Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18182848687148

Komentarz

  • babka4 powiedział(a):
    @Rejczel ; długo gotować od wypłynięcia ?
    czy w ogóle pływają? :wink:  ciężkie są co nie ?
    duże, grube to i z 20 minut ?
    Przepraszam Cie, @babka4, nie zauwazylam rano Twojego posta o tym wyplynieciu a teraz to juz pewnie wyplynely dawno i jest po herbacie? :) No wiec wyplywaja, jak sa gotowe, musza chwile poplywac po powierzchni, nie napisze ile, bo to zalezy i od ich grubosci i od ilosci nadzienia i od tego jak " ostry" jest ogien pod garnkiem, no wiesz o co chodzi. 
    Podziękowali 1babka4
  • Paczki- pewny przepis ale prosto i w miarę klasycznie szukam. Koniecznie nadziewane innych nie uważamy.. 
    Podziękowali 1uJa
  • O mi też sie marzą. Ile czasu wam zajmuje zrobienie pączków od wyjecia drozdzy do usmazenia ostatniego? 

  • Jak nie podacie na paczki to zrobię rogaliki. Pewnie zdrowiej
  • zrób pierwszy lepszy po uważaniu i tak będziesz narzekać, że nie takie :smiley: 
    Podziękowali 1madzikg
  • Aha ha rozumiem zem maruda. Ale potem jestem zadowolona :-) . jednak jakby ktoś to obiecuje nie wyzywać i postaram się nie marudzić.. na forum przynajmniej.. ;-)
  • My robimy z sukcesem z moje wypieki pączki (przepis 1) oraz pączki z różą, nie wiem skąd:
    800g mąki + do posypywania
    14g drożdży suchych
    pół łyżeczki soli
    100g drobnego cukru
    1.5 szklanki mleka
    4 duże jaja
    2 żółtka
    100g roztopionego masła
    50ml wódki,rumu albo spirytus


    konfitura do nadziewania, lukier lub cukier puder na wierzch.
    wyrobić dokładnie gładkie ciasto, dać mu wyrosnąć, rozwałkować wycinać nadziać, znów rosnąć jak się "napuszą" smażyć w 175st

    Podziękowali 1MAFJa
  • Dzięki mam pare pytań jako ciagle noga w kuchni wiec nie bij. Ile mniej więcej paczkow wychodzi z tego z moich wypieków? Jak uzyskać ta temperaturę 175? Dość dokładnie podana.. w czym to najlepiej smażyć? Zwykłym cienkim dużym garknku? Czy lepiej na patelni glebokiej( ona zdarta trochę teflonowa )
  • Ja robię z moich wypieków pączki pieczone, ale wersja smażona.
  • Z MW 40 tych drugich 34.
    175 ustawiamy we frytownicy, jeśli smaży Zosia, lub ja "na oko" bo wolę w żeliwnym woku. 
    Patelnię ze zdartym teflonem wyrzuciłabym na śmietnik. Wolałabym smażyć w tym naczyniu, które ma grubsze dno.W wysokim garnku niewygodnie.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Buu to ja chyba nie mam w czym.. :-( a smalcu kazałam mężowi nakupić.. jeszcze mam taka patelnie z kominem na środku ale ona z czegoś cienkiego i ostatnio brzegi schabow mi paliła - chyba bardziej do warzyw albo tez na śmietnik..zwykła patelnia chyba za płytka? 
  • Można w niższym też z powodzeniem smażyć. @MAFja, garnek się nada na luzie. 
    Podziękowali 2MAFJa apolonia
  • To lepiej taki 4-5 l cienki czy 2-3 l grubsze dno trochę? Średnice w sumie podobne ..
  • ja bym wzięła ten z grubszym.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Zaraz zabieram się za klopsy . Oni ciagle jedzą klopsy. Nie wiem co innego by mogli. Kurczaka średnio jedzą jakiś twardszych kotletów tez słabo chętnie.. jakieś pomysły na coś prostego z tego mielonego? Piecze ktoś coś takiego? Ja pieke na wyjazdy w aluminium.. niby dobre ale szczyt marzeń nie jest to..
  • W piatek klopsy?
  • Noo ? Dotykam mięsa w piątek a dwulatkom nawet jeść daje :-) 
  • @MAFja,

    z mielonego Lasagna, szybko się robi. 
    Płaty makaronu, na to sos, mięso, ser, warstwowo. Na wierzch beszamel, też szybko się robi, bez beszamelu tez dobrze smakuje. 

    Mielonym można faszerowac cukinie, paprykę, bakłażany, pomidory, kalafiora. 

    PS mój 2 latek (luty) od grudnia je mięso, a raczej kosztuje, woli jaja i ziemniaki. 



    Podziękowali 1MAFJa
  • pomysłu na polędwiczki świńskie poszukuję, pysznego, na niedzielę :)
  • Si nie maja . Tzn maja czasem jakieś elementy w ramach wwrow ale generalnie potrzeby nie stwierdzono..
  • jukaa powiedział(a):
    w sosie gorgonzola z orzechami. Chyba że nie lubicie spleśniałego...
    lubicie, opowiadaj!
  • Klopsy robię we wszystkich odmianach. Spaghetti be. Suchy makaron Niam.
  • Przelknelam ślinke glosno
  • @jukaa wielkie dzięki! 
  • do tych Twoich @mader to nawet wszystko mam!
  • A na fajne żeberka pomysł macie?
  • To ja wam się pochwalę że robię tapioche. Takie kulki gotowane na mleku kokosowym z musem truskawkowym. Mój mąż zakochany w tym deserze. I dla alergików dobra.
  • @andora ja przepis poprosze!
  • edytowano marzec 2019
    Kupuje tapioche, male perełki. Robię w proporcji 80 gram perełek na 400 ml mleka kokosowego i 50 ml wody. Najpierw moczen okolo 40 minut te perełki w mleku i wodzie, później dodaje 3 łyżki ksylitolu ale może być cukier albo cukier trzcinowy, daje trochę wanilii i gotuje na małym ogniu do momentu aż kulki będą przezroczyste. Trwa to około 15-20 minut. Na sam koniec gotowania daje sok z cytryny. Ja daję z połówki ale można mniej bo u nas lubią kwaśne. następnie wkładam to do miseczek a na górę zalewem zblendowana truskawkami albo innymi owocami. Moją rodziną uwielbia, ja lubię w miarę. A tapioche fajna rzecz, do zup też super.
    Podziękowali 2mamuma In Spe
  • @andora , perełki tapioki kupujesz na necie ?  Ja kiedyś widziałam , że są różne rozmiary perełek . Spotkałaś się z tym ? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.