Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

1323335373855

Komentarz

  • edytowano sierpnia 2014
    U nas trzylatek zjada na jeden obiad - uwaga!!! - 10 pierogów standardowej wielkości. To ile będzie w wieku 15 lat zjadał :-O ?
  • Pytanie z serii głupich bądź durnych do potęgi.

    Czy można suszyć pomidory obrane ze skóry?
    Czy któraś z Was już takie robiła jeśli oskórowane się nadają?

    Nic mnie nie wkurza jak skórki z papryki i pomidorów 
    :-S
  • Wiem, ze sa mali, to co bedzie potem. 3 latek tylko 4? Malutko na razie.
    Rozkreca sie jesczcze :)!
  • hehe, mokja trzylatka też potrafi do 10 pierogóíw dobić na jeden posiłek. Nie wiedzieć czemu, glutenowe świństwa typu makaron, naleśniki, pierogi wchodzą jej w ogromnych ilościach.
    :-)
  • @jukaa, no a jakże, przecież ten pfu gluten uzależnia:P modyfikowany po to był, wiesz te sprawy;)
    sie nasłuchałam ostatnio od Olesi:-D
  • Ej dziewczyny co z tymi pomidorami bez skory? Da sie ?

    Pierogi :x
    Sama zjem każda ilośc .
    Choć już nie tyle ile kiedyś ;)
    Moje dziecko tez je lubi, podobnie jak wszystko co maczne!
    30 szt lekko pójdzie Mu
    Nie pamietam ile zjadal w wieku 3 lat, ale mam wrażenie, ze jak wszystko i tu mozna na wiadra przeliczać :))
    Pamietam tylko, ze w przedszkolu udało Mu sie zjeść 11 naleśnikow z nutella
    Bleee jak sobie pomyśle, to aż mnie mdli
    Siostrzeniec - niespełna trzylatek jest w stanie zjeść ok 15 - tyle liczy dla niego siostra jak wkłada pierogi do gara :D
    Zreszta jak patrzę na małego to bardzo mi Młodego mojego przypomina.
    Obiad serwowany w korycie i wiadro kompotu na zapitke ;)

    Tylko jak ktoś ma " motorek w d*pie", to i paliwa dużo mu trza :D
  • zrobiłam kilka słoiczków keczupu
    bez obierania i bez przecierania

    pyszny :)
    w czwartek dokupuję dużo pomidorów i robimy dalej :)
  • przepis podawany przez Savię na dzem wykwintny jeat rewelacyjny ! 
  • Ciesze sie ogromnie! Robcie poki owoce sa!!! :-)

    Ja przezornie szybko zamknelam w sloiczki i wynioslam, bo inaczej by zezarli. Jutro dorabiam druga porcje. :-)
  • Czy do wykwintnego obieracie owoce że skórki?
  • Pisalam, ze nie obieram, ale! miele przez maszynke na surowo.
  • Dodam, bo jedna osobka pytalja przez telefon, ze owoce i warzywa (poza porem) miele elektryczna z sitkiem o duzych oczkach.
  • @uJa jak robisz ten ketchup bo ja się zniechęciłam że  musiałam gotować odparowywać, przecierać itp a i tak wyszedł za słodki i za octowy moim zdaniem
  • Aneczka, ja octu talam b malo, tylkodo prElamania smaku. Cukru tez.
  • ja dałam tylko co w przepisie było (pół szklanki) i jestem wściekła na siebie bo mi ketchup wali octem.
  • Juz kilka razy pisałam, że octu nigdy nie daję przepisowo, bo nie cierpię. Tak jak niektórzy cukier eliminują z dżemów. No szkoda Aniu... :-(
  • nie doczytałam tego albo nie napisałaś, wydawało mi się, że był tylko link i napisałaś że z tego przepisu robiłas i tyle.
    no nieważne już
  • przepis Lili ten na 3,5 kg pomidorów chyba 24 strona tego wątku
    ale cukru 5 gram a nie 25 i octu troszke a nie tyle ile w przepisie do smaku poprostu troche ziół, soli i czosnku
  • W czym wysmażacie DUUUUŻE ilości dżemu?
  • Czytam watas i zazdraszczam. U nas po pierwsze ceny zupelnie inne, podrugie to co sie sprzedaje tez nie takie w smaku. A robic przecier z pomidorow prawdziwie wloskich za 5-6 euro/kg to mi sie w ogole nie oplaca... I dzemow u mnie nikt nie je... A ja tak pichcic lubie!
  • Wy macie przetwórstwo owocowo-warzywne, a ja machnęłam kiełbasę i pasztety pomidorowe w słoiki. 
    Mikołaj chodzi i prosi: zrób mi jesce pasteta z kanapką. :D
  • Teraz to Ci nie popuscimy @SKatarzyna Opisuj krok po kroku jak robisz. Tez mam ochote :D
  • annabe cukru dałam na oko czyli do smaku ;) pasteryzowałam raz - wygląda, że zassało, robiłam antonówki takie uprażone do naleśników i szarlotki

    dziś ciąg dalszy

     

    a te co robią leczo - powiedzcie mi proszę łopatologicznie - robicie normalne leczo jak zawsze i po prostu w słoiki to i pasteryzujecie? czy jakieś dodatkowe sztuczki trzeba z tym zrobić????

  • Z leczo robie dokladnie tak jak napisalas, z pomidorami of course, i w sloiki. Z cebula robie, bo niektorzy maja watpliwosci.
  • Pytania mam. Dwa.

    Czy fasolce szparag.żółtej coś się stanie, jeśli zamrożę ją tylko umytą?

    Czy powodem zepsucia się przetworów z pomidorów mogą być opryski tychże??

    dzięki
  • wybuchły mi wiśnie
    i do paprały pół spiżarni
    bleeeeeeee

    i kupiłam pomidory będę robić sosy :)
  • Rety.. dobrze,że w spiżarni a nie w rękach. ..
  • dawno tam nie byłam
    dziś poszłam zanieść przetwory i patrze że tam krwawa jatka na ścianach i słoikach i wypatrzyłam winowajcę ;/
  • Ja w papryce marynowanej siedzę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.