyki przy mega jelitówce? To ma jakies znaczenie? Szybko piszcie!!!

  • Floractin, enterol i odgazowania cola. Probiotyków dużo 3*2 kap s
  • @wielorybek , jak już wcześniej pisała @Aneczka08 5-6 kapsułek Enterolu (mogą być saszetki- dawka ta sama). 
    Żadnych owoców, soków, cukru i mleka też raczej unikać.
    Podziękowali 2Bridget Basja
  • Saszetki są paskudne w smaku, lepiej lyknac kapsulke. 
  • Trzylatek na razie. Ładnie go przeczyscilo w nocy, zupełnie. Po łyzce płynów przyjmuje. Śpi. Zaprobiotykowałam resztę.
  • Maz konczy ospe, ma jeszcze strupki, czy mozliwe, zeby zaczynal mu sie polpasiec? Objawy troche podobne.
  • Możliwe niestety, moja przyjaciółka tak miała. Chociaż u nej było ze dwa tygodnie przerwy po ospie. 
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano styczeń 2019
    Elunia powiedział(a):
    Wyszło mi,że opakowanie polecane na miesiąc starczy mi na 4 dni niecałe. Taniej jednak basen, sauna i olej rycynowy na włosy ☺☺☺
    @Elunia ja biorę Witaminę D3 Forte 4000jm. i po tygodniu wracam do życia,z włosami bujam się trochę dłużej ale po około miesiącu przestają wypadać.
    60 tabletek kosztuje około 10 pln, bierzesz 1 dziennie do posiłku.

  • @mader moja mama kupuje witamine D3 o nazwie Protego. Kosztuje ponizej 10 zł ,w opakowaniu jest 60 kapsułek 4000jm . Ja ostatnio kupiłam APOD3, taka sama dawka i ilosc tabletek, ale cena to około 15 zł.
  • Ja biorę Dekristol 20 000 Iu raz w tygodniu 14 tabletek ok 40 zł
    Podziękowali 1In Spe
  • Trzyipółlatek  (jelitówka, caly czas 37.5)poltorej dnia nic nie je, juz nie zwraca ale po dwoch lyzkach ryzu od razu toaleta. Enterol i to drugie podaję mu. Cos jeszcze mogę zrobic?
  • Jakiegoś kompotu z jabłek może mu ugotuj?
    Podziękowali 1wielorybek
  • Po dwoch lyzkach kisielu z jabka i maki ziemniaczanej znow toaleta i wszystko out.:(
  • Daje mu do picia sol fizjolog w ampulkach @Agnicha i herbate czarna to go nie goni a jak jskis pokarm to od razu
  • Moze niepotrzebnie ten kisiel poslodzilam sokiem malinowym on na cukrze przeciez.  Elektrolity moze byc sol fizjologiczna czy po cos do apteki pojechac ?
    Podziękowali 1aqq
  • @wielorybek nie męczyłabym go teraz jedzeniem.
    W czasie choroby organizm często nastawia się na walkę z chorobą i "wyłącza apetyt",
    po to, żeby nie zajmować się  trawieniem , a skupić zwalczeniu "wroga".
    Spróbowałabym dać mu węgiel ale nie kapsułkę tylko wysypać proszek z kapsułki na łyżeczkę.
    Zrezygnowałabym z herbaty,bo może podrażnić żołądek ale dałabym do picia rumianek.
    Działa łagodząco na żołądek.
    No a najlepszym lekarstwem jest sen.
    Jeśli uda mu się spokojnie pospać,będzie lepiej.

    Podziękowali 1wielorybek
  • No to bez cukru czy cola? 
    Od dawna sie zastanawiam jaki to sens? 

    My po pierwszej naszej w zyciu takiej dwustronnej akcji;d z doświadczenia juz wiem ze 4 dni moga nie jeść i nie umierają ;d oszczednosx na czasie i gotowaniu;) byleby pili. Kompot z jabłek, marchwianka, probiotyki i niech leżą i spia bo pewnie nie maja sily na nic.
  • Mi tam apetyt przy jelitowce rzadko siada.. pół dnia nie jem bo goni a potem wszystko se słodyczami włącznie niestety., ale to ja :-))
  • Mi tez nie;d ale dzieciom siadl za to od wczoraj co godzine wolaja jesc i wsuwaja wszystko co jest. Mnie i meza atrakcje oszczedzily;)
  • @wielorybek, a mnie to, kurka, "pachnie" salmonellą...  
    Podziękowali 1wielorybek
  • Nie wiem jak  logicznie wytłumaczyć ten fenomen bo cola cukru ma mnóstwo ale działa przy wymiotach rewelacyjnie. U mojego jednego co tę przypadłość ma często to nawet najlepszym lekarstwem jest i to (wbrew klasyce gatunku i porad) ta w tej małej mocno zgazowanej butelce wyjęta prosto z lodówki. :#
    Podziękowali 1wielorybek
  • Ja BARDZO polecam Enterosgel. Drogi, ale mocno skuteczny.

    Ze względu na specyficzną konsystencję rozpuszczam w wodzie, ale kiedy jest taki stan, że wszystko wraca nim zdąży się przyswoić - dodaję znacznie mniejszą ilość wody niż w zaleceniach. Resztę wody podaję sukcesywnie w ciągu godziny, po łyżce co parę minut.

    Od kiedy go stosujemy - bardzo rzadko choroba ma ciężki przebieg, a  jeśli już to tak  trudno jest jeden dzień.
    Podziękowali 2maliwiju wielorybek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.