Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1124125127129130148

Komentarz

  • @Aneczka08 zalezy jakie te łodygi ;) Bo mozna miec 4 grubasy albo 4 cieniasy. Jakby nie styklo rabarbaru, to tak jak Elunia mowi - domaic jablek. Wklejam Ci super przepis z mojewypieki.com. Wyprobowany na dziesiata strone - pieke ten placek zawsze z rabarbarem. Jest prze-py-szny! Pieklam go z truskawkami, z jagodami i z wisniami. I z rabarbarem moim zdaniem jest najlepszy. Na drugim miejscu wiśnie. Na trzecim jagody, na czwartym - poza pudłem- truskawki.
    https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-ucierane-z-owocami-i-kruszonka-najlepsze
    Masz tu 60 dkg owocow. Ja tego rabarbaru nie zaluje i daje ile wlezie ;)
  • Ach znam ten przepis. Ja go kocham z gruszkami B)
  • O widzisz :) Ze sliwkami jeszcze go pieklam, tez pycha.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Rejczel powiedział(a):
    Otreby nadaja chrupkosci i "tekstury" ciastu chlebowemu, czy tak? Bez otrab bedzie po prostu bardziej przypominalo taka drozdzowa bulke, tak? Mam dwie keksowki standardowej wielkosci i sie zastanawiam czy to wystarczy by pomiescic cala objetosc ciasta. Ty pieczesz w dwoch czy w trzech na raz, kasha?
    Ed.lit.

    @Rejczel tak szczerze-ja teraz jak piekę ten ten chleb ,to piekę go bez otrębów,
    z mąki pszennej 720.
    Ale jak -pieczony w oryginale-zaniosłam kilka razy znajomym to byli zachwyceni.
    Dlatego podałam przepis oryginalny.
    Myślę, że tu otręby mogą "przedłużać " świeżość.
    Może zrób najpierw z połowy porcji?
    Z całej porcji mi wychodzą 2 keksówki.30-dlugość,20 szerokość.
    Chleb w piecu ładnie rośnie ponad foremkę,nic się nie wylewa.
    Ciasto musi być gęste ale jeszcze takie...luźne...jak takie gęste błotko...takie,że jak byś coś z niego uformowała to się rozjedzie na boki od razu.
    Chleb ma smak... chleba.
    Zwykłego chleba :)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Agnicha powiedział(a):
    Co zrobić z pasty z oliwek 
    Pasta do samodzielnego jedzenia to jest
    Ja, nasi znajomi uwielbiamy z krakersami, pitami lub samodzielnie przygotowanymi podpłomykami z patelni
    Jeśli wydaje się być za słona mieszam z serkiem kremowym naturalnym Piątnica
    Możesz też zrobić roladki, np z kurczaka czy schabu, posmarować rozbity płat mięsa, zwinąć, panierowac, smażyć 
  • Agnicha powiedział(a):
    Ok... do grzanek używałam myślałam że coś więcej :) ale pomysł z mięsem super
    Jak lubisz oliwki i mięsa w sosie to polecam dodać tej mieszaniny pasta oliwkowa plus serek do podsmażonego kurczaka saute. 
    Fajny, Kremowy sosik się robi. 
    Do makaronu ekstra. Tzn ja lubię  :)
  • @Rejczel-nie wiem co mi na oczy padło-foremka 30 długość,10 szerokość.
    Taka typowa.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Czy ktoś piekła normalnie klopsy takie do smażenia przygotowane... ? Nie chce mi sie smażyć 
  • Ja. Bez panierki. Bdb.
  • Zwykle piekę.
  • edytowano maj 2020
    Mam pytanie do @nowa jeśli mogę Cię wywołać :) jeśli mam świeże mleko od krowy to jak długo powinnam czekać aż się zbierze śmietanka żeby ją zebrać. Czy ona się wyraźnie oddziela i czy trzymać to mleko w lodówce przed zebraniem? Dziś próbowałam ubić taką śmietankę i się nie udało. Ale pare dni temu się udało. Nie wiem co zrobiłam nie tak....I jeezcze...serek z kwaśnego mleka wychodzi mi bardzo kwaśny, czy można coś zrobić żeby był delikatniejszy?
  • Śmietana  do ubicia  zimna powinna być  , w lodówce  wcześniej  się odziela.  Kilka godzin  w lodówce  musi  postać  żeby się  oddzielila 
  • Żeby  ser nie był  kwaśny  trzeba krócej  ukawszac  mleko 
  • Hmm po kilku godzinach to u mnie się nie oddziela za bardzo. Ostatnio czekałam dobę.  
    Ubijałam prosto z lodówki. Czy jak ją zbieram to muszę bardzo uważać żeby nie zebrać tego ciemniejszego mleka pod nią bo w tedy się nie ubije? Może głupie pytania zadaje ale dopiero się uczę <span>:smile:</span>
  • A jeszcze jedno czy jak będę krócej zakwaszać to będzie tego sera mniej bo się wytworzy mniejszy "korzuch"?
  • Macie jakiś pomysł na lekki dodatek do placków ziemniaczanych, żeby były bardziej lekkie? Nie chodzi mi o dorzucanie czegoś do samej masy, ale może sałatkę? Sos?
  • myślę, że tak, byle nie za ostry w smaku.


    a taka zagadka - mrożę drożdże od lat. dzielę kostkę na 4 i mrożę I jak rozmrażam to jedne rozmrażają się normalnie, że można je potem pokruszyć, a inne po rozmrożeniu mają postać płynną, lejąca wręcz.

    te same drożdże ten sam producent, czy z jednej kostki były to nie wiem bo pokrojone.

    O co cho?
  • Może dłużej leżały przed zamrożeniem. Jak długo są w lodówce, to robią się coraz bardziej suche, a świeże mają inną konsystencję. Też zawsze mam zamrożone drożdże, malutkie paczuszki, tak paczka na 8 części.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ania D. powiedział(a):
    Może dłużej leżały przed zamrożeniem. Jak długo są w lodówce, to robią się coraz bardziej suche, a świeże mają inną konsystencję. Też zawsze mam zamrożone drożdże, malutkie paczuszki, tak paczka na 8 części.

    a to możliwe, o tym nie pomyślałam. dzięki!
  • A ja gdzieś widziałam taki patent, że drożdże można pokruszyć, włożyć do woreczka strunowego i rozłożyć równomiernie. Zamknąć woreczek, starając się zostawić w środku jak najmniej powietrza. I wtedy do zamrażarki. Dzięki temu nie trzeba mrozić jakiejś konkretnej wagi, tylko można sobie tyle ile się chce "odkruszyc" do konkretnego przepisu. 
  • jukaa powiedział(a):
    Mam przepis na babkę majonezową , jak myślicie, czy można użyć zwykłego majonezu? W przepisie jest domowy, bez soli, ale nie chce mi się robić  ;)
    @jukaa, ja piekłam co prawda na domowym majonezie, ale słony był normalnie. Wyszła bdb. Ale mogę nie być obiektywna, bo ja każde ciasto trochę solę.
    Natomiast nie pojmuję hasła "nie chce mi się robić majonezu". Toż to 3  minuty. Mi się raczej do sklepu po majonez nie chciałoby chodzić.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Agnicha to @Ida podawala o ile mnie pamiec nie myli, poszukaj po autorze ;)
  • Młoda kapusta w cwiartkach, zapiekana, była wyśmienita i warta powtórki.
  • Wytluszczona blaszka, wysypana bułka tarta. Na to ułożone ciasno ćwiartki, dziurami do góry i zalane taka paćką jak na tartę, jajko, ze śmietaną i trochę startrgo sera. Można po wierzchu jeszcze bułka tartą. 
    Super. Podalabym na komunię, ale nam przenieśli na koniec wrzesnia 
  • @jukaa - może jakieś warsztaty kulinarne? Mogę obierać,kroić, zmywać?

    Czuję,  żebyśmy się kulinarnie dogadały  :)
  • Co można zrobić z rzodkiewki? Mamy za dużo, jemy tylko do kanapek i do twarożku. Czy taka rzodkiewka po zamrożeniu nie będzie się nadawać do niczego, nawet do twarożku że śmietaną i szczypiorkiem?
  • Zakisić!!!
  • O wow gotowane rzodkiewki wypróbuję! A jak smakują kiszone? I do czego to użyć potem?
  • U nas anka zjada jak owoce. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.