Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1133134136138139148

Komentarz

  • Elunia ale jak. I czy bez proszku ani sody? Bo też wszystko glutenowe widzę:-( 
  • Jajka całe czy oddzielnie? Da się przekroić potem do tortu? 
  • I o masę też tu zapytam... mam 3 tortu do przełożenia..  myślałam że 1 biały 1 czarny i 1 bezglutenowy( też biały raczej) .. Mają być smaczne ale niezadrogie ... mascarpone? Śmietana? Czekolada? Czy dzem jakis do tego tez?i le tego? 
  • Prppprcja? 
  • @MAFJa, czy mi się zdaje, czy masz na stanie m.in. dzikie trojaczki, dwulatka i noworodka, i jesteś w połogu? I robisz 3 torty?!
    No szacun mega. 
  • Ja ostatnio gotuje dużo warzyw mych rzeczy. 
    Naszym hitem jest carry z dyni (podstarzałe cebula, z czosnkiem, żółta papryka, dynia, cukinia. To zalewam mlekiem kokosowym, doprawiam przyprawami taka i podduszam. Na koniec jeszcze pomidor i trochę Cieci orki już ugotowanie. Pyszne. 
    A druga wersja to do tradycyjnego leczą (papryka, cebula i cukinia) dodaje suszoną śliwek i doprawiam to słodka we dżona papryka. Pycha 
    Podziękowali 3blaekie Katanna Hope
  • Bagata powiedział(a):
    @MAFJa, czy mi się zdaje, czy masz na stanie m.in. dzikie trojaczki, dwulatka i noworodka, i jesteś w połogu? I robisz 3 torty?!
    No szacun mega. 

    tylko 3? phi ;-)
  • andora powiedział(a):
    ...podstarzałe cebula, z czosnkiem, żółta papryka, dynia, cukinia.
    (...) Na koniec jeszcze pomidor i trochę Cieci orki już ugotowanie. Pyszne. 
    (...) i doprawiam to słodka we dżona papryka. Pycha 
    Tęskniłam! :D
    Podziękowali 2Ania D. madzikg
  • edytowano wrzesień 2020
    Aneczka08 powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    @MAFJa, czy mi się zdaje, czy masz na stanie m.in. dzikie trojaczki, dwulatka i noworodka, i jesteś w połogu? I robisz 3 torty?!
    No szacun mega. 

    tylko 3? phi ;-)
    Z takim zapleczem to 1 to wyczyn 
  • Soków nie robię. Na dżem daję ok. 300 g na kilo ale dodaję pektyny, żeby się ładnie ścięło.
  • Bambidu powiedział(a):
    andora powiedział(a):
    ...podstarzałe cebula, z czosnkiem, żółta papryka, dynia, cukinia.
    (...) Na koniec jeszcze pomidor i trochę Cieci orki już ugotowanie. Pyszne. 
    (...) i doprawiam to słodka we dżona papryka. Pycha 
    Tęskniłam! :D
    Przestałam szukać butów i wróciłam  <span>:disappointed:</span>

    Jak zwykle. Ja i mój telefon jesteśmy w formie 
    Podziękowali 2Ewasz madzikg
  • Agnicha powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    Soków nie robię. Na dżem daję ok. 300 g na kilo ale dodaję pektyny, żeby się ładnie ścięło.
    Ale... jak zagotowujesz to przecież sok Ci zostaje... Mi tak. 
    Dlatego te pektyny dodaję.
  • Jeszcze 2 z galaretką i bez ;-)  biszkopty u piekła mi mama z koleżanką teraz to czego nienawidzę czyli ubijanie śmietany... Ale mam fixy i mascarpone.. mąż zabrał dzieci do lasu na grzyby.. poza tym jednym co wisi przy cycku krztusi się rzyga i ma za duży pęcherz..  Ale może wreszcie zaśnie to chociaż jeden lub 2 torty ogarnę... tylko pytanie gdzie je schowam ;-) 
  • No i właśnie właśnie; tylko 3 torty a nie wiem czy 2 tylko nie wykincze a jubilatow 4.. ;-) ( kolezanka bezglutrniwy zrobi czwarty) dlaczego mój instagram obserwuje tylko 100 osób;-))) muszę się bardziej postarać;-) 
  • Poproszę namiar na instagram to poobserwuje jeśli masz chęć 
  • Ala mafja czy jakoś tak... mąż mi założył;-)
    Podziękowali 1Izka
  • edytowano wrzesień 2020
    Nie widzę insta jak wpisalam Ala mafja - @Elunia podpowiedz namiar na insta @MAFJa bo zrobiłas smaka kołysanka :) 
  • Elunia powiedział(a):
    Kołysanka dla świnki na 3 głosy. @MAFJa ryczę ze śmiechu. Przesłodziaki.
    Też się spłakałam że smiechu
    Urocze, przeurocze  <3
  • A coś dla tych co insta i fejsa nie mają....?  :o
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Niestety odkąd pliku nie można wrzucić to ja nie umiem... A mam nawet stosownie do wątku zdjęcia dzisiejszych tortów. ;-) 
  • Czy ktoś próbował panierować kanie w czymś innym niż bułka tarta? 

  • W zwykłej mące i tylko spodnia strona. Najpierw solę, po chwili splaszczam dłonią. Ciut pieprzu, mąka i na patelnię. 
    Podziękowali 1madzikg
  • madzikg powiedział(a):
    Czy ktoś próbował panierować kanie w czymś innym niż bułka tarta? 

    Rozgniecione płatki kukurydziane. Ulubiona panierka moich dzieci.

    Podziękowali 1madzikg
  • Dziękuję bardzo  :)
  • Jak się robi sos z serem gorgonzola, taki do makaronu z kurczakiem, suszonymi pomidorami i szpinakiem? Że śmietaną 30%?
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Jak się robi sos z serem gorgonzola, taki do makaronu z kurczakiem, suszonymi pomidorami i szpinakiem? Że śmietaną 30%?

    Tak. Ja daję słodką 30%, lekko zaciągam mąką. Proporcje do wyczucia samemu, jeśli gorgonzola słodka, daję więcej, pikantnej mniej w stosunku do ilości śmietanki. U mnie w tym zestawieniu obowiązkowo jest też czosnek, co najmniej 2 ząbki posiekane (nie wyciskane).
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Merci! I jeszcze mały priv  ;)
  • można też dodać łyżeczkę musztardy francuskiej (tej z całymi kulkami gorczycy) świetnie podkręca gorgonzolę
    i cytrynę wciskam
    czosnku nie daję do tego zestawu
    Podziękowali 1OlaOdPawla
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.