Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

11617192122148

Komentarz

  • Ja dorzucam do arbuza fety i miety jeszcze czarne oliwki :)
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Zielenina typu mix sałat połozyć na połmisku na to pomidorki koktajlowe ser feta i rzucić kawałki arbuza .Polać sosem np.oliwa przyprawy i sok z arbuza.
  • arbuza z oliwkami jeszcze nie próbowałam...ale brzmi nieźle...mięta -  oj tak! - bardzo ok
  • No i mam listę zakupów na jutro. Cześć z ostatnich 6kg arbuza pójdzie do sałatki. Przepadło. Ale mi smaka narobiłyscie!
  • edytowano czerwiec 2017
    smacznego ! :) :) :)
    Podziękowali 2Dorotak MartusKa203
  • Pomocy!
    Odkryłam w lodówce dużą paczkę (450g) szynki konserwowej, ktorej waznośc konczy sie dziś. Na kanapki nie da rady tego zjesć. Co z niej zrobić, zeby nie zmarnowac? Myslałam o jakiejs sałatce- ryz, ser żółty moze ogorek konserwowy, ale nie mam :(
    Macie jakies pomysły?
  • noo.. dovra jest tzw slimakowa.. to tam pierozki te takie z biedronki np. slimaki i wlasnie ser pomidory koktajlowe jogurt z majobezem kukurydza chyba.. i nie pamietam co jeszcze. tylko tej szynki to duzo.. ja bym tak nie plakala z ta waznoscia..do jutra tez da rade.. jeszcze galarete mizna zrobic jak masz z czego
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @ola_g brzmi dobrze. A moze zamiast ananasa paprykę? Albo niezaleznie od ananasa. Co by bardziej kolorowa była.
  • ola_g powiedział(a):
    Jadłam sałatkę ryż, szynka konserwowa, ananas, kukurydza, majonez. Bardzo smaczna. 
    Albo może pokroić w grube plastry, opanierować i usmażyć jak kotlety 
    Tylko ja bym zamiast ryżu dala jajka na twardo.
    Albo groszek konserwowy,szynka,papryka majonez.

    Jej narobiłyście mi smaku idę zobaczyć co mam w lodowce.
  • Zrobilam w wersji z ananasem. Bez papryki. Kolacja z głowy. Dzieki.
    Podziękowali 1Dorotak
  • prosze niech ktos podrzuci jak sie robilo kruszona beze z truskawkami. glownie chodzi o dokladny przepis na beze no i czy smietana sama czy niedajboze z mascarpone.. rocznice dzis mamy 3 do kwadratu a ja nic.. a na lozku rano barylki zastalam ;-)
  • edytowano czerwiec 2017
    @MAFJa - cytat za @kowalka ;
    U nas ten ze zdjęcia robimy tak:
    - przepis podstawowy był następujący: 
    1. kruszymy bezy na tortownicę/ blaszkę
    2. Ubijamy śmietankę 30% (słodzimy odrobinę, lub wcale)
    3. Rozsmarowujemy bitą śmietanę na bezach (żeby weszła między nie także)
    4. Układamy owoce na śmietanie (truskawki kroimy na pół, układamy płaską powierzchnią na śmietanie)
    5. Wkładamy do lodówki na 1,5 - 2 h.

    Jak chcę mieć bardziej "tortowo", to robię z masą, i wtedy

    1. Kruszymy bezy jw.
    2. Ubijamy śmietankę 30 %, słodzimy lub nie (ja - troszkę) jak już jest ubita mieszamy z serkiem (lub dwoma op.) mascarpone (mieszam na najniższych obrotach miksera), dodajemy garść wiórków kokosowych i ze 2 łyżki rumu. (lub nie dodajemy nic/ dodajemy inne lubiane rzeczy)
    3. Powstałą masę rozsmarowujemy na bezach
    4. Ubijamy śmietankę 30% 
    5. Rozsmarowujemy na kremie
    6. Dekorujemy owocami.
    7. Chłodzimy w lodówce 1,5 - 2 h.

    Bezy kupuję w sprawdzonej piekarni, bo nigdy mi się białka nie zbierają "przy okazji".
    Są świeże, kruche i bardzo smaczne - mogę je przechowywać też "na później".
    No i wtedy zrobienie tortu trwa pół godziny + chłodzenie.
    Podziękowali 2MAFJa madzikg
  • to dlabo bo nie mam beza z dobrej piekarni.. poprzestane na lodach chiba
  • Jak zrobić naprawdę smaczny i orzeźwiający napój z mięta?  Mam wrażenie ze tylko ta pomaga mi na chwile ugasić pragnienie,  ale kupnem soki i napoje mają bardzo dużo cukru. 
  • @uja u nas króluje jabłko-mięta czyli mocny napar z kilku torebek mięty+sok (niestety kupny) jabłkowy.
    Podziękowali 1uJa
  • @uJa , a może lemoniada z miętą :)
    Podziękowali 1uJa
  • u nas kilka gałązek mięty zalanych wrzątkiem i zaraz to wszystko do dzbanka z zimną wodą, kostki lodu i plasterki limonki lub cytryny, ale całe gałząki w dzbznku pozostają, piękne i smaczne.
    Podziękowali 4uJa blaekie madzikg Felicyta
  • U nas identycznie jak u @Skatarzyna ;

  • Ja listki mięty (mocno porwane, albo nawet lekko roztarte w rękach) wrzucam do wody i dodaję sok wyciśnięty z cytryny. Dzięki temu, że mięta jest roztarta, to daje intensywny aromat.
  • Dzięki!  Będę próbować,  może ta moja mięta jakaś słaba (to taka z lasu;), ta  grzadki jakoś zmarniala)
  • Chce!  Miałam cytrynowa ale właśnie zmarniala,  parę listków ma zamiast solidnego krzaka. W lesie nad potokiem rośnie zwykła to zbieram. 
  • Czym myc lodówkę? Macie jakies sposoby?
    Dzis mam w niej pustki akurat :)
  • Wodą z sodą oczyszczoną - zapachy dobrze niweluje.
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano czerwiec 2017
    @wiesia ja myje lodowke zwyczajnie, woda i sciereczka. Natomiast na zapachy lodowkowe mam patent: na malym spodeczku lub na nakretce od sloika( nie zajmuje wtedy zbytecznie wiele miejsca)nasypuje na jeden sody oczyszczonej a na drugi mielona kawe. Obie substancje bardzo fajnie wychwytuja i pochlaniaja aromaty. Wymieniam co jakis czas zawartosc spodeczkow na swieza. No i jest eko :)
    Podziękowali 1wiesia
  • Lodówkę myje octem, zabija wirusy i grzyby
  •  @jukaa a mi też wyślesz?  najchętniej zwykłą albo grejpfrutowa... czekolady z miętą nie trawię ;) 
  • A mi to byś nie chciała osobiście przywieźć? :)
  • A taka mieta w doniczce na balkonie/parapecie bedzie rosnac?
  • Matko ile ja mam miety! Rosnie jak głupia!
  • A ja nie mam :( chyba czas się zaopatrzyć
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.