Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1127128130132133148

Komentarz

  • @Amica ja mogę się dołączyć do Twojego kursu ze swoim kursem : jak z apetytem degustować rogaliki drożdżowe
    Podziękowali 1Amica
  • malagala powiedział(a):
    Ale serio, Katarzyna, widziałam Twoje zdjęcie z porodu z dzieciatkiem na wadze, i tutaj - zupełnie inny odbiór. Oba bardzo ładne.

    Czemu inny odbiór?
    Mnie się te dwa zdjęcia wydają bardzo podobne! Tu w ręku truskawka, tam zawiniątko, a w obu przypadkach uchwycony gest wyrażający skupienie i troskę  :)
  • Bagata powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Ale serio, Katarzyna, widziałam Twoje zdjęcie z porodu z dzieciatkiem na wadze, i tutaj - zupełnie inny odbiór. Oba bardzo ładne.

    Czemu inny odbiór?
    Mnie się te dwa zdjęcia wydają bardzo podobne! Tu w ręku truskawka, tam zawiniątko, a w obu przypadkach uchwycony gest wyrażający skupienie i troskę  :)

    no nie wiem, podobny gest, a jakby inna osoba. To się chyba nazywa plastyczna uroda? Bardzo ładnie na obu.
  • A ja Wam powiem, że z obu zdjęć pomyślałam, że bym się jej bała! 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • A gdzie tam
  • Ja popatrzyłam na zdjęcie nad bezą i zanim przeczytałam kto to,  to pomyślałam : co to za małolata??? ☺️
  • edytowano czerwiec 2020
    Rien powiedział(a):
    A ja Wam powiem, że z obu zdjęć pomyślałam, że bym się jej bała! 

    Wreszcie jakiś głos rozsądku.

    BTW, mam wejrzenie odziedziczone po moim ojcu. W sumie, nic dziwnego. Nie ja jedna coś po ojcu własnym odziedziczyłam. Natomiast mam świadomość, że w tym wejrzeniu jest coś, co może przerażać. Mój ojciec był jedynym człowiekiem, którego jako małe dziecko bardzo się bałam. Studiował, więc w domu bywał rzadkim gościem. Ponoć dziecko było ze mnie tak ufne, że z Cyganem bym poszła, a na widok własnego ojca wpadałam w histerię. Nie ja jedna. Większość małych dzieci tak na niego reagowała. Prawdopodobnie skutek głęboko osadzonych oczu w ciemnej oprawie.
    Podziękowali 1Rien
  • Moja Mama mawia że kto źle broi (?) ten się boi :D ;) @Katarzyna piękna wielka i nie straszna :) 
  • A ja znow o bezie. Tydzien temu zrobilam kolejne podejscie do bezy, tym razem pieklam w nizsze temperaturze.Wyszla ladna, chrupiaca, w srodku pianka, ale dosc szybko "siadla"  :D to normalne, czy znow gdzies popelnilam blad?
  • A jak ja studzilas? Najlepiej w uchylonym wyłączonym piekarniku. ;)
  • Dobra beza nie jest zła, szczególnie z pysznym kremem ;)
  • Beza z kremem i owocami to moim zdaniem jeden z najlepszych deserów 
  • PULPA Z MANGO pytanie do tych co używają.
    Czy każda jest taka rzadko-lejąca?
    Mam taką i konsystencja mnie rozczarowała.
    Jest taka właśnie lejąca.
    A potrzebuję gęstej,bo robię lody.
    Jak używam takiej rzadkiej to potrafią mi się zrobić kryształki lodu.


  • @kasha
    Ja robię lody z mrożonego mango z biedronki. 
    Podziękowali 1kasha
  • Miałam już dwie różne pulpy. Każda była taka lejąca...
    Podziękowali 1kasha
  • Lecącą bo mango ma dużo wody. Można odparowac. 
    Podziękowali 1kasha
  • @andora no niby można,ale się nie chce,bo tak stać i czekać i mieszać ,żeby się nie przypaliło...lody z kryształkami też są jadalne ;)
    Myślałam tylko,że może istnieje jakaś taka pulpa już odparowana przez producenta.
  • Hmmm, ja już miałam z 4 firmy i każda taka sama. 
    Podziękowali 1kasha
  • Można chyba agar dodac zeby zagęścić lody Ania D chyba kiedys pisała 
    Podziękowali 1kasha
  • @Dorotak ; chyba tak, przy uchylonym, ale bardzo krotko, bo zanim sie upiekla, to juz bylo dosc pozno, a chcielismy sprobowac  :)
  • Leli powiedział(a):
    @Dorotak ; chyba tak, przy uchylonym, ale bardzo krotko, bo zanim sie upiekla, to juz bylo dosc pozno, a chcielismy sprobowac  :)
    To pewnie dlatego. Ona powinna stygnąć do końca razem z piekarnikiem. Najlepiej do rana ;)
  • A to moze dlatego, ja jej dalam max z 5- 10 min. Ale jak sie ja przykryje smietana I owocami to nie widac. 
  • Najszybszy obiad na świecie. Podsmażoną kielaba, fasolka z puszki i przecier pomidorowy... czy to trzeba zagotowywac? Gotować? Bo pamiętam że ma tendencje do przypalania A jest smaczne ...
  • Nie trzeba. Ja z kiełbasą podsmażam jeszcze sporo cebulki. I obowiazkowo czosnek a na koniec sypię sporo majeranku.
  • Ja nie nasypalam majeranku dziś bo i tak gazy i tak.. A czosnku mi się nie chciało... 
  • No wiem ale ja nie widzę żadnego lepiej przy majeranku :-) 

  • Chciałam przypomnieć proste, pyszne sezonowe ciasto

    Masło 250 g
    1 szkl cukru
    6 łyżek śmietany
    cukier waniliowy
    4 jajka
    3 szkl mąki ,
    1, 2 łyżeczki proszku do pieczenia,
    truskawki, cukier puder

    rozpuścić masło ( lub margarynę) z cukrem
    (nie studzić ), dodać śmietanę, jajka - wymieszać
    dodać mąkę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy - wymieszać dokładnie
    wylać na formę, położyć regularnie połówki truskawek , tak aby sok z truskawek nie wylewał się do ciasta piec ok 1/2 godz w 180 stopniach , po upieczeniu posypać cukrem pudrem
  • zupa krem z zielonego groszku, jadłam kiedyś raz i bardzo mi smakowała ale nie umiem odnaleźć przepisu, a wymysliłam że może by była fajną zupą na komunię, co o tym myślicie? jest na tyle uniwersalna w smaku żeby wszystkim smakowala? trudno sie robi? macie jakiś sprawdzony przepis?
  • uJa powiedział(a):
    zupa krem z zielonego groszku, jadłam kiedyś raz i bardzo mi smakowała ale nie umiem odnaleźć przepisu, a wymysliłam że może by była fajną zupą na komunię, co o tym myślicie? jest na tyle uniwersalna w smaku żeby wszystkim smakowala? trudno sie robi? macie jakiś sprawdzony przepis?
    Ja robię najprościej, jak się da
    Gotuję groszek na bulionie, w którym wcześniej ugotowałam ziemniaka w kostkę pokrojonego i w tym bulionie zmiksowalam
    Jak groszek miękki, miksuję blenderem. Doprawiam do smaku
    Jem z grzankami w kosteczkę albo groszkiem ptysiowym 
    Podziękowali 1uJa
  • A ja podsmażam siekany  por na oliwie i na to groszek i zalewasz woda albo bulionem doprawić solą i pieprzem pogotowac zblendowac i zaciągnąć śmietaną 
    Podziękowali 1uJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.