Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1313234363755

Komentarz

  • @annabe nie ma jednej odpowiedzi, bo smaki są różne. Dasz tyle ile lubisz.
  • zrobiłam ten ketchup ale jakiś rzadki jest ile on ma się gotować??
    bo na oko to ze 3 dni mi wyjdzie///
  • Aniu, zależy jakie pomidory. Gotuje się aż zgęstnieje. U mnie nie było mega długo, ale moze tego nie odczułam bo dużo innych rzeczy robiłam w kuchni.
  • 200słoików ogórków po różnymi postaciami. 
    Wczoraj papryką się zajęłam
    :)40szt.
  • edytowano sierpnia 2014
    Wieczorem, a właściwie w nocy zabrałam się za dżem wykwintny z przepisu @Savia . Robiłam z poczwórnej porcji, nie dawałam orzechów, rodzynków i cukru. Za to dałam 5 bananów i półtora kilograma daktyli. Słodziutki, przepyszny dżem. Dzięki @Savia ; :)

    Na wtorek zamówiłam sobie 200 kg limy. Dopiero wtedy będzie się działo u mnie w kuchni ;))
  • co to lima?
  • edytowano sierpnia 2014
    Odmiana pomidorów gruntowych - bez wody, tylko dużo miąższu. Choć są droższe od zwykłych okrągłych, to pozwalają zaoszczędzić dużo gazu przy odparowaniu, no i są idealne do suszenia. Zamierzam zrobić dużo suszonych, a te suszą się tylko ok. półtorej godziny. 
    ed. u zaprzyjaźnionej pani z warzywniaka targowałam cenę za ilość hurtową - normalnie sprzedaje je po 2,5 zł a ja kupię po 1,5 zł
  • Ale 200kg?toć to prawie pół tony! :D
  • edytowano sierpnia 2014
    Lima to odmiana pomidora, taka bardziej miesista dobra na przetwory. 200 kg? Nieźle:) ja też się biorę dziś za ogórki, ostatni moment, noce już zimne i ogórki się kończą. Zrobię tylko startem na zupę,nie pasteryzuje takich więc roboty niewiele, w planach też w zalewie curry i miodowej, jeszcze leczo do słoików- ktoś pisał że bez cebuli? Psuje się?
    E. Jak zwykle pisałam pół godziny i @AnkaAso lepiej wyjaśniła:)
  • W ubiegłym roku robiłam przeciery z 60 kg i już w grudniu skończyły się  :((
    Tak z 60 kg zamierzam ususzyć, ze 120 kg zrobić przeciery, a reszta na chutneje, sosy do pizzy i keczupy.
    Rodzinka uwielbia wszelkie tańsze dania kuchni włoskiej, a tam do wszystkiego passata pomidorowa ;)
  • 200 kg
    :O


    matko ja wczoraj przerobiłam 15 kg i miałam dośc............
  • Podziwiam:)
  • Przepis idealny na suszone pomidory http://www.olgasmile.com/suszone-pomidory.html
    Może któraś się skusi, żeby łączyć się ze mną w męczarniach przetwórstwa ;))
  • My z kilku m.kwadratowych 100kg ogórków zebraliśmy(narazie).
  • @AnkaAso Ty to dopiero szalejesz!!! :-)

    Ty masz lime, a ja troche innych wloskich przecierowych. Chyba nie ma wiekszej roznicy miedzy nimi. A i tak najbardziej lubie przeciery z miezanki odmian - poezja smaku. =P~

    Po ile masz lime?
  • edytowano sierpnia 2014
    Po targowaniu - po 1,5 zł, normalnie kosztują 2,5 zł
  • A zwykle po ile? Nie kupowalam w tym roku.
  • ja wczoraj na wolumenie po 1 zł kupiłam - facet przecenił ze 1,5
    ale ogólnie są po 2 zł albo 1,8
  • Dziewczyny czytam Was i nabieram mega ochoty zeby w przyszłym roku zrobic dużo przetworów! Obecnie nie mam gdzie trzymać wiec muszę poczekać.

    A co z papryka robicie?
  • Ja chcę zrobić bazę do leczo. Zobaczę, co z tego wyjdzie.
  • @MartynaN zdradz przepis plis
  • papryka:
     - do sosów w/w
     - marynowana w miodzie

  • Przepis zaden, będę eksperymentować z papryką przyprawami, cukrem i ketchupem. Mąż musi mieć z kupnym ketchupem, nie ma zmiłuj:-)
  • a te pomidory do sosów/keczupów/przecierów to obieracie ze skórki?
    zawsze?
  • edytowano sierpnia 2014
    Nigdy nie obieram. Gotuję, blenderuję, przecieram.

    albo nie przecieram jeśli jest to sos z różnymi drobinkami jak ajwar czy adżika.
  • przecierasz przez sito?

    o to to chyba sobie też daruję, ugotuję i zmiksuję na drobno (keczup będę robić :)
    nie chce mi się paprać z sitkiem a z resztą komu takie drobinki będą przeszkadzać :)

  • :))

    Pacz Pani, a ja zapomniałam mężowi zlecić zakup kapuchy na gołąbki :-S

    Zaraz też przystąpię do działania, bo towar dotarł. :-)
  • pochwalam się myself
    wczoraj zrobiłam:
    pomidory  z 10 kg wyszło 12 słoikow takich dżemowych ok. 380 ml (po 1zł za kg)
    większość obrane ze skórki, pyrkały ze 4 godziny a ja stałam nad garem i co parę minut mieszałam
    oraz paprykę marynowaną 5kg (po 3,80 zł/kg)
  • dziś papiernicze artykuły zaliczone
    w markecie tylko mała była ze mną więc sprawnie 2 torby zakupów wyszło
    poleciałam po taniości ;)
  • Moj brat jak zaczal szybko rosnac (okolo 15 lat mial), to zjadal 30 pierogow ruskich (wiec syte bardzo) na jeden posilek. Wieczorem jak zostawaly, to przysmazonych z 10 dokladal sobie.
    Mama ponizej 100 nie robila.
    A bylo nas 2 corki i 1 zarloczny Brat.
    A Ty Agnicha masz 3 Synow juz prawda? ;).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.