Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1293032343555

Komentarz

  • mam podejrzenie, że ona może nie być nigdy czerwona... może w brąz z czasem uderzy... z taką białą pierzynką;-)
  • edytowano sierpnia 2014
    Poprawiam dzisiejszy bilans. ;-)

    + 17 sloikow keczupu (normalnie jak pudliszki ;-) )
    + 11 duzych sloikow ogorkow z miodem z przepisu @Paul_inka
    + 3 duze sloje mini ogoreczkow w marynacie - sliczne na Swieta beda
    + 3 duze sloje ogorkow w zalewie musztardowej


    Niniejszym oglaszam, ze sezon ogorkowy zakonczony. :D
  • @Savia, nie pisz takich rzeczy, bo będę mieć kompleksy:-(
  • Oj tam, ja na dopalaczach jade ;-)
  • @Savia, czy Ty zawsze miałaś takie tempo, czy dopiero jak nabrałaś wprawy? Bo dla mnie to pierwsze przetwórcze lato (nie licząc małosolnych "na teraz") i mam ledwie parę słoików na krzyż :\">

    Powiedz, pls, że za rok NA PEWNO będę sprawniejsza w te klocki  ;;)

  • @Savia daj przepis na ten keczup proszę oraz z jakiej ilości te 17 słoików, ja pomidory kupię w pt i będę robić, W tym roku coś droższe niż rok temu, na razie najtańsze widziałam po 2 zł ale w pt targ to może większy wybór będzie
  • @Katia na pewno z roku na rok bedzie lepiej. Ja robie przetwory od 8 lat i mam wrazenie, ze ślamazarze. :P

    @Aneczka08 ja mam wszystkie pomidory swoje. W tym roku mam mniej niz w zeszlym, slabsze krzaki. Zwalalam to na zaniedbanie bo choroba mamy ograniczyla dzialalnosc, ale moze po prostu taki sezon?
  • przepis na ketchup pliss!
  • edytowano sierpnia 2014
    Aneczka08

    ten keczup robiłam/z tej ilości:
    http://truffle-in-a-rum-chocolate.blogspot.com/2012/08/domowy-ketchup.html

    dodałam jeszcze pęczek bazylii, a raczej badyli z kwiatami, bo wycinałam w tunelu.
    Warzywa trzeba dość drobno pociąć (oprócz pomidorów). Jak się nieco rozgotowały - blenderowałam i dopiero potem przecierałam.

    UWAGA! ocet i cukier dawałam do smaku. (edit, bo @Aneczka08 dała tyle octu co w przepisie i było koszmarne)
  • edytowano sierpnia 2014
    No, musiałam przy kompie siąść i go wygooglać, bo wcześniej w komórce znalazłam i spisałam :-)

    ocet i cukier zawsze daję do smaku, bo nie znosze mocno octowych.
  • Ogórki wykończyłam, pomidory także... muszą dojrzeć.
    Towaru brak.

    Hmmm? Co tu dzisiaj robić? :-B
  • zaraz się na targ wybieram i też się zastanawiam. Pewnie skomczy się na tym, że co wypatrzę w korzystnej cenie to kupię i będę Wam marudzić, co z tym robić xD
  • Widziałam wczoraj na podwórzu czarny bez. To już pora na zrywanie i robienie soków, czy jeszcze musi dojrzeć? Jak już, to muszę się spieszyć, zanim matka go zerwie  ;)
  • edytowano sierpnia 2014
    ed. poszło dwa razy 
  • @katia
    nabywa sie z wiekiem i jeśli masz w poblizu koleżanki zaprawowe
    bo jak u mnie w okolicy mało kto coś robi nawet na imieniny ciasto z cukierni
    nie mówiąc o słoikach to jest ci przyjemnie pochwalić się spiżarnią :)

  • po 35 roku jak dzieci odchowałam to w słoiczki sie bawię
  • @jukaa z radoscia przyjade
    oddechu i zmiany miejsca mi trzeba
    tylko przyslij mi tu kogos do opieki nad mama :-)

    A jesli chodzi o przetwory
    mam kilka udogodnien :-)
    maszynka do mielenia, blender, zmywarka

    oraz

    chetny do pomocy maz i dziatwa :P
  • Mam zamówienie od koleżanki na sosy pomidorowe, dużo roboty przede mną.
    Tylko zawsze boje sie ze jak sprzedam to zepsuj się
  • W zeszlym roku sprzedawalam grzyby, ale to brzpieczna wersja bo marynowane. :-)

  • Poranek nie byl bezczynny - zapasteryzoealam 3 sloje soku jezynowego. :D
  • Kurczę u nas jezyny po 25 zl
  • mańka u mnie jezyny za free, w ogrodku rosna. Nawet nie wiedzialam, ze takie drogie to to! @-)
  • W lesie, obok domu, też za free. ;)
    Mam w planie jesienią całkiem obok domu też posadzić, warto bezkolcowe, czy niekoniecznie?
  • WARTO bezkolcowe, wielkoowocowe. :-)
  • ktoś wie kiedy antonówka dojrzewa??? czy to już????

    mam taką, jabłka kilogramowe ma, piękne, chodzę, oglądam i nie wiem już zrywać i przerabiać, czy jeszcze trochę, w zeszłym roku trochę się spóźniłam jakoś pod koniec sierpnia i część już pod skórką brązowa się zrobiła i się zmarnowały, a takie dobre do szarlotki były mmmmm

  • Wróciłam :D

    Tadadadam!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Skrzynia jest duuuuża. :-)


    image
  • @mańka , przetwory te ż sprzedajecie??
  • @jukaa adzika sprobuj to bedziesz jak dwa osilki :P

    Sluchajcie kobitki, jak pasteryzujecie w garze to woda gotuje sie, pyrka czy jest na granicy pyrkania? Czy nakretki dokrecacie mocno czy nie?

    Czy 2 i 3 pasteryzowanie pasztetu moze byc w piekarniku? W jakich warunkach?
  • Tak, Martyna Ci co wiedzą ze robimy, dzwonią i zamawiają wtedy robię większe ilości.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.