Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1132133135137138148

Komentarz

  • Jeny te awokado bez lodówki wytrzymają? Już nie mam miejsca... żurek botwinka .. same gary.. 
  • Dawno temu mozna było kupic zamiast agrafki do wisni taką ręczną drylowice. To wygladalo tak że bylo kółko z dziurką i metalowy patyk na sprężynie. Ale czy to dostępne teraz nie wiem. Na pewno szbciej niz agrafka i pewniej niz tamta drylownica z pudełkiem, ale nadal każdą wisnie trzeba wziąć do ręki. Troche podobne do tego  https://orionagd.pl/product-pol-1800-Drylownica-reczna-do-wisni-czeresni.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping
  • edytowano sierpień 2020
    @karolinamika ja mam jeszcze taką, ale plastikowe to " uszko"

  • Podobno cukinię da się przerobić na ananasy ;)

    Atsd, uczono mnie na studiach, że cukinia nie powinna być dłuższa niż 12cm, bo inaczej jest niedobra. Zjeść takie małe to żaden problem :)
  • mam około litr kwaśnej śmietany 30%, do czego zużyć?
  • Panna cotta
    Podziękowali 1awia
  • Fajne pomysły na dania z cukinią:


    Podziękowali 1Laf2011
  • Jak odszoorować mocno przypalony garnek?
    Wczoraj zwęgliłam ciasteczka warzywne, a dziś przypaliłam ciecierzycę.
    Chyba powinnam udać się na urlop od kuchni.
  • u mnie pomaga dużo soli , mało wody i pogotować trochę
  • u mnie tak samo. zostawić i niech postoi przez noc. 
  • Druciak metalowy
  • Jak zrobić lody sorbetowe? Rozchodzi mię się o to, że mam taką silikonową foremkę z patyczkiem i chciałabym zrobić w niej loda. 
  • edytowano sierpień 2020
    Katia powiedział(a):
    Podobno cukinię da się przerobić na ananasy ;)

    Atsd, uczono mnie na studiach, że cukinia nie powinna być dłuższa niż 12cm, bo inaczej jest niedobra. Zjeść takie małe to żaden problem :)
    @Katia, cukinie 12 cm długości???
    Może jednak grubości? Moje coś koło  tego miewają nadal mając miekką skórkę i niewykształcone gniazda nasienne. Smak doskonały. Bez nawożenia. No poza fusami sporadycznie. 

    A te ananasy to jak? (Edyta: tu byla sekwencja adekwatnych emotek z menu, tylko jakimś cudem po wysłaniu posta wszystkie bardziej zmyślne znikają :/)
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Jak odszoorować mocno przypalony garnek?
    Wczoraj zwęgliłam ciasteczka warzywne, a dziś przypaliłam ciecierzycę.
    Chyba powinnam udać się na urlop od kuchni.

    Masochistkaś? ;) Po co szorować, jak można zagotować w nim roztwór proszku do prania i zostawić na 2 dni lub zalać domestosem i zostawić na 2 dni. I (zwykle) już.
  • @Bambidu, owszem długości :) Takiej grubości to wszak olbrzymki ;)
  • edytowano sierpień 2020
    No to mam podejrzenie, że ktoś pomylił cukinię z... ogórkiem gruntowym :D
  • edytowano sierpień 2020
    No właśnie @Agnicha.
    Chociaż to mi przypomina dentystę komentujacego podczas wybielania jednego zęba jakimś ponoć rewelacyjnym (a przy tym dość konkretnie kosztujacym) profesjonalnym dentystycznym środkiem: " to w sumie taki domestos... tylko odpowiednio droższy" ;)
  • edytowano sierpień 2020
    Małgorzata32 powiedział(a):
    Fajne pomysły na dania z cukinią:


