Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18081838586148

Komentarz

  • Ja często robię enchilady. Farsz mrozem a montuje i podpiekam przed samym podaniem. Pierogi można też zamrozić. Gołąbki się super mroza. Sos do spaghetti. Mięsa można szybciej upiec jako wędliny. Pasty do kanapek można dzień wcześniej zrobić. Biszkopty popiec i pomrozic. Pytanie w jakie menu celujesz.
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano luty 2019
    Ciasta bez znaczenia byleby było w miarę szybkie i bez kilku osobo przygotowywanych mas do przełożenia.
    @Aga85 to chili non carne jak podawać, do obiadu zamiast zupy czy na kolację??? I w jakim naczyniu?

    @Elunia ja też robiłam, tym razem nie ma wiele, 30 osób, ale oprócz tego pracuję na 1,5 etatu także w soboty i pozostałe sprawy typu sprzątanie, zakupy też na mojej głowie,a już tez długo czekam do endo, zwyczajnie zmęczona jestem
    za dużo jak dla mnie
    Generalnie mam do dyspozycji, piątek i sobotę z 2 godzinki

  • U nas zwykle urodziny to od razu 25 osob. Ostatnio robilam wielki gar zupy meksykanskiej (jak chili con carne, tylko wiecej wody i passaty :) ), do tego albo bagietka w kawalkach, albo trójkąty pociete z tortilli okrągłych, zapiekane z serem. Zupę robi się szybko, podgrzewa też. 

    A jak bez mięsa, to znakomita jest ta:http://www.jadlonomia.com/przepisy/harira/ .


    Podziękowali 3Karolinka AgaMaria Gloria
  • edytowano luty 2019
    Obserwuje, że moi synowie jedzą chili con carne  jako drugie lub kolację z ryżem lub nachosami
    Wśród młodych ludzi wzięciem cieszą się też tortille . Prosta wersja- robię sos czosnkowy + plaster szynki lub nie+ żółty ser + sałata lub kapusta kapustą i papryką i cebula
    zawinięte
    Podziękowali 1Karolinka
  • Czy istnieje jeszcze gdzieś kupne ciasto francuskie bez oleju palmowego? Kiedyś Blikle robił, ale już od ładnych paru lat nie ma go w sprzedaży.
  • Muszę drugie ciasto popełnić bo stef dzis imieniny jutro niedziela. Bedziem jeść :-) Mam już pleśniaka co jeszcze?z takich rzeczy co w domu.. może to łaciate zrobię ale nie wiem. Z gotowizn mam jakiś krem karpatkowy w proszku..ale ciasta fr nie 
  • Ciasto zaparzane do karpatki robi się bardzo prosto
    Podziękowali 1MAFJa
  • Do karpatki potrzebujemy ciasto parzone takze jakbys chciala to tu sprawdzony przepis na karpatke: https://www.mojewypieki.com/przepis/karpatka

    Podziękowali 1MAFJa
  • Dzięki Rejczel. Pewnie pyszniejszy byłby własny krem ale cierpię na chroniczny brak czasu.wlasnie  Idę na spacer z 6tka. Za każdym razem muszę się zastanawiać ile mam dzieci to nienormalne jest :-) 
  • @MAFJa ja tez chodze z 6, ale dwojka w JEDNYM wozku jak jedziemy dalej. Ty wiesz jak dlugo sie denerwowalam, ze mam jedno dziecko za malo? Bo wozek jako 1 liczylam.
    Podziękowali 2Laf2011 Katia
  • @Agnicha, to macie kiedykolwiek tak że nie ma zapotrzebowania? ;) U mnie robię jak mi się chce. Zniknąć zawsze zniknie. A właściwie coraz mniej robię. Młodzież sama piecze a ja zdecydowanie za dużo tego jem. Ale co poradzić jak takie pyszne robią?
  • 25x35 to jest normalna blacha? Czy jakaś mała głupia? 
  • Kto się zna na dyniach. Kupiłam jedna, nie jest to hokkaido ale gość mówi że też mozns nie obierać. Bym wysłała smsem zdjęcia. Trochę prowansalska przypomina choć tylko trochę zielona i w ciapki. Reszta pomarańczowa
  • Głupia. Zrobiłam na normalnej ale i tak zakalec kurde kurde kurde . Wszystko wg przepisu. 
  • Chili con carne jako kolacja, lub jako drugie danie. Ale tu czytam, że i w wersji zupy.
  • Z gotowanych jajek, pokrojonych , do tego sól pieprz , namoczona bułka lub kasza jaglana , koperek, jajko surowe, sól , pieprz .robić kotlety i w panierkę wrzucić , chwilkę smażyć
  • ziemniaki gotowane, orzechy włoskie i zielona pietruszka i od jajka jak w przepisie matki6
  • @jukaa ; jak miałam więcej czasu, to na szczególnie okazje robiłam z kaszy jęczmiennej faszerowane pieczarkami. Pieczarki krojone na plasterki, podduszone, doprawione, cała wilgoć odparowana. Kasza, zimna, przepuszczona przez maszynkę, doprawiona trochę, może nawet dawałam do niej podduszoną cebulkę. Na dłoni robisz plasterek z masy kaszowej, dajesz trochę pieczarek, zalepiasz i formujesz kotlet. Tak samo można robić z ziemniaków faszerowane pieczarkami albo z ziemniaków faszerowane kapustą kiszoną.
  • Zawsze mnie dziwi jak te ciasta szybko znikają. Wczoraj późno wieczorem zrobiłem marchewkowe, a dziś o 9.00 już go prawie nie było. Ciekawe ile musiałbym upiec żeby przez kilka dni postało.
  • U nas ja tez przerobiłam ziemniaki na leniwe z przewaga ziemniakow i się kłócili o nie
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano luty 2019
    @jukaa - to nie kotlety ,ale pychotka....
    Papryki nadziewane pęczakiem z cebulą, suszonymi pomidorami( z przewagą kaszy )

    Zapieczone
  • Mafia leniwe sa z twarogu i mąki, zero ziemniakow
    raczej kopytka czy inne kluchy zrobilaś :smile: 

    a przepis sprawdzony na kartacze zwane zeppelinami ktoś ma ? chodzi mi o proporcje
  • @babka4 moj sprawdzony na zeppeliny:

    1,5 kg ziemniakow surowych
    0,5 kg ziemniakow gotowanych
    1 jajko
    Sol/ przyprawy/ do smaku
    4 cebule pokrojone w kosteczke( dwie przesmazone ida do miesa, do nadzienia a dwie kolejne, podsmazone razem z boczusiem beda do polewania po wierzchu)
    800 g mielonej wieprzowiny
    200 g wedzonego boczku

    W razie gdyby masa wyszla zbyt rzadka( w zaleznosci od odmiany ziemniakow, moga zawierac wiecej wody) - dodac troche maki ziemniaczanej.

    Podziękowali 1babka4
  • wielkie dzieki Rejczel :smile: 
  • Ja tam robiłam leniwe :-)kopytka są bez twarogu. Zwykle daje 2- 3 ziemniaczki teraz trochę więcej..
  • @Rejczel ; długo gotować od wypłynięcia ?
    czy w ogóle pływają? :wink:  ciężkie są co nie ?
    duże, grube to i z 20 minut ?
  • Alez proszzzz :)
  • Jeny mąż schab kupił na obiad. Co zrobić szybko.. upieke chyba 
  • Upiec nadziany śliwką i w ziołach. Mniam. Szybko i  smacznie. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano luty 2019
    Tak tez zrobiłam. Siedzi już . 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.