Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1118119121123124148

Komentarz

  • Uwaga!!!! Zanabyłam drogą kupna PULPĘ Z MANGO :blush:
    Podziękowali 1andora
  • To teraz do sernika
  • Specjalistki od Pavlovej wołam.
    Robicie z moichwypieków? Bo tam napisane, ze bezę 1,5h w 150 stopniach na termoobiegu piec. To nie za gorąco na bezę? Jak i ile czasu pieczecie?
  • edytowano kwiecień 2020
    Bambidu powiedział(a):
    Specjalistki od Pavlovej wołam.
    Robicie z moichwypieków? Bo tam napisane, ze bezę 1,5h w 150 stopniach na termoobiegu piec. To nie za gorąco na bezę? Jak i ile czasu pieczecie?
    Mój piekarnik za mocno spieka na 150*. Daje na 120-140 i taka z 5-6 białek suszę nawet 2,5°h. Ale to naprawdę zależy od piekarnika. Jak czujesz, że Twój za mocno daje to bym robiła na niższej i dłużej ;)

    Aaa! I ważne żeby nie otwierać piekarnika podczas suszenia!
  • Dlaczego nie otwierac? Bezy generalnie robi sie przy uchylonym przecież.
  • Natalia powiedział(a):
    @Małgorzata32 robię wg Twojego przepisu zakwas chlebowy. Druga doba się kończy i zaczął rosnąć. Rozumiem, że mimo to muszę go jeszcze dwa dni karmić, nim go użyję, tak? Wybacz, jeśli pytanie głupie. Jestem zielona w temacie. Gdyby nie covid19 w życiu nikt by mnie nie zmusił do dodatkowych prac kuchennych w postaci pieczenia chleba :D

    jeśłi robisz od zera i nie miałaś startera w postaci gotowego zakwasu to bym go jeszcze pohodowała.
    Podziękowali 1Natalia
  • Bambidu powiedział(a):
    Dlaczego nie otwierac? Bezy generalnie robi sie przy uchylonym przecież.
    To albo przy uchylonym albo przy ciągle zamkniętym. Tu chodzi głównie o gwałtowny spadek temperatury. Ja robię przy zamkniętym całkowicie. ;)
    Podziękowali 1Katia
  • OK. Dzięki.
  • Ojejuju powiedział(a):
    Sos chrzanowy,  taki na zimno do jajek,  ktos robi?  Jakiś sprawdzony przepis,  plis
    Mój ulubiony to chrzan plus majonez. Proporcje zależne od gustu konsumenta 
    Nic więcej nie potrzeba. Ale jak komuś mało przypraw, można sypnac pieprzu
  •  Specjalnie dla Was... relacja prosto z lodówki  :D
    Podziękowali 1Amica
  • To jeszcze musi być recenzja jak smakuje
  • @andora, niech się tylko skończą ograniczenia... Popołudniu umówiłam się z sąsiadką na kawę... ja na swoim balkonie, Ona na swoim. Podrzucę Jej kawałek... Mam nadzieję, że przeżyje  ;)
    Ja wylizalam wszystkie naczynia, które użyłam... PYCHA  <3
  • Andora, niech najlepsza recenzja jest fakt, że u nas została ćwiartka....
  • No to ufffff. Cieszę się że smakował.
    I w sumie szybka robota.
  • andora powiedział(a):
    No to ufffff. Cieszę się że smakował.
    I w sumie szybka robota.
    Szybka! Szybciej się robi, niż był zjedzony, a to u nas rzadka a bardzo pożądana cecha potraw wszelakich :D 
  • Pavlova była rewelacyjna. Z akcentem na 'była'.
  • @andora sernik z mango rządzi, PRZEPYSZNOŚCIOWY :smiley:
    Sąsiadka już przepis zapisała.
    Podziękowali 1andora
  • No to się bardzo cieszę.
    Podziękowali 1madzikg
  • Czy mogę zamrozić mascarpone i twaróg w wiaderku? Po rozmrożeniu będę chciała zrobić z nich sernik na zimno. 
  • Bagata powiedział(a):
    Czy mogę zamrozić mascarpone i twaróg w wiaderku? Po rozmrożeniu będę chciała zrobić z nich sernik na zimno. 
    Twaróg mrozilam,.jeśli jest dobrej jakości - bez problemu. Jeśli ma kiepski skład (np skrobia) zmieni konsystencję po rozmrożeniu, puści wodę i zrobią się grudki..taki to już tylko do pieczonych serników używać lepiej...
    Mascarpone się nie mrozi raczej i nigdy nie próbowałam.
    Podziękowali 1Bagata
  • No niestety otwarte. Zrobiłam z połowy sernik na Święta, została druga połowa. 
  • @Bagata mascarpone źle znosi mrożenie, rozwarstwia się, grudkuje, zmienia konsystencję. Podobnie śmietana do ubijania. Można go po rozmrożeniu użyć np. do makaronu albo jakiegoś sosu, ale raczej nie do deseru.
    Podziękowali 1Bagata
  • A sernik na zimno można mrozić?
  • mamlu powiedział(a):
    @Rien pomijając zużycie bananów, jak jesteś na diecie i marzysz o kruszonce to polecam: kroisz jabłka/gruszki w grubą kostkę i robisz kruszonkę z oleju, cukru i płatków owsianych. Zapiekasz. To jest pyszne a nie wymaga zbytnio czasu i zaangażowania kulinarnego. :) To był mój ulubiony deser ekspresowy na diecie bez, bez, bez. 
    @mamlu, chciałam Ci uprzejmie donieść, że byłaś Autorką moich świątecznych "wypieków"!!! Dodawałam do owoców też banany, a do 'kruszonki' amarantus ekspandowany i duuuuuużo cynamonu. Re-we-lac-ja.
    Niestety,  ;), mój mąż zakosztował i musiałam się dzielić...  :D.

  • @mamlu, banany się świetnie z tym komponują (nieco ciemnieją, rzecz jasna, ale to nie gra roli w smaku :)). No i ten cynamon. A! I miałam olej sezamowy, z którym (od dawna...) nie miałam pojęcia, co zrobić. Nadał się do tego deseru znakomicie. Jeszcze raz dzięki wieeeeelkie, Maestro bez-bez-bez ;)!  
  • To jest mój problem. 20 min temu wyciągnięta z piekarnika. Mieli jeść dopiero, jak stężeje polewa 
    Podziękowali 1agatak
  • Problem. Bo za mało. Wczoraj wieczorem smętnie chodzili i jęczeli, że jak to nie zostało ciasto po świętach... 
  • Wniosek trzeba kupować:-) 
    Podziękowali 1Dorotak
  • Jestem specem od bajerowania ;) a nie bajaderek, ale mnie tam sernik nie pasuje
  • @Dorotak, Ty się znasz na bajaderkach, jak myślisz z tym sernikiem @jukaa?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.