    Zrobiłam dziś na obiad te gniazdka z cukini z mielonym. 
    Mąż powiedział, że danie tygodnia. :)
    Tyle, że nasze mielone byly wieprzowe, z łopatki.
    Podziękowali 2Laf2011 Amica
  • @Skatarzyna bardzo lubię ten kanał.
    Poza ciekawymi daniami jest taki...dynamiczny.
    Podziękowali 2Skatarzyna Amica
  • korzystałyście z fontanny do czekolady? mogę pożyczyć na urodziny ale ponoć trzeba mieć czekolade w pastylkach (?). Robiłyście ze zwyjłej czekolady? Da się? Jak?
  • Robiliśmy. Super zabawa, dużo sprzątania
  • Urwało. Ze zwykłej wedlowskiej. Mleczna albo mieszana mleczna z gorzką. Trzeba było dodać oleju rzepakowego, bo słabo płynęła, rwała się. 
    Podziękowali 1awia
  • edytowano sierpień 2020
    Ja kupowałam belgijską, specjalną do fontann
    Podziękowali 1madzikg
  • @malagala a podasz przepis/instrukcje bo pierwszy raz będę miała to w ręku
  • fontanna ma swoją pojemność, pewnie możecie ją sprawdzić w pożyczonej. My mamy taką malutką 500-800g. Braliśmy 800g czekolady (próbowaliśmy mniej, ale słabo leciało), łamałam w kostki, do garnka. Garnek z czekoladą wkładałam do większego garnka z wodą, tak żeby woda dotykała tego garnka z czekoladą, całe to ustrojstwo to na gaz. Woda miała się lekko gotować, czekoladę mieszałam od czasu do czasu. Trwało ok. 10-15 minut zanim się całkiem roztopiła. Wlewałam do rozgrzanej fontanny (to ważne, żeby czeko znowu się nie zestaliła). Patrzyłam jak leci i dolewałam oleju do czekolady w fontannie (dzięki olejowi mniej się rwała i lepiej leciała). Olej zasadniczo dowolny, byleby  nie miał smaku. Myślę, że ok. 50-100ml musiałam dolać.
    Nie bać się oleju, bo producent pisze, że musi być jakaś tłustość, by czekolada leciała, te specjalne mają pewnie więcej tłuszczu. Ale lepiej dolać poza wzrokiem gości, po co im psuć przyjemność ;)
    Nie wolno rozrabiać czekolady wodą, bo leci jeszcze gorzej. Czkoelada nie może mieć żadnego nadzienia, dodatków itd.
    Jakby było za mało, można znowu stopić w kąpieli wodnej i dolać w trakcie imprezy. Ale jak impreza nie jest ąę, to można po prostu wyłączyć i dać części gościom do wyczyszczenia ;)

    Naszą fontannę słychać, jest trochę wkurzająca po dłuższym czasie jak nie ma muzyki.

    Najlepsze są do niej truskawki, zeszły pierwsze. Różne owoce. Ciastka słabo schodzą, ale może nie znalazłam tego rodzaju. Pianki marshmallow schodzą, ale bez czekolady ;) - z takich standardowych dodatków.

  • baaardzo dziękuję za instrcje!
  • Leczo z cukinią, papryką, marchewką i co kto jeszcze lubi. Do makaronu/ryżu/mięsa lub solo.
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Jak odszoorować mocno przypalony garnek?
    Wczoraj zwęgliłam ciasteczka warzywne, a dziś przypaliłam ciecierzycę.
    Chyba powinnam udać się na urlop od kuchni.

    Ja wrzucam tabletkę zmywarkową. Zalewam wodą, podgrzewam i zostawiam na noc. Rano wystarczy lekko zmywakiem ruszyć i odchodzi.
  • Spaghetti z warzyw - jaki sos albo dodatki żeby było niskokalorycznie i smacznie? :) 
  • Dziewczyny potrzebuje porady na cito. Robił ktoś z Was biszkopt bezglutenowy bez mąki bezglutenowej? W sensie na samej skrobii ziemniaczanej czy jakoś?da się? Wychodzi? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.