Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1111112114116117148

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Dziś mieliśmy mieć imprezę urodzinową, goście zaproszeni, jedzenie przyszykowane i... solenizantka wzięła i się rozchorowala :(
    Które z tych rzeczy można mrozic: 3 tarty z masa ze śmietany i jaj z mięsem i warzwami, muffiny z owocami i czekolada, tort z kremem na bazie mascarpone, bułeczki pizzowe?
    Tort to pewnie przyjdzie wyrzucić...
  • Myślę, że tarty i bułeczki spokojnie.
    Tort wypadałoby zjeść szybko.
    Podziękowali 1Aga85
  • @Aga85 możesz zamrozić wszystko!!!Chyba że te owoce jakieś miękkie i się rozpaćkają po rozmrożeniu.Torty mrozi się nawet w cukierniach :),a często dziewczyny które pieką w domu po kilka tortów na weekend też mrożą.Warunek-dobrze zapakować ,żeby nie przeszedł zapachem lodówki.Masa ze śmietany i jajek w tarcie jest już po obróbce termicznej,więc tez możesz spokojnie mrozić.No chyba ,że warzywa też  jakieś takie co się rozpaćkają po rozmrożeniu i będzie niefajnie smakowało.

    Podziękowali 1Aga85
  • Dużo zdrowia dla jubilatki, pewnie jej przykro..

    Podziękowali 1Aga85
  • Nie ryzykowałabym , mrożenie masy z mascarpone.
    Podziękowali 1Aga85
  • Ja od czasu do czasu ratuje kolezanki z małymi dziecmi, podrzucam im jakieś jedzenie, bo same nie maja czasu gotować. Lepiej nie mróz, tylko pomysł nad tym kto by sie ucieszył i działaj! :)
  • Ja po prostu nie lubie mrożonego jedzenia, jak najbardziej wyczuwam różnice, dzieci i maz tak samo. Jedyne co mrożę to ciasto na pizzę, cała resztę, jak za dużo ugotuje rozdaje.
  • Agnicha powiedział(a):
    Nie pojmuję chyba tej idei mrożenie
    Jestem świeżo po jakimś wykładzie o technologii mrożenie. Jakie zachodzą reakcje. No jakoś nie mogę się przemoc

    No widzisz co kto lubi.
    Mi mrożenie ułatwia życie,szczególnie teraz kiedy mam wolny weekend raz na dłuugi czas.Mrożę wszystko, a szczególnie resztki z obiadu.
    I później jeśli nie mam czasu na gotowanie,
    wystarczy wyjąć z zamrażalnika to ,to i tamto i obiad jest.
    Moi nawet się cieszą jeszcze bardziej niż z tradycyjnego obiadu,bo mogą sobie powybrzydzać :)
  • @Agnicha ; ależ doskonale rozumiem :)
    Tylko pisałaś ,ze nie pojmujesz idei mrożenia,to wyjaśniam,czemu np.ja to robię.
    Co nie znaczy ,że nie lubię świeżo pieczonych czy świeżo gotowanych potraw,
    bo to oczywiste,że są o niebo lepsze. :)

  • Tort rozdany:) Reszta zamrożona.
     Jubilatka 39 stopni i spi :'(
  • To zdrowia życzę!
    Podziękowali 1Aga85
  • A mnie ciekawi, co tam takiego się dzieje przy tym mrożeniu?
    Bo że konsystencja się może zmienić przy zamrażaniu i rozmrażaniu, to jasne, ale co to za reakcje, o których piszesz, @Agnicha? Coś szkodliwego powstaje?
    Podziękowali 1Aniuszka
  • ja też jestem ciekawa  :)
    a mrożone jedzenie?... o nieeee
    tylko owoce i mięso jak już
  • @Małgorzata32 mam pytanie odnośnie malinowej chmurki z poprzedniego wątku. Chciałabym to zrobić na niedzielę. Kiedy mam zrobić poszczególne elementy? W przepisie jest to podzielone na kilka dni. 
  • Upne sobie
  • @blaekie nie ja robiłam wszystko na raz. Ale nie polecam.
    Zarówno kruchy spód jak i będę mozesz upiec wcześniej. Trzeba tylko uważać, żeby beza gdzieś wilgoci nie nabrała. A i całość spokojnie dzień wcześniej.
    Podziękowali 1blaekie
  • blaekie powiedział(a):
    @Małgorzata32 mam pytanie odnośnie malinowej chmurki z poprzedniego wątku. Chciałabym to zrobić na niedzielę. Kiedy mam zrobić poszczególne elementy? W przepisie jest to podzielone na kilka dni. 

    ja takie robiłam i było przepyszne, choć nie wiem czy to chmurka o którą chodzi

    Podziękowali 1blaekie
  • Dziękuję @Aneczka08.. @Małgorzata32 linkowala w kawiarnianym wątku inny przepis, ale ten też fajnie wygląda 
  • Tak. To zupełnie inne ciasto. To z budyniem też kiedyś robiłam. Jednak wolimy chmurę.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ten zalinkowany przez @Aneczke08 przepis jest super, robiłam kilka razy to ciasto, jest mega pyszne. Jak nie lubię ciast z owocami, tak to wyjątkowo mi smakuje.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Mam mielone mieso wołowe. Co z niego mozna zrobic?
  • Hamburgery.
  • Chili con carne
    Podziękowali 1madzikg
  • A te hamburgery mozna na zwyklej patelni? Nie mam grilowej
  • Hej, specjalistki od kuchni azjatyckiej - kupiłam pastę curry zielona, pasuje to do krewetek? 
  • Pasuje ale ja zielona najbardziej lubię w wersji pierś z kurczaka, cukinia, groszek, zielona fasolka z mlekiem kokosowym. Pyszne.
    Podziękowali 2madzikg malagala

  • Zrobiłam jajka faszerowane, zapiekane
    Zapiekanki , zupę dyniową....
    I wszystko ,żeby nie zwariować ;)






  • matka6 powiedział(a):

    Zrobiłam jajka faszerowane, zapiekane
    Zapiekanki , zupę dyniową....
    I wszystko ,żeby nie zwariować ;)






    Ja się wykazywałam w porządkach, potem zakupy, w między czasie spaghetti, teraz smażę wątróbkę i sos grzybowy z kaszą gryczaną na jutro.
  • Ale Ty @MonikaN z szlachetnych pobudek, a nie żeby nie zwariować? ;)
  • matka6 powiedział(a):
    Ale Ty @MonikaN z szlachetnych pobudek, a nie żeby nie zwariować? ;)
    Żeby myślenie ograniczyć, wiesz jak masz fizyczną pracę, to nie rozmyslasz, skupiasz się na zrobieniu.
    Zwariować mi się dziś akurat nie chciało ;).
    Podziękowali 1matka6
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.