Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1126127129131132148

Komentarz

  • Ucierane z rabarbarem i kruszonką, z Mojewypieki: https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-ucierane-z-owocami-i-kruszonka-najlepsze
    To jest tak pyszne ciasto, ze nie ma przebacz. I proste jak drut, zawsze sie udaje.
    Podziękowali 2MAFJa Ona64
  • MAFJa powiedział(a):
    Będziemy dostawać z jednego sklepu co tydzień z krótkim terminem rzeczy... dziś z takich co nie bardzo się znam jest parę wiazek soczystego rabarbaru, seler naciowy, ananas- ten akurat pyszny, awokado(pierwszy raz mam rozgniotlam z solą i pieprzem ale jakoś mnie nie powalilo) , limonki, resztę mniej więcej wiem co ;-)  
    @MAFJa tez nie trawilam kiedys awokado. Potem polubilam, musi byc dodane cos o ostrym smaku. Ja lubie paste: awokado, jajko/ser bialy, cebula, sok z cytryny/limonki, sol, pieprz. Ja to jeszcze posypywalam czarnuszka.
    Tesciowa robi salatke: awokado, cebula czerwona, szynka, majonez, sol i pieprz.

    Seler naciowy mozna dodawac do zup. Mi nie podchodzi w surowkach. Nie moj smak.

    Z rabarbaru moze byc kompot. Ciasto tez, ale kiedys jadlam i lyka mi przeszkadzaly.
    Podziękowali 1MAFJa
  • @mamuma, a to ktoś chyba nie obrał rabarbaru, u nas obieramy i ani łyka nie ma.

    Podziękowali 1mamuma
  • Robiłam wczoraj sernik z tego przepisu:
    https://www.domowe-wypieki.pl/przepisy/ciasta/712-sernik-z-galaretka

    wyszedł dobry, ale w przepisie jest, żeby ciasteczka Oreo połączyć z masłem i wrzucić do lodówki. Potem nakłada się masę serową. Problem w tym, że jak dałam ciasto do piekarnika to chyba całe masło wypłynęłoz tych ciasteczek wypłynęło. 
    Co zrobiłam nie tak? Nieszczelna forma? 
    Są w ogóle tak szczelne formy, że roztopione masło z nich nie wypłynie?
  • edytowano czerwiec 2020
    @Hope, pewnie ciasteczkom nie posłużyło włożenie do lodówki. 
    Kiedyś robiłam sernik że spodem z ciasteczek, to mielilo się na drobno te ciasteczka plus masło i wylepialo spod tortownicy i na to masa serowa i do piekarnika.
    Nie było mowy o żadnej lodówce.
    Podziękowali 1Hope
  • Rejczel powiedział(a):
    Ucierane z rabarbarem i kruszonką, z Mojewypieki: https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-ucierane-z-owocami-i-kruszonka-najlepsze
    To jest tak pyszne ciasto, ze nie ma przebacz. I proste jak drut, zawsze sie udaje.
    Super ciacho, robi się błyskawicznie i jest bardzo smaczne:)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Bezczelnie wołam @Katarzyna, żeby się pochwaliła tortem bezowym, którym hoduje dziś moje wałeczki :D 
  • ja wczoraj chcąc zrobić bitą śmietanę na czym za bardzo się nei znam odkryłam kanał na YT Henia Foks, starsza trochę babka takie domowe przepisy i w szoku byłam jak zobaczyłam że ma ponad 120 000 polubień...
  • A gdzie Ty Dorotak po stolicach się wozisz 
  • Na życzenie @Dorotak - "ja i beza" (zdjęcie autorstwa Doroty), którą wykonałyśmy wspólnie z Dorotą. Ona robiła bezę (mam nadzieję, że się nauczyłam), a ja krem kawowy i dekoracje truskawkowe. Nasze dzieci nieletnie zmogły tę bezę prawie całą, mimo jej imponujących rozmiarów. Udało mi się ocalić kawałek dla nas do jutrzejszej porannej kawy. Gdyby ktoś chciał do nas dołączyć, to zapraszamy, na trzy porcje powinno wystarczyć.

  • MAFJa powiedział(a):
    A gdzie Ty Dorotak po stolicach się wozisz 
    Jeżdżę po Polsce z indywidualnym kursem cukierniczym :D 
    Podziękowali 2Katarzyna Izka
  • z ilu białek taka mega beza?
  • Z 12-14. Trudno powiedzieć... 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • 12? 14? Nikt nie liczył.
  • Mendel, kopa :D Same wielofunkcyjne kobiety tu :) Imponujące :) 
  • Katarzyna powiedział(a):
    Na życzenie @Dorotak - "ja i beza" (zdjęcie autorstwa Doroty), którą wykonałyśmy wspólnie z Dorotą. Ona robiła bezę (mam nadzieję, że się nauczyłam), a ja krem kawowy i dekoracje truskawkowe. Nasze dzieci nieletnie zmogły tę bezę prawie całą, mimo jej imponujących rozmiarów. Udało mi się ocalić kawałek dla nas do jutrzejszej porannej kawy. Gdyby ktoś chciał do nas dołączyć, to zapraszamy, na trzy porcje powinno wystarczyć.

    @Katarzyna az mezowi fotke pokazalam i powiedzial, ze daje Ci 30 lat. Piekne zdjecie!!!
  • Piękna kobieta! 
    Podziękowali 1In Spe
  • To Katarzyna?
    Chyba Jej córka 
     <3 
    Podziękowali 1Barbasia
  • Ludzie! Bezę komentować proszę!
  • Bardzo ładna beza :) 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • co tam beza, kuchareczka zachwyca :-)
  • Jak do brałyście ilość cukru, jak nie wiadomo, z ilu białek? Ja mam zawsze strach, że nie wyjdzie, jak za mało cukru. O odmierzam waga jubilerska :D
  • Ale serio, Katarzyna, widziałam Twoje zdjęcie z porodu z dzieciatkiem na wadze, i tutaj - zupełnie inny odbiór. Oba bardzo ładne. 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Dorotak powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    A gdzie Ty Dorotak po stolicach się wozisz 
    Jeżdżę po Polsce z indywidualnym kursem cukierniczym :D 
    Zapraszamy  do mnie  
    Podziękowali 1Dorotak
  • Aneczka08 powiedział(a):
    co tam beza, kuchareczka zachwyca :-)
    Pewnie  , kuchareczka  wspaniała 
  • malagala powiedział(a):
    Jak do brałyście ilość cukru, jak nie wiadomo, z ilu białek? Ja mam zawsze strach, że nie wyjdzie, jak za mało cukru. O odmierzam waga jubilerska :D

    To zasługa intuicji Doroty :)
    Podziękowali 2Dorotak malagala
  • edytowano czerwiec 2020
    Katarzyna powiedział(a):
    Ludzie! Bezę komentować proszę!
    Jaka śliczna cukierniczka w tle, ZA TĄ BEZĄ
  • kasha powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    Ludzie! Bezę komentować proszę!
    Jaka śliczna cukierniczka w tle, ZA TĄ BEZĄ
     :D . O to to!!!
    Podziękowali 1Amica
  • edytowano czerwiec 2020
    mamuma powiedział(a):
    @Katarzyna az mezowi fotke pokazalam i powiedzial, ze daje Ci 30 lat. Piekne zdjecie!!!
    Jak miałam 30, to wyglądałam na 18. Starsze panie mnie rugały, że się źle prowadzę widząc mnie z dwójką maluchów i w ciąży.
  • Ja mogę zaproponować kurs pieczenia ciasta drożdżowego. Najlepiej drożdzowych rogalików ;) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.