Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1121122124126127148

Komentarz

  • Co to znaczy?
  • Niby ciasto pracuje. Alę pachnie alkoholem. W smaku jednak alkoholu nie czuć.
  • Jak robiłaś z pół kilo mąki  to dodaj ćwierć i po połowie pozostałych składników. Albo w innej proporcji  
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Miały być crosanty na jutrzejsze spotkanie po mszy.
    Ale chyba zagniote od nowa. 
    Bo boję się ryzykować. Zwłaszcza, że do tego co mam powinnam jeszcze dodać pół kilo masła.
    Albo w ogóle sobie daruje
  • No co Ty? Daj ciastu szansę. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Robiłam z kilograma.
    Podaruje sobie już te crosanty.
    Ale może choć to co jest jest do uratowania.
    Ciasto jest dość klejące. Myślę, że moze po prostu do tego dosypać mąki, przemieszać w maszynie i jakąś chałka upiec.
    Wyjdzie co wyjdzie.
    Co myślisz @Skatarzyna?
    A  zrobię ten sernik z mango, który też miałam robić.

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Będzie szybciej
  • uJa powiedział(a):
    Danie z białek nie na słodko, da się coś wymyslić zeby je spożytkować?

    ja tobym wiecie bez, bezuńki, bezunie, kokosanki, pieguski, ale mój organizm stanowczo zaprotestował ;/
    Ja pieke mufiny wytrawne, bo moje dzieci nie lubią żółtek 
    wkladam do foremek co mam wędlinę ser warzywa 
    na spód obrobina piany z bialek i na wierzch w  większych foremkach może być wymieszane
    a dla jednego sama piana w formie babeczek
    Podziękowali 2MonikaN uJa
  • Polly gdzie Twój mąż kupił plastry mango? U nas w Lidlu pulpy mango nie było.
  • @zapominajka daj przepis na te mufiny :) 5 białek mi w lodówce zalega :)
  • edytowano maj 2020
    @Skatarzyna ulepiłam dwie chałki i wstawiłam do piekarnika do wyrośnięcia. Jak ruszy, upiekę
    Najwyżej zamiast chałki będzie...chała :D

    I już wiem czemu to ciasto przefermentowało.
    Mąż odkręcić kaloryfery na Maxa, żeby choć trochę osuszyć te zalane pomieszczenia. W domu było jak w tropiku :D
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano maj 2020
    Małgorzata32 powiedział(a):
    Robiłam z kilograma.
    Podaruje sobie już te crosanty.
    Ale może choć to co jest jest do uratowania.
    Ciasto jest dość klejące. Myślę, że moze po prostu do tego dosypać mąki, przemieszać w maszynie i jakąś chałka upiec.
    Wyjdzie co wyjdzie.
    Co myślisz @Skatarzyna?
    A  zrobię ten sernik z mango, który też miałam robić.

    @Małgorzata32, ja drożdżowe  często traktuję jak chleb na zakwasie. Tzn. jak zostawię za długo bo zapomnę albo coś mi wypadnie to dodaję  więcej  mąki i ewentualnie pozostalych składników. Potem np. robię to co miałam z części a pozostałość traktuję jako zaczyn do innego celu jesli na pierwotny  plan jest tego za dużo. Teraz tez na noc zostało  sobie zaczęte drożdżowe i rano sobie pomyślę co z nim zrobić.  To naprawdę bardzo wdzięczne ciasto jest. Nie godzi sie go wyrzucać!
    Podziękowali 2Małgorzata32 Skatarzyna
  • @Bambidu po dzisiejszych atrakcjach wszelakich nie mam już zupełnie serca do tego ciasta.
    Ale dzięki za rady. 
  • Ojej @Małgorzata32, dopiero doczytałam, jakie miałaś atrakcje. :( Szczerze współczuję.  I podziwiam, że w ogóle jeszcze o cieście  masz siłę myśleć.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Bambidu atrakcje były niezapomniane.

    Chałka wyszła.
    Zrobiłam też sernik mango. Przepyszny!
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    @Bambidu atrakcje były niezapomniane.

    Chałka wyszła.
    Zrobiłam też sernik mango. Przepyszny!

    Mój własnie tężeje w lodówce. Nie mogę się doczekać.
  • Przepyszny, ale moj mial konsystencję ptasiego mleczka, a ja bym chciala sernika na zimno ;)
  • Może za dużo żelatyny?
    Ja się e ogóle nie trzymałam tych proporcji.
    Sera dałam chyba 600 g, cukru ok 200, mango całą puszkę 850 i śmietany ponad 500 ml. Żelatyny Cyba z 10 łyżeczek.
    Wyszło super. Jestem nim zachwycona
  • @jukaa w rzeczy samej! Ale ja nie jestem obiektywna. Bo mango oprócz truskawek i malin to mój ulubiony owoc. Właśnie przed chwilą pozarlam świeże. Ostatnio kupuje hurtowo.
    Nawet się zastanawiałam czy takiej pulpit samej nie wyprodukować i pozamykac w słoikach.

  • Małgorzata32 powiedział(a):
    @jukaa w rzeczy samej! Ale ja nie jestem obiektywna. Bo mango oprócz truskawek i malin to mój ulubiony owoc. Właśnie przed chwilą pozarlam świeże. Ostatnio kupuje hurtowo.
    Nawet się zastanawiałam czy takiej pulpit samej nie wyprodukować i pozamykac w słoikach.


    siostro moja, a czeresnie lubisz?
    Wymienilas moje ulubione owoce :)
  • Czereśnie?
    Na drzewie czeresniowym spędziłam dzieciństwo.
    Wielkie ciemnobordowe owoce ranę prosto z gałęzi...
    Sok przeciekajacy przez palce...
    Ach!
    Zaśliniłam się
    Podziękowali 1madzikg
  • Ile trzymałyście w lodówce przed podaniem? Mój siedzi jakieś 4 godziny. Wystarczy mu?

  • Wyjęłam, jest pyszny.
    Podziękowali 2Małgorzata32 madzikg
  • Ja to bym chyba stosunkowo jeszcze wiecej pułku dała. I myślę, że z dodatkiem mięty też mógł by wyjść fajny.
  • Ja dałam ciut mniej śmietanki, połowę cukru i więcej soku z cytryny. I też chyba będę następnym razem kombinować bez śmietanki, sam twaróg z pulpą. Na wierzch galaretka.
  • @kitek ubijam białka na pianę trochę mieszam z pokrojonymi w kostkę wędlinę warzywami i żółtym serem ma wierzch daje taką duża kulkę piany Z Bialek piekę ok 15- 20 min do tego ketchup sos czosnkowy Ew majonez
  • @zapominajka a w jakiej tempetaturze? 
  • Pewnie 180
  • Mój mango sernik czeka w lodówce 
  • Z ugotowanej piersi coś się da? Obiektowego bo że sałatka to nie wątpię... Ale na sałatkę też przepis wezmę jak dacie 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.