Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1262729313255

Komentarz

  • na pomidory to jeszcze nie czas? powiedzcie, że nie....
    a na paprykę?
    ogórki trzeba już czy można jeszcze poczekać
  • jutro jadę na maliny i ogórki do Truskawkowa, ale będzie przerób
  • @Aneczka08, nie wiem czy już czas, ale cenowo korzystnie. U nas papryka po 3-4 zł/kg, a pomidory po 2 zł/kg.
  • No właśnie, ja też chcę znać najlepszy, ale też maksymalny ostateczny termin na: paprykę, cukinię, bo pomidory to mniej więcej wiem...
    W kuchni na stole nowa partia wczoraj przywiezionych przez męża ze sklepu słoików :)
  • @Aneczka08, nie wiem czy już czas, ale cenowo korzystnie. U nas papryka po 3-4 zł/kg, a pomidory po 2 zł/kg.

    @MonikaN, ale czy te pomidory po 2 zł to jeszcze szklarniowe czy ze słońca? Bo mi mówią, że to na razie sezon na szklarniowe,.,
  • a jakie przetwory robicie z cukini?
  • Polecam to:

    sama nie miałam okazji, ale tyyyle pochwał, że chyba można polecić

  • Ja gdzieś słyszałam ,że wodę po ogórkach kiszonych na dobę włożyć.
     Pycha!wszystko wkładam teraz kapustę grubiej pokrojoną i inne warzywa.
  • OlaOdPawla

    Wydaje mi sie, ze z gruntu. U nas na targu mnostwo warzyw. Pomidorow zalew.

  • Troche ogorkow mi przeroslo i sa mega ogorasy. Szukam SPRAWDZONEGO i pysznego przepisu co z nimi zrobic.
  • Takie przerosnieye nawet żółte ścierski ns grubej tarce, ciasnopakuje do małych słoików,sól czosnek koper bez zalewu, zakrecic i do spizarni- zimą do wywaru z jarzyn i ogorkowa gotowa
  • Jukaa - ten sam przepis:)
  • Dzieki! Ile soli na litrowy sloik dajecie?
  • łyżka soli na kg ogórków
    przedwczoraj zrobiłam :)
  • Zepsuły mi się wszystkie tegoroczne dżemy truskawkowe.....pffff.... :-L
  • Elunia, nas jest siedmioro w tym trzech chlopakow bez dna ;)

    Dzieki. :-)
  • @balum czemu? Pokrywki nowe? Jak pasteryzowalas?

    Jaka szkoda. :-(
  • Zwalam na truskawki. Pasteryzowane solidnie (w piekarniku, ale od lat tak robię i nie było takich kwatków), przegotowane z cukrem, a miesiac później mi wydęło pokrywki...szara pleśń na wierzchu... buuuu
    Pierwszy raz mam cos takiego :o 
  • Ja zawsze daję litr na duuuuży gar i mam zupy na dwa dni. Nigdy za kwaśna nie była. :-)
    Tylko ja dotychczas ucierałam już ukiszone ogórki. I pasteryzowałam zamykając proces kiszenia.
    Poszłam za Waszą radą i zrobiłam 7litrów.
    Stokrotne dzięki!
  • balum
    żal
    :(
  • Ogórkowa najlepsza dzień po :P
  • przywiozłam 20 kg truskawek, 20 kg malin, 30 kg ogórków, ale roboty przede mną.
    ale miałam super dwa dni w Truskawkowie, cud miód.
  • @balum
    co wy z tym piekarnikiem
    nigdy nic mi się nie zepsuło słodkiego
    nawet jabłka różne spadki na przecier
    grunt to garnek
    pasteryzacja
    ot co !
  • @balum, dwa lata temu tez tak mialam. tylko octowe przetrwaly,
    okazalo sie, ze mam ukrytego grzyba w mieszkaniu.


    czego oczywiscie Ci nie życzę. pamiętam jak beczalam, jak odkrylam, ze wszystko rowno szlag trafil... tyle pieniedzy i pracy:/
  • A co ma grzyb do tego? Jak sloik szczelnie zamkniety to latami moze stac. Gdy biore galaretki ze starej piwnicy mojej mamy to czasem na pokrywce plesn jest. Szoruje sloj przed otwarciem. W srodku pychota! A niektore sloiki i 15lat maja.
  • Jak szczelnie zamknięte to do środka raczej nic nie wejdzie, ale to, co dostało się przed zamknięciem może się świetnie rozwijać.
  • Elunia, moglo tak byc, bo po przygotowaniu ogorki i kapusta podlegaly kiszeniu, a nie byly szczelnie zamkniete.
  • Nie dobijajcie mnie, że JA mam grzyba.... :(
    Pasteryzacja była udana, bo inne słoiki są ok, tylko te truskawki wybiło. Pleśń jest szara, jak na truskawce się zdarza, więc obstawiam, że temperatura nie unicestwia grzybni... Ta wersja mi bardziej pasuje. Pierwszy raz robiłam na samym cukrze, może dlatego. Przed "erą wielodzietni.org" sypałam żelfixy i podobne z wyraźnym zaznaczeniem na opakowaniu, że gwarantuja niepleśnienie. Widocznie się zdarzało... Trudno. W przyszłym sezonie dłuzej pogotuję, np.

    Dodam, ze kompoty są idealne, tylko dżemy trafiło... Moze o ilość cukru chodzi?
    :-B
  • @Mańka, zazdroszczę tej roboty :D

  • @Savia, no niestety, jak grzyb pieknie kwitnie i to w kuchni, za firanka, i akurat sie strzeli w tym czasie w zaprawy, to niewiele pomoze. sloiki, ktore wtedy poszly i tak byly w lepszym stanie niz my:P
    ocalaly octowe sloiki, slodzone zakwitly pierwsze, potem sosy warzywne itd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.