Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1130131133135136148

Komentarz

  • Kobietki mozna wykorzystac do obierania jabłek. 
  • @Małgorzata32, a lepiej jabłka czy obierki czy razem? 
  • @Monira- czy Ty dawno temu podawałaś przepis na tartę z porami, która w cieście miała ser?
  • Mam na oku dwie gofrownice nieużywane. Adler za 120 trochę drogo i camry pierwsze słyszę markę ale Max moc też 1500 i 4 gofry 70 zł... ktoś się zetknął z którąś?  . 
  • Albo mpm 1300 W? Boję się że bubla kupię 
  • MAFJa powiedział(a):
    Albo mpm 1300 W? Boję się że bubla kupię 
    Taki mam i jest ok:)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja mam dezal 1300W. Z tego dezala jestem bardzo zadowolona. Zdarzyło mi się zapomnieć wyłączyć na noc. Grzała się wiele godzin otwarta i się nie zepsuła
  • My najpierw kupiliśmy tańsza i kiszka. więc zapłaciłam drugi raz i mam  najtanszego dezala. Nie bądż chamie chytry, mawiała kiedyś moja mama.
  • Aga85 powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    Albo mpm 1300 W? Boję się że bubla kupię 
    Taki mam i jest ok:)
    Ale ona nie była taka znowu tania...
  • edytowano czerwiec 2020
    Ratunku! Ile czasu musi stać w lodówce śmietanka, żeby się ubiła? Zapomniałam schłodzić a za godzinę muszę mieć.  :(
  • Może włóż na chwilę do zamrażalnika.
  • Chwilę tj. ile?
  • 20-30 minut? Ja tak nieraz robię, ale nie sprawdzam dokladnie. Zależy od ilości śmietany, tak żeby nie zamarzła.
    Podziękowali 2Bambidu madzikg
  • Jak szybko łatwo i przystępnie te bakłażany zrobić? Jest duchową mam chyba 3-5, także mam papryki dużo, cebulę, pieczarki, pomidory.... nie muszę wszystkiego wykorzystać ale już sporo zmarnowalam 
  • Usmaz pokrojone cebule  i papryke na oleju, potem dorzuc pieczarki. Jak wszystko bedzie miekkie, dorzuc baklazany pokrojone w kostke (ze skorka). Pogotuj chwile, dorzuc pomidory (najlepiej wg mnie bez skorki). Dppraw ziolami, oregano, czosnkiem. Wychodzi dobre leczom podawaj z ryzem, kasza itp. Mozesx tez do srodka wrxucic kielbade, psrowki itp
  • Mam białe szparagi i.... :love:
  • No na gofry.. Jestem na wakacjach..  jak to masło z resztą miksujecie? Przyszła gofrownica.. obawiam się że będzie masakra.. chyba że miękkie dodam 
  • Co można zrobić z mrożonej aronii?
  • @jukaa zapoznasz przepis?
  • Chce zrobic schabowe kotlety zapiekane z ananasem i serem na wierzchu. Na jutro obiad. Czy moge je dzis usmazyc a jutro zapiec w piekarniku z tymi dodatkami?
  • Nie  wie nikt? Bo juz przy patelni jestem
  • Możesz, robiłam tak nie raz:)
  • Pewnie, że mozesz
  • Jak zrobić zupę z brokuła bez masła i śmietany (przynajmniej do czasu odlania części). I bez mąki. I nie na mięsie (bo nie mam).
    Mam na ten tomiast pietruszkę, marchewkę, ziemniaki, czerwoną cebulę i... brokuła. :)
  • @Rien, ja z reguły podsmazam na oleju ok 5 min warzywa, tylko naw miarę dużym ogniu, potem dodaję to wszystko do wody, która zagotowuje się z listkiem laurowym i zielem ang. Potem to wszystko gotuję ok 15min. Potem dodaję brokuła, gotuję wszystko aż brokuł zmięknie. Potem bleduje całość i dodaję ziemniaki. Gotuję do miękkości ziemniaków. 
    Podziękowali 1Rien
  • O mersi piękne!!!!
    Jesteście nieocenione!!! :)
  • Fajny pomysl z tymi platkami, od razu danie robi sie bardziej wykwintne.
  • Potwierdzam, podprazone płatki lub słonecznik lub dynia świetnie pasują 
  • Mam bambusowa deske do krojenia. Jak ja zabezpieczyc przed pierwszym uzyciem?
  • Mam bambusowa deske do krojenia. Jak ja zabezpieczyc przed pierwszym uzyciem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.