Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1113114116118119148

Komentarz

  • mam wiaderko serka sernikowego - tylko nie chcę z niego robić ciasta, jakieś pomysły, może być na trochę słodko albo całkiem na wytrawnie.
  • Do smarowania nalesnikow. Troche cukru pudru, troche olejku np.pomaranczowego czy migdalowego, starta skorka z cytryny.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • A takie tortille kiedyś robiłaś @Aneczka08?
    Wydaje mi się, że jak doprawić solą i pieprzem, to ten ser w konsystencji przypomina Philadelphia. 
    Smaruje się tortille serkiem, potem dowolne dodatki może być ogórek, sałata, papryka, rzodkiewka, łosoś, szynka, zolty ser, jajo.
    Kombinacje dowolne zupełnie.
    I zamiast tortilli myślę, że można tak z nalesnikami tez zrobić.

    Druga opcja do owsianki,.My często na podwieczorek jemy owsianke sucha, niegotowana z twarożkiem lub jogurtem, taki ser byłby tez ok. Do tego owoce, ewentualnie łyżka miodu czy dzemu i pyszny, słodki podwieczorek gotowy.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Elunia pieke od lat wiedenski z maka ziemniaczana i kasza manna, tak wiec ja bym sie trzymala kaszy manny. Z kuskusem balabym sie, ze takie kuleczki, no te kuskusowe drobinki potem po upieczeniu beda w serze. W sumie zębów nie wybiją...ale no wlasnie, moga byc dziwne. Wyprobuj i nam powiesz :)
  • Acha, doczytalam, ze nie masz manny. No to wez make ziemniaczana albo budyn. Kuskus przyszlo mi do glowy ze moglabys blenderem przemielic conieco albo w mlynku do kawy albo w mozdzierzu, zeby pozbyc sie tej kuleczkowej konsystencji. Nie wiem czy te kulki by sie rozpiekly ale chyba nie wiec dla pewnosci lepiej by to bylo rozdrobnic. 
  • Ziemniaczana do sernika jest ok.
  • Ugotowałam klopsy mielone takie w week3nd.. niestety mięso wołowe i wyszły takie se.. A głównie czyste mięso.. jajka, troszeczkę bułki tartej, trochę pasty z susz pomidorów i fety.. ugotowane w warzywnym wywarze nie zaciagany. na powierzchni centymetrów warstwa smalcu.. wołowe chyba z biedronki.. można uratować jakoś to mięso? Przerobić na coś? Żeby smaczne było jednak? 
  • na sos do spaghetti?
    ja teraz klopsy robię pieczone w piekarniku a potem do sosu wrzucam. Mielone pieczone tez super.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Obawiam się że sam sos może sprawy nie załatwić? Lubię grzybowy.. tylko nie wiem czy umiem
  • To moze je widelcem rozciap, podsmaż z cebulą i sosen pomidorowym. Albo zmiksuj z podsmażoną  cebulą i przyprawiami jako farsz do naleśników 
  • edytowano marzec 2020
    A ja bym tak zrobila: klopsy przerobic na hamburgery - bulki poprzecinac i podprazyc w piekarniku, na to keczup( moze masz domowy), na to salata lodowa, ser zolty, krazki czerwonej cebulki( jako opcja), rzeczone klopsy poprzecinane w poprzek - z dodatkow to co tam Twoje dzieci lubia.
    Sosem spod klopsikow mozna polewac kasze jeczmienna/gryczana, do tego suroweczka taka pod dzieci( jablko+ marchewko) no i moze sie nie zmarnuje? ;)

    Edit.literowka
  • Szukam dla siebie książki kucharskiej. Chciałabym, żeby były w niej tradycyjne przepisy na zdrowe bezmięsne dania. 
    Zastanawiam się nad Jadłonomią, ale nie wiem jak bardzo rewolucyjna jest ta kuchnia. Chyba tam widziałam "zielone capuccino", a to już dla mnie trochę za daleko :) resztą też taka jest? A może możecie polecić coś innego?
  • No właśnie coś w stylu Ani D. :) Swoją drogą muszę odkopać tamten wątek :)
  • @Hope, a olgasmile? Nie ma wersji papierowej? Ona chyba aż tak nie wydziwia i czasem są różne wersje przepisu, jak tego nie masz, weź tamto, dodaj tamto, ale nie musisz dodawać.
    Nie znam zbyt dużo Jej przepisów, korzystam okazjonalnie.
    Podziękowali 1Hope
  • Chili non carne @MAFJa
     Może to 
    Podziękowali 1Quintana
  • Taką zapiekankę robię: penne z sosem maskarpone i śmietanki, do tego podsmażone dwa kolory papryki, cukinia, dużo czosnku, na wierzch parmezan. Mam fantazję, żeby coś ulepszyć ;) Jak się wam widzi do tego suszona śliwka w paseczki, ewentualnie morela? Sama nie wiem, tak mnie jakoś naszło.
  • Ja bym raczej dała do tego suszone pomidory. Ale eksperymentuj jak Ci fantazja podpowiada i zdaj relację z efektów @Polly .
    Podziękowali 2Polly Skatarzyna
  • No akurat pomidory suszone mi się zepsuły, oliwki weszły. Oj tak,maskarpone idzie w boczki.
  • Może ktoś zalinkowac szybko mi albo napisać krótko przepis pewny na biszkopt taki pod ciasto z galaretką na dużej blasze... zwykły pojedynczy? Przeważnie podeszwa wychodziła A dziś ma wyjść i to szybko bo nie żyje;-) 
  • Dziewczyny, bardzo potrzebuje naprawdę dobrego przepisu na pasztet.

    I jeszcze na mazurka. 

    Proszę!!!!
  • Ja też zawsze na oko.
  • Oczywiście. Przepis weź pół kilo mięsa do mnie nie przemawia bo też robię wszystko na oko.
  •  Dodaję same żółtka i pianę z białek.
    Podziękowali 1andora
  • A ja daję jeszcze 100ml koniaku (spoko- alko paruje przy pieczeniu).
    A gęstość sprawdzam tak,że łyżka włożona w surowa masę (przed przełożeniem do foremki) powinna się powolutku przewracać.
    Jak stoi to trzeba dać trochę wywaru (rosołu).

    Podziękowali 1andora
  • Jeszcze nie mam banalnego problemu kulinarnego, ale już niebanalny z pamięcią: poszłam sprawdzić datę przydatności do spożycia, ale zapomniałam, po co przylazłam do kuchni :(
    Za kilka miesięcy (nie wiem, ile, bo już psy na mnie leżą) będę mieć problem z "olejkiem rumowym" do szybkiej utylizacji. Co z tym robicie? Kupiłam szczurom (serio!), ale okazał się niepotrzebny ;)
  • Do ciast?
    Podziękowali 1Katia
  • Przed Wielkanocą wymienisz na mydło :D 
    Podziękowali 2Katia andora
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Do ciast?

    To pytanie czy odpowiedź? ;)

    Tak, taki olejek do ciast.

    Ale:
    primo: do ciast daje się po kropelce.

    Secundo: ja nie używam.

    Tertio: obecnie właściwie nie piekę :(

    Może ktoś z Wawy chce ten cenny aromat? :*
  • Przywieź.  
    Podziękowali 1Katia
  • Więcej niż po kropelce.. mi do plesniakow dość szybko schodzi
    Podziękowali 1Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.