Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18384868889148

Komentarz

  • Można zawsze zapytac - a w co mam tę kurtke ubrac? Buty jej założyć czy jak?
    Mnie też to strasznie razi. A nawet w książkach zdarza mi się zobaczyć.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • mader powiedział(a):
    @kociara a wiesz że też trochę tym tropem szłam... Ale jednak nie. To jest inny smak. Czegoś brakuje. 
    @mader to powiedz co dodajesz do ryby to może uda nam się wypatrzeć czego brakuje.

  • Przecie pytam poprawiam itp żeby chociaż moje własne dzieci załapały ale ciagle.. mama mogę lakierki ubrać ?!!! Nie!! Ale mamo dlaczeeeego ? ;-) dobra wróćmy do kuchni :-)
  • MAFJa powiedział(a):
    Nigella lowson. 6 białek 300 g drobnego cukru łyżeczka octu. Ubić (cukier powoli na ubite)dołożyć 3 łyżki kakao i 50 g drobno pociętej gorzkiej czekolady,  upiec (180 a jak włożysz to na 150, ja nawet do 120 zjechałam) i 1,15 min piec ja piekłam 2.


    Wszystkie ciasta mi sie udają, tylko beza nie. Wychoodzi mi pieczona słodka jajecznica zamiast bezy chrupiącej.

    WHY?
    Podziękowali 1kiwi
  • Bezę trzeba dluuugo piec, wlasciwie nawet suszyć, a nie piec. W niskiej temperaturze, ale długo. Ja mam taki przepis, chyba tej samej autorki, że piecze się w 120 stopniach 3h. I jeszcze wcześniej 0.5h w nieco wyższej. Zaraz spróbuję znaleźć.
    Podziękowali 2MAFJa Amica
  • http://nowypm.pl/index.php/kulinaria/wielun/10652-swiateczna-beza-lary-gessler
    To jest mój przepis, wychodzi obłędna po prostu. Robiłam ostatnio z podwójnej ilości. 
    Pomyliłam autorkę i temperaturę, ale suszy się jednak te 3,5h.
  • Mi pierwszy raz wyszła chrupiąca. Ale dałam właśnie niższa temperaturę i dłużej jak przy daguasie. Bo beza teoretycznie ma się suszyć bardziej niż piec.. natomiast ta jajecznica w czekoladowej bezie to delicja 
    Podziękowali 1Amica
  • Aniuszka najpierw napisałam potem przeczytałam Twoja odp
  • Łosoś bałtycki pewnie. Wcale nie jest różowy. Ale jest pyszny. Wspaniały i zdrowy. Co możesz zrobić. Hmmmmm. Yerte z wędzonym łososiem. Zjeść na chlebie. Pastę z łososia. Nadziać jajka. Zamrozić możesz. Zazdroszczę.
  • No bałtycki łosoś jest bez porównania w smaku. Ja uwielbiam pieczony. 
  • Ale radzę ci jeść na kanapki i pomrozic w porcjach. Takiego łososia szkoda marnować.
  • @mader też myślę ,że sos był na wywarze rybnym,
    który zwykle gotuje się na ościach i głowach i warzywach.
    Wywar musi sobie pyrkać powolutku,jak rosół.
    Co do samego sosu-niestety nie poradzę,
    bo u nas karp po żydowsku jest zalewany galaretką,
    zrobioną właśnie z wywaru rybno-warzywnego (warzywa takie jak w Twoim przepisie).
    A mięso z karpia filetujemy (ości do wywaru),mielimy z bułką i jajkiem i  formujemy w dzwonka.
    I dalej-delikatnie obgotowujemy na wywarze,studzimy i zalewamy galaretą.
    Nie ukrywam-pracochłonna zabawa.

  • No nie klamalam. Moje ci wszystko inne niż jedzone samo to przestępstwo. A mrozi się doskonale.
  • nie wiedziałam, ze w Bałtyku są łososie
  • @Amica ja pieke z tego przepisu blaty do tortow. Tylko jak sa male to krocej pieke. Zawsze wychodzi.
    https://www.mojewypieki.com/przepis/biala-pavlova

    A tu jest sporo wskazowek w temacie bezy, moze cos Ci sie przyda
    https://www.mojewypieki.com/post/beza---to-sie-musi-udac
    Podziękowali 1Amica
  • Aja mam usmażone mieso z pieczarkami i cebulka  i ząbkiem czosnku i troszku oregano jak na spaghetti . Jednak wstrzymałam się z pomidorami  gdyż mój M ma długie zeby ostatnio na spaghetti .Gotuje kasze jęczmienna. Jaka najlepsza zapiekankę z tego zrobić.. mam śmietanę, ser, nawet trochę jakiegoś tartego parmezanu i sałatkowego typu feta tez.. mam tez pomidorowy przecier i koncentrat ale nie wiem czy se nie darować. Właśnie. Co radzicie? 
  • Czy kasze z takim sosem jakimś bez zapiekania? Nie wiem sama 
  • I ci nikt nie powie? Foch ;-) zaraz sama złem całe to miesi z pieczarkami dobre jest :-) 
  • Do kaszy jeczmiennej bym to mieso tylko podgrzala. Jesli suche to bym troche woda podlala zeby ciut sosiku bylo.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja akurat lubię zapiekanki z kaszą. :)

    Podziękowali 1MAFJa
  • Czy ktoś kiedyś robił kawior z ikry szczupaka?
  • Mam sporo ugotowanego zmielonego mięsa podduszonego z cebulką. Takiego jak farsz na pierogi. Zrobiłam stos krokietów i cięgle mi dużo zostało.


    CO z tego można zrobić? Poza pierogami i innymi pracochłonnymi rzeczami. Warunek bez mleka, sera i pochodnych.

    Może jakąś zapiekankę z makaronem i sosem pomidorowym? albo coś innego?
  • W Polo markecie dzis widzialam mlode cukinie z hiszpanii po ok 5 zl
  • Macie sprawdzony przepis na chleb bezglutenowy?
    Ciężko mi bez chleba
  • Tak @Agnicha, kluczem jest gorąca blacha żeby pita się w kieszonkę rozwarstwiła.
  • @Karolinka ;

    osobiście próbowałam te dwa przepisy:

    http://www.mojewypieki.com/przepis/chleb-bezglutenowy,-najprostszy

    http://www.jamieoliver.com/recipes/bread-recipes/super-food-protein-loaf/

    Jak nie znasz ang. wrzuć ten drugi w google translate. Gram flour to po prostu mąka z ciecierzycy.

    Oba dobre.

    Jest jeszcze jakiś z kaszy gryczanej ponoć świetny, ale nie próbowałam.


    Podziękowali 1Karolinka
  • Ciasto na chleb bezglutenowy jest nieco lejkie. Tak ma być, nie frustruj się, że nie wychodzi kula ciasta tylko jakiś płyn prawie. I nie wyrasta tak samo, jak zwykły chleb choć ma drożdże. Wrzucam do pieca, jak ma trochę bąbelków, rośnie już w piecu. Ponoć można w ogóle bez wyrastania też piec, ale się nie odważyłam.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Dziś coś wytworzę. trzeci tydzień bez chleba i ciężko jest
  • Ja mam pod nosem taką super małą piekarenkę
    wypiekają chleb w prawie stuletnim piecu,
    smaczny, pyszny, a jak pachnie!!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.