Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

19394969899103

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2018
    .
  • odświeżam wątek:) 
    otóż marzy mi się taki kolor na czas przetrwania czyli do większego remontu za 2-3 lata
    Podobny obraz
    Podziękowali 1Agax4
  •  i jak @Agax4 robię powoli klatkę schodową
    "majster" brzydko położył  boazerię, mąż kazał mu poprawić to zniknął,  farby zostały
    zajmie jeszcze duuużo czasu bo robię powolutku (  deadline mam na wrzesień jak pisałam w innym wątku)
    jak dokończę to się pochwalę :)
    Podziękowali 2Agax4 Joannna
  • @In Spe daj sobie ten kolor( mamy identyczny) na jedna sciane, na ta na ktora padaja promienie sloneczne. Calego pomieszczenia w tym kolorze troche nie widze, to znaczy widze ale moglo by byc lekko przytlaczajace.
  • ja mam duże okna ( w tym tarasowe) i białe meble 
    za to powierzchni ścian niedużo
    stąd pomysł na ciemniejszy odcień

    a podpowiesz mi jak się nazywa ten kolor
     podoba mi się u  Fluggera- Blue Planet, u Benjamina Moora- van deusen blue

    Podziękowali 1asiao
  • Dla mnie kolor ładny...gołąbkowy ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • A nie jest to jakiś odcień tego osławionego kaczego jaja? 


    W tomacie fluggera: świetnie mi się nią malowało na gładkie betonowe ściany, wydajna, ładnie się rozprowadzała. Na gladziowane płyty kartongips - paskudnie, piły strasznie mimo zagruntoesnia i 3 warstw innej farby  z poprzednich remontów. Ale kolory mają ładne.
    Podziękowali 1In Spe
  • Mam w podobnym kolorze szafki w kuchni.znaczy dolne.nir czarny nie szary tylko taki grafit 
  • Zobaczcie jaki fajny pomysł.
  • Jak i czym umyć bardzo brudne płytki na tarasie? Jakiego urządzenia szukać do wypożyczenia? Muszę zrobić porządki w domu, gdzie wszystko od lat leży. Tam też chyba nie są dobrze dobrane płytki, bo mam wrażenie, że brud wżera się w płytki i trudno go zwykłym mopem czy szczotką usunąć. A potem, jak umyję - jakiś lakier, by się nie brudziło?
  • @Ania D. a z czego one są?
    Bo można spróbować płynem do mycia nagrobków tylko lepiej zrobić próbę w mało widocznym miejscu,czy nie odbarwi płytki.
  • Trudne pytanie. Płytki to dla mnie płytki, nie znam się. Są na zewnątrz domu, na balkonie, tarasie, na schodach i podeście. Bardzo są brudne, wygląda to strasznie. I powierzchnia  za duża na szorowanie.
  • Płytki glazurowane. Pamiętam jak dawno temu, gdy tam mieszkałam próbowałam czyścić szczotką, to słabo schodziło. A teraz jest już tragicznie brudno.
  • @Ania D. spróbowałabym Karcherem - myjką ciśnieniową. Zazwyczaj taki sprzęt można wypożyczyć w wypożyczalniach. Albo myjką parową może?
    Podziękowali 1Ania D.
  • ZTCP jest specjalną nakładka do Karchera do powierzchni tarasowych, taka polerka.
  • Kochani muszę naprawić spłuczkę - mąż patrzył, ale on jest do  większych celów stworzony  ;) - a już słuchać nie mogę jak cieknie.
    Proszę powiedzcie na co zwrócić uwagę?


    I jeszcze pytanie o impregnat do drewna, czy możecie jakiś polecić. Czekamy na "surowe" drewno z tartaku do budowy domku dla dzieci. Mieliśmy plan, żeby najpierw każdy element zaimpregnować jakimś zwykłym (zwykle są w kolorze brązu lub zieleni), potem już po zmontowaniu ściany pociągnąć czymś lepszym typu sadolin classic i na to jakąś lakierobejcę. Możecie coś podpowiedzieć, jakie produkty Wam się sprawdzały?
  • My drewno na podbitkę w domu impregnowaliśmy z polecenia cieśli Sadolinem Base (on jest bezbarwny) i dopiero na to zwykłym impregnatem w kolorze.
    Podziękowali 1kika0
  • @Wiesia - polerka po myciu? Żeby było gładsze?
    A jak z impregnatem, co można kupić? I czy potem powierzchnia nie jest bardzo śliska w zimie? Bo to dom starych ludzi więc w zimie wiadomo...
  • Z myjką ciśnieniową @AniaD lepiej najpierw sprawdzić jesli to stare płytki, czy mocno się trzymają. Bo jesli np fugi wykruszone i w jakieś szczeliny woda pod ciśnieniem wejdzie to mogłaby płytki odsklepić i więcej będzie szkody niż pożytku. Zakładając, że planujesz porządki a nie remont ;)
    Podziękowali 1Ania D.
  • @Hania czy na ten drugi impregnat w kolorze kładliście potem coś jeszcze, jakąś lakierobejcę?
  • kika0 powiedział(a):
    @Hania czy na ten drugi impregnat w kolorze kładliście potem coś jeszcze, jakąś lakierobejcę?
    Nie - moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Lakierobejca lubi się łuszczyć po jakimś czasie... A kolor wyszedł bardzo ładny :) Tylko braliśmy Sadolin zwykły, a nie Garden, który jest dostępny w marketach budowlanych.
     
    Podziękowali 1kika0
  • @Elunia, tak, bardzo proszę. Nie znam się zupełnie na takich sprawach.
  • Sadilin baze i na to sadolin z kolorem. Tak zabezpieczylam plot 4lata temu i dalej jest piękny, domek dzieciom tak samo pomalowalam. Roboty duzo bo kazdym z nich po 2 warstwy ale warto było.
    Podziękowali 2kika0 Basja
  • @uJa ten drugi z kolorem to tez impregnat był? Ile litrów na domek poszło?
  • Zerkne potem do garażu to Ci napisze dokladnie co to było. I jakie mam puszki.
    Podziękowali 2kika0 Basja
  • Potrzebuję nabyć mop :) lepszy płaski czy taki z frędzlami. Przejmować się firmą?
  • @Ania D., to jest taki produkt jak na obrazku poniżej i na tym filmie: być może do wypożyczenia razem z karcherem. Mamy dużo starszą wersję, troszkę inna konstrukcja. Mąż mówi, że dość skuteczne.

    Z tego co rozumiem, to jest tylko przystawka którą się montuje do myjki.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Poleruje się, żeby było gładsze i nie brudziło tak mocno?
  • Ten produkt który ja pokazałam to bardziej myjka niż polerka. Na filmiku widać od spodu działanie tego urządzenia - są dwie dysze z wodą i to rotuje jak wiatrak albo jak podlewaczka ogrodowa.
    To jest myjka (nie polerka) tarasowa, sorki za wprowadzenie w błąd. A to po prostu myje wodą pod ciśnieniem.

    Podziękowali 1Ania D.
  • A kupował ktoś gotowy domek do ogrodu dla dzieci? Bardzo nieopłacalne? My do wszystkiego słaby zryw mamy i raczej dwie lewe.. A te domki fajne się wydają. Szczególnie Maria mi się podoba
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.