Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

11213151718148

Komentarz

  • Wiecie może czy w sieciowkach typu biedronka/Lidl /aldi jest kapusta kiszona?
    Podziękowali 2karolinamika madzikg
  • W LIDLU jest ekologiczna kiszona kapusta i ogórki. W szarych opakowaniach. bardzo smaczne.
    Podziękowali 1Hope
  • Jest kapusta w woreczkach.
    Podziękowali 1Hope
  • W biedronce tez widzialam kiszona, nie wiem czy ona eko czy bio, tez w woreczku.
  • Jak kiszona to i tak już lepiej, tam gdzie robię zakupy jest tylko kwaszona, więc muszę sobie zrobić spacerek.

    A to już kolejny raz słyszę, że coś zepsutego jest w tych dyskontach :( 
    Ostatnio słyszałam (i widziałam) o dwóch przypadkach zepsutego mięsa w biedronce, co więcej w obydwu nie chcieli nic z tym zrobić, więc warto uważać. 

    Trzeba w końcu się na biobazar wybrać!
    Podziękowali 1babka4
  • U moich rodzicow notorycznie byla w biedronce kremowka skwaszona. Kiedys widzialam, ze zanim towar trafil do lodowki, to stal w temp sklepowej.
  • Nigdy nie robiłam nic z imbiru (poza naparem w ciąży) i białej rzepy, jak smacznie można przyrządzić te warzywa? :)
  • Z rzepy pyszna i wartościowa jest surówka, trzeba zetrzeć na tarce, grube oczka, posolic i później dodać takie warzywa, jak do surówki z kapusty, u mnie marchew, jabłko, por, seler 
    Imbir używamy do herbaty i zupy dyniowej :) mniam
    Podziękowali 1Hope
  • imbir to krupniku po litewsku (taka korzenna, rozgrzewająca nalewka )

    a z rzepy surówka do obiadu :) robię tak jak Milamama
  • imbir fajnie podkręca smażeninę (warzywa same lub z mięsem) na smak azjatycki :) 
    Podziękowali 1Hope
  • Z rzepy to ja tylko róże do dekoracji umiem.
  • Moja tesciowa robi kawalki kurczaka w takim ciemnym sosie z imbirem. Sos na bazie miodu i ketchupu chyba.
    Podziękowali 1Hope
  • ludzie mrozo
  • edytowano grudzień 2016
    Jedzo jedzo,pewnie niektóre nawet nie wiedzo ,że takie jedzo, jeśli kupio w co poniektórej cukierni :smiley:

    Podziękowali 3MAFJa Katia Pola
  • Jak same nie robio, to i tak lepiej, ze nie wiedzo co jedzo ;)
  • Musi taaak.
  • Czym przełożyć zimowy tort urodzinowy?
    Zwykle robiłam biszkopt z bitą śmietaną i owocami, ale teraz owoców brak i boję się, że będzie mdły :( Mam mrożone truskawki, ale nie wiem czy się nie rozpłynie?
  • to daj truskawki do galaretki na wierzch, i już. Mniam!
    Podziękowali 1Aga85
  • Mój ostatni tort przełożyłam niesłodkim jogurtem, do gości nie dotrwał :p
    Podziękowali 1Aga85
  • A jak bez galaretki miałby być to ja bym kombinowała z czekoladą, marcepanem, pomarańczami, orzechami, migdałami, cynamonem, wanilią, tyle jest zimowych smaków! :)
    Podziękowali 1Aga85
  • Moja teściowa robi krem gotując budyń na soku brzoskwiniowym i potem miksujemy z masłem 
    Ja średnio Lubie ale innym bardzo smakuje
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano styczeń 2017
    jak bez galaretki, to bym domieszała mascarpone, wrzuciła albo wiórki kokosowe, albo płatki migdałowe lekko podpieczone i łyżkę alkoholu do tego.
    Albo łyżkę kakao do kremu, będzie kontrast do biszkopta (jeśli on ci jasny)
    Podziękowali 1Aga85
  • Musze tort na jutro zrobić a w lodówce mam 6 żółtek, macie pomysł na jakąś masę z nich? 
  • Biszkopt nasaczam woda z sokiem z cytryny (bez cukru) i przekladam bita smietana. Robie bez owocow, bo mi dzieci wygrzebuja. Mozna posmarowac biszkopt dzemem porzeczkowym lub powidlami wisniowymi, ale powinny byc kwaskowe.
    Robie tez czasem biszkopt nasaczany bardzo mocna inka (tez bez cukru) i przelozony bita smietana. Zawsze gosciom smakuje.
    Podziękowali 1Aga85
  • Nie wiem czy pytasz mnie czy uJa, ja nie mam jeszcze biszkoptu ale mam dobry przepis :D
  • jak robicie grochowke! ojciec grande kaze parzyc wrzatkiem 15 min i namaczac a gotowac w tej samej wodzie w ktorej namaczany... ale czy to jest ta sama co wrzatek15min.. po prostu stygnie? czy po kwadransie nowa wode lac.. niestety mam groch luskany.. namaczac toto na noc? parzyc 15min? (to przeciw gazom niby) zgubilam sie.. lubie przepisy konkretne a nie takie niekompletne
  • szybciej bo koncze sciagac zalac wrzatkoem i zostawic do rana czy wrzatek 15 min a potem zimna woda?
    Podziękowali 1Milagro
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.