Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18687899192148

Komentarz

  • a w ogóle to wiecie, że jest już młoda kapusta (no dobra, nie nasza, światowa) no i mieliśmy już łazanki, uwielbiam ten obiad (choć wiem, że niektórzy znają łazanki z kiszoną brrr ;)  )
  • Podobny przepis do tradycyjnego dania ang.  Tylko tam jagnięcina jest, a to robi ogromną różnicę w smaku.
    Ja najpierw podsmażam mięso, wyjmuję już zrumienione i na tej bazie podduszam krótko warzywa z przyprawami, kładę na nie mięso,zalewam winem i wkładam do piekarnika.
    Agatak ma rację- KONIECZNY ROZMARYN!
    @elunia smak selera naciowego gubi się w całej potrawie, używaj śmiało!
  • edytowano kwiecień 2019
    Taa... mąż wczoraj wstawił wielki wok młodej kapusty i pojechał do kościoła. Zastanawiałam się, czy uwierzy, że aż tak się zmniejszyła ilość na skutek duszenia. ;)
  • o !!! to spróbuję z jagnięciną, u nas się czasem trafia!

  • edytowano kwiecień 2019
    Koniecznie! Ja przyrządzam tak lamb shanks, czyli golonki jagnięce! :)
    Podziękowali 1agatak
  • robię na próbę  boeuf bourguignon według Julii Child
  • możecie nei wierzyć ale w życiu nie jadłam selera naciowego :)
  • Ja go znienawidziłam 20 lat temu, modna wtedy była tzw. dieta kapuściana. Gotowało sie gar specjalnej zupy z kapusty i innych warzyw, w tym dużo tego selera, i można jej było jeść, ile tylko się chce, za to prawie nic innego. :)
  • edytowano kwiecień 2019
    Podobno ten naciowy jest kluczowy! :)
    Ileś tam schudłam, ale byłam młodziutką nastolatką, więc się nie liczy :)
    Ed. I szczupła byłam, a chciałam być chuda. To taka raczej krótkoterminowa dieta, może ze 3-4 kg w 2 tygodnie.
  • Wołowina po burgundzku bardzo dobra
    Proszę o więcej- jaka surówka, czy co innego pasuje do wołowiny?
  • do wołowiny (np zrazy czy bitki ) buraczki na ciepło 
  • i modra kapusta do rolady po śląsku :smile: 
  • Ale ta wołowina po burgundzku to danie francuskie, ja bym buraczków do tego nie podawała. Po francusku to najlepiej bez dodatków, sałata jest osobnym daniem. Już najlepiej bagietkę albo ziemniaka, ale symbolicznie, i sałatę zieloną z sosem vinegrette, chociaż wiem, że nie sezon.
  • edytowano kwiecień 2019
    Hehe pamietam ta dietę.. miałam ze 12lat ale tez próbowałam.. ale krotko.. ciocia takie ciastka dobre zrobiła jak byłam zajmować się młodsza kuzynka..
  • SIę może bury zrobić.
  • Wyluzowałam dwie kaczki na święta.
    Leżą w zamrażarce i czekają. A ja szukam inspiracji na pyszne nadzienie do nich. 
  • @Skatarzyna - ja też wyluzowałam i nic nie robię na święta ;)
  • @matka6 , ja kiedyś robiłam z tego przepisu i wyszło fajne ciasto drożdżowe ! 
    Podziękowali 1matka6
  • Mam tylko suche drozdze w domu
    Mogę dac, jak myślicie?
    Podziękowali 1madzikg
  • Robię podobne, tylko w moim przepisie było 4 szklanki mąki (ale dawałam kilo) i po pełnej szklance mleka, oleju i cukru.
  • bardzo dobre to ciasto!
  • @Skatarzyna możesz podrzucić który to przepis na paczki z moich wypieków co 40 się robi robiłaś? Bo nie pamietam a żółtka mi zostały..
  • i od razu pