Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1125126128130131148

Komentarz

  • Zrób duszone, gdzie jest na forum przepis AniD
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Salatka z rzodkiewki koperku kukurydzy i ogórków konserwowych
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Upiekłam warzywa: marchew, pietruszkę, cukinie, por. Ściałam to na pastę warzywną do chleba.  
    Jakie do tego dodać przyprawy? Dałam sól, pieprz, kilka kropel soku z cytryny. Cosik można temu jeszcze pomóc być smaczniejszemu? - póki co ciut pikantne, ale słodko-mdławe.

  • Czosnek i cebula wszystko uratują. Ja bym dodała jeszcze oliwy. 
    Podziękowali 2Rien kasha
  • Kurkuma jest, imbir takoż. Czosnek nie za barssss, bo mi jelita nie bardzo przepadają za nim. No i pasty pomidorowej nie mam :-(.

    Lecę sypać, co jest ;)!

    @jukaa<3  
  • A tak se pomyślałam, że może zblenduję suszone pomidory?
    A odnośnie do cebuli - jest por i tak mi pachnie nim bardzo, więc cebuli bym już nie ryzykowała.

    @Bagata, oliwa już jest :smile:.

    Jemy stanowczo za mało warzyw. Musze coś zacząć kombinowac w kierunku tych past! Jesli macie jakie pomysły, to ja chętnie :)
  • Lubimy ser biały, jogurt naturalny albo śmietana, rzodkiewka drobno krojona pęczek szczypiorku, pęczek koperku.
    Tylko takim sposobem moje dzieci wcinają te zieleninę. 
    Podziękowali 1Polly
  • Do past  
    super pasuje soczewica czerwona ugotowana i por podsmażony 
    Podziękowali 1Rien
  • @mamaw, u nas to samo, ale bez koperku.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Wytluszczona blaszka, wysypana bułka tarta. Na to ułożone ciasno ćwiartki, dziurami do góry i zalane taka paćką jak na tartę, jajko, ze śmietaną i trochę startrgo sera. Można po wierzchu jeszcze bułka tartą. 
    Super. Podalabym na komunię, ale nam przenieśli na koniec wrzesnia 
    Ja poproszę jak chłop krowie na granicy co oznacza: "dziurami do góry" jeśli chodzi o ćwiartki kapusty?
    Mam kapustę. Kroję na 4. Głąb wykroić, czy zostawić? Może to ta dziura po głąbie? 
    I jak to ma być ciasno, to ile tych główek wchodzi? 3, 4?
    I rozumiem, że one nie zalane całkiem pod czubek, tylko wierzch wystaje, skoro ma być tym okrągłym do dołu? Bo ona nie ma leżeć, tylko tak jakby robić kołyskę...

    (Chyba mi słów brakuje, żeby opisać to co sobie wyobrażam).
  • Hmm, to tak sobie myślę, skoro nie trzeba robić ciasta takiego a la kisza, to możnaby tam dać też inne warzywa: cukinia czy coś... ?
  • Mam ładną botwinkę i chęć by zrobić z niej coś innego niż zupę.
    Jakieś pomysły?
    @jukaa
    @Elunia
    @ktoś?
  • Jak.madz namiar to zrób do słoików na zimę
  • Nie, nie nadmiar i chęć, by ją dziś smacznie zjeść. 
  • Jarzynka!
    Makaron był wczoraj, pizza w poniedziałek, coś nie z mąką. 
    Dzięki!
  • Ja botwinke jadam w formie surowki. Z warzywami jak do chlodnika i polane sosem-olej, cytryna, czosnek, sol i pieprz.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Mam szybkie pytanie. Jak przechowywać truskawki? Obierać nie obierać? Lodówka lub chłodny przedsionek? Mam kobialke dobrych nienawozonych A i mąż kupił trzy polkilowe plastiki.. smacznych i twardych ale ostatnio( w przeciwieństwie do trochę wczesnieej) noc wystarczy by plesnialy mocno... A wydawalo mi się że najkorzystniej nie ruszać i w kuchni w cieniu wystarczy...  
  • @MAFJanie nie obierać i trzymać tam gdzie najchłodniej,więc raczej lodówka.
  • Ale jeśli to takie podeszczowe, to szybko i tak się psują. Więc lepiej mrozić, nawet, jak do zjedzenia za dwa dni.
  • Mój bez jajek jest najlepszy ;)
  • I ważne żeby truskawki poukładać tak, żeby nie leżały jedna na drugiej. Najlepiej na kilka facet albo ta leży. 
  • Na kilka facet albo ta leży  :D Jakoś tak sprośnie wyszło o tych truskawkach... ;)
  • Hehe, miało być najlepiej na kilka tacek albo talerzy. 
  • Będziemy dostawać z jednego sklepu co tydzień z krótkim terminem rzeczy... dziś z takich co nie bardzo się znam jest parę wiazek soczystego rabarbaru, seler naciowy, ananas- ten akurat pyszny, awokado(pierwszy raz mam rozgniotlam z solą i pieprzem ale jakoś mnie nie powalilo) , limonki, resztę mniej więcej wiem co ;-)  
  • Ciasto kruche z rabarbarem i kruszonką obowiązkowo!
    Seler naciowy do dowolnej sałatki albo do dan z duszonymi warzywami.
    Limonki używam wyłącznie jako dodatek do napojów więc na większą ilość nie poradzę.
  • edytowano czerwiec 2020
    Seler naciowy można  też pociąć w słupki i z dipami dzieciom serwować. Dzieci lubią i zdrowe, pytanie czy Ty lubisz mieć dipy rozsmarowane po meblach ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Awokado lubię w kostkę sałatkach bardziej niż w postaci pasty.
    Podziękowali 1MAFJa
  • No jakie to ciasto kruche? Kruche czy drożdżowe lepiej? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.