Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

11415171920148

Komentarz

  • No to ja robię tak samo tylko po prostu bez żółtek. Nie mam porównania bo chyba nigdy nie jadłam innej wersji, ale dwie warstwy biszkoptu nasączonego kawą + ten krem + kakao na wierzch dają świetny efekt.
    Podziękowali 1malagala
  • @Aneczka08 ; może miałaś zbyt szerokie naczynie?
    Tu ważne jest żeby pomiędzy blenderem a ściankami naczynia było niewiele miejsca.
    Albo może składniki zbyt ciepłe? (najlepiej jak wszystko łącznie z pojemnikiem i blenderem ma zbliżoną temperaturę czyli jest chłodne/zimne)
    Mi majonez robiony tym sposobem od pierwszego razu zawsze wychodził, a robię tak już od lat.
  • @Matko6, podzielisz sie dokladnym przepisem? Ja dawno temu robilam z takiego serka chyba Dr Oetketa specjalnego do tiramisu, ale nie wychodzilo tak dobre, jak kupne. Ostatnio sie biedronkowym zajadalismy. Da sie zrobic bez tych likierow kawowych czy innych alkoholi, tak zeby na smaku nie tracilo?
  • @OlaOdPawla to jak masz fobię jajeczną, to lepiej nie próbuj, potem całe życie konflikt tragiczny
  • edytowano marzec 2017
    3 łyżki cukru pudru
    Pół kg serka mascarpone 
    Pół litra śmietany 36%
    2 paczki podłużnychyba biszkopt ów (najlepszych nie najtańszych, ostatnio włoskie kupiłam
    Kieliszek likieru amaretto
    Duża filiżanka naparu z kawy
    Kakao

    Ubić śmietanę  z cukrem, dodawać ser, Ubić 
    Wyłożyć biszkopty nasączone w kawie +likier amaretto
    Na to krem
    Znów biszkopty
    Znów krem
    Posypać kakao
    Schłodzić 


    Podziękowali 3malagala madzikg Aniuszka
  • Edytowałam bo tablet pisze za mnie i wyszło w Kaliszu a chodziło o kieliszek amaretto ☺
  • Hm, to moze jeszcze sprobuje z proporcjami ilości kremu do biszkoptów. Ja jeszcze sypie kakao w środku, tzn. na pierwsza warstwę kremu. I daje tak setkę amaretto na tę ilość składników :)
  • Elunia powiedział(a):
    No i do lasu nie chodzić bo kleszcze. W piasku nie bawić się bo koty sr..ą i roznoszą odzwierzęce, w ziemi nie grzebać bo tężec. Echhh oszaleć można.
    Kleszcze, piach, ziemia no nic z tych rzeczy mnie nie stresuje. Moje dzieci jak pogoda dopisuje, to wieczorem musza sie odmoczyc w wannie, bo inaczej sie nie domyja. Babraja sie w czym sie da na podworku.
    Dlatego tez pisze, ze z jajkami to obsesja, nie potrafie jej zwalczyc.
  • Kiedys byl serek do tiramisu, ale juz od dawna go w sklepach nie widzialam.
  • A da sie ser twarogowy albo mascarpone zmieszać z budyniem. Myślę nad jakąś masą do tarty
  • Da się, tak czasem robię
  • edytowano marzec 2017
    Tylko ser musi być no taki gładki 
    Dopisek, taki jak mam teraz w lodówce​
    Podziękowali 1MartaB
  • Taki Z wiaderka?
  • ja mam własnej produkcji ser tak że nie wiem jaki z wiaderka jest bo nigdy nie kupowałam 

  • A jak zrobić ryby w pomidorach takie jak są w puszce, tylko bez uzycia puszki?
  • @nowa a jak mieszasz ten ser z  budyniem? budyń ciepły, z normalnej ilości mleka czy mniejszej?
  • trochę mniej mleka ,przestudzony , a i zamiast budyniu można dać margarynę/ masło /galaretkę ,moi najbardziej lubią sernik bez pieczenia czyli ser galaretka margaryna cukier cukier wanilinowy choć zdrowszy waniliowy 
  • Eeeee do d.... ten majonez rzadka breja która nie chce zgestniec. Zachlapane olejem pol kuchni,  mikser blender a sałatka bez sosu. 
  • Dobra zwracam honor; ) z przepisu z 10sekundowym blenderem wyszlo pysznie od razu w ten z fifilmiku wylalalm.
  • czy da sie z miesa z piersi kurczaka i szynki kawalka zrobic sensowne kawalki na szaszlyki? nigdy nie.robilam. ale bym zrobila.. prosze o elementarne instrukcje.. mam tez pieczarki i cebule.
  • czyli do pieczenia to ma podsmaxone isc? :> kurczak tez?
  • Ja nie smażę, tylko marynuję mięso w oliwie z papryką słodką i solą. Dla kurczaka godzinka wystarczy.
    Podziękowali 1Milamama
  • ok. nie pali sie. to nie na dzis.
  • jakie przyprawy pasuja. mam rozmaryn pietruszke z ogrodka, a do sypania pieprz , i jakies tam do kurczaka... to mam posypac i olejem zalac? woda? oliwy nie mam.. teraz to juz szybkich wskazowek poczebuje
  • Może być olej. Sól, pieprz, "jakieś tam do kurczaka", mniodek, musztarda... Zamarynuj przez minimum 2 h.
  • a jak pieczecie te one szaszlyki? na blache mozna? na papierze? z funkcja grill jakas? czy trzeba na riszcie a jak tak to co zrobic zeby piekarnik nie byl zabrudzony przypalonym tluszczem??
  • czy blache z woda/folia pod ruszt dac czy jak?
  • no jaaak?
  • Jeśli szaszlyk z piekarnika, to ja na papierze do pieczenia klade , łatwiej później blachę domyc. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • upieklam na elektrycznym na tarasie super wyszly
    Podziękowali 2Milamama madzikg
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.