Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

11819212324148

Komentarz

  • Ciesze sie razem z Toba! :) Kmin rzymski jeeeeeest....pachnacy inaczej, to dla Eluni :p
  • Szczerze? Chyba nigdy nie uzywalam. Kupilam kiedys i lezy nie otwarty. Wachac tez nie mialam okazji.
  • Nie lubię kminku..... kumin juz tak :D 
  • Poproszę o sprawdzony przepis na ciasto lub ciasteczka z bananami zamiast cukru
  • edytowano sierpień 2017
    ja dawałam po prostu zamiast, do normalnego przepisu. babeczki budyniowe tak kiedyś robiłam, tylko też liczbę jajek należy zmniejszyć - ja własnie konkretnie jaj wtedy nie miałam, dałam jednego dojrzałego banana (albo dwa?) i dużo mniej cukru (jeśli w ogóle, bo jakoś nie pamiętam). im dojrzalsze, tym i słodsze, i lepiej jaja udają.
    Podziękowali 1matka6
  • Jaki jest patent na obieranie pomidorów żeby sobie rąk nie parzyć.
  • edytowano sierpień 2017
    najpierw do wrzątku, a później do mocno zimnej wody :) i wkładaj na łyżce, może być cedzakowa.
  • ja obieram w gumowych rękawiczkach, takich jednorazowych :)
  • Kto wie jak aie zaprawia chrzan?
    Wlasnorecznie kopałam, obierałam, tarłam..

    Co z tą madą tetaz zrobic? Cos mi swita, ze trzeba wrzątkiem sparzyc?
  • Zalewam wrzątkiem, zostawiam na 3 minuty, odlewam i zalewam zimniutką wodą  :) Skórka schodzi sama... Ważne tylko, żeby ich nie trzymać za długo we wrzątku.
    Kroję na ćwiartki i pozbywam się tej twardej części od ogonka. Następnie do słoika, zagotowuje i już...  B)
    Ja nie używam soli więc ich też nie solę. 
  • Ogórki kiszone zaczęły psuć się bo powietrza dostały czy da się je uratować np, przekładając w mniejsze naczynie jak to zrobić proszę o lopatologiczne wytłumaczenie 
    A były w beczce
  • nowa powiedział(a):
    Ogórki kiszone zaczęły psuć się bo powietrza dostały czy da się je uratować np, przekładając w mniejsze naczynie jak to zrobić proszę o lopatologiczne wytłumaczenie 
    A były w beczce
    Mi jak sie psuja to tarkuje na przecier i do malych sloiczkow potem pasteryzuje pare min.
    Podziękowali 1nowa
  • Wielodzietni wią wszystko. To może pomogą jak wią 
    Jak zrobić pastę paprykową, taką w stylu tej kultowej węgierskiej z tubki?
    Wymyslilam sobie ze po prostu upiekę paprykę, zmiksuję, odparuję i zapasteryzuję. 
    Dobrze kombinuję?
  • posólaj! węgierska z tubki ma dużo sóla i inne dodatki też ma ;)
    Podziękowali 3kociara wilejka draconessa
  • @Skatarzyna ;
    sóla -  to moja mlodsza corka mowila
    ( bardzo milo to wspominam)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Znacie jakis sposób na "utrwalenie" bitej śmietany?
  • edytowano wrzesień 2017
    Żelatyna? 
  • Smietan fix 
  • Smietan fix 
  • Mozna zelatyną, śmietanfixem, serkiem maskarpone.
    Niestety nie miałam nic z tych rzeczy.
    Dałam 2 łyzeczki mąki ziemniaczanej.
    Jakos wyszło.
    Efekt mozna zobaczyc w wątku kawiarnianym :)
    Podziękowali 1nowa
  • Mąka ziemniaczana do śmietany? - to chyba nie będzie dobre dla żołądka ...
  • Cytryna fantastycznie utrwala bita śmietanę. Jak juz jest ubita to sie ja skrapla solid z cytryny, chwile miksuje i gotowe. Jest sztywne.
    Podziękowali 2Bridget kluska
  • @andora w sensie taką ubitą śmietanę 30%?
  • Zainspirujcie mnie jakos w temacie baklazanow. Jak przyrzadzic, opiec czy poddusic? Same czy z czyms?
  • Okey, a potem? Pedzelkiem omascic jakims olejem delikatnie, opruszyc czyms i do piekarnika? Czym opruszyc iz czym to idzie? Nie robilam nigdy ani w rodzinie u mnie sie nie przyrzadzalo baklazanow ale jadlam kiedys i przepyszne!
  • jak spłuczesz tę pierwszą sól, to polamuj plasterki obficie oliwą z czosnkiem i solą, i takie upiecz. miodzio!
    Do ryżu lubię usmażyć na oliwie z sosem sojowym, ale wtedy całość smakuje podobnie do ryżu z sosem grzybowym ;)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Robię tak:
    Podpiekam.20 minut, potem wyciagam wnętrze, pozbywam się pestek, części, wszystkich się nie da. Potem kroje to, co wyjelam, dodaję, jajo, mięso mielone, soo, pieprz, i wypełniam baklazana i do pieke e piekarniku.

    Opcja wege: mieszkam ugotowany ryz, z passata, dodaje te wnętrze baklazana, wszystko przesmazam, na górę zolty ser, niewiele i zapiekam.


    Opcja 3, plastry na patelnię.
    Podziękowali 1Rejczel
  • weronika85 powiedział(a):
    @andora w sensie taką ubitą śmietanę 30%?
    dokładnie taka. Wtedy ma lepszy smak i robi soe sztywne. nie wierzyłam ze aż taki efekt jest.
    Podziękowali 1malagala
  • szukam sprawdzonego przepisu na rybę w ciescie, tzn.  na ciasto... Mam jakieś filety z mintaja,  które zaraz rozmrożę,  ale jak robię je na patelni czy w piekarniku to strasznie suche wychodzą i jeszcze się rozwalają...  Pomyślałam,  że może w cieście je usmażyć,  ale nigdy tak nie robiłam.... 
  • Moje ulubione to 2/3 mąki zwykłej, 1/3 ziemniaczanej, jajko i szczypta sody, ale dosłownie szczypta, by nie była wyczuwalna w smaku i płyn obojętnie -woda, mleko, piwo, co wolicie i tak jak @jukaa napisała, gęstsze niż naleśnikowe.
    Jak podajesz od razu, jest chrupiące, moi lubią cokolwiek usmażonego w tym cieście, mięso, ryby, grzyby, warzywa, głównie cebulę i kalafiory.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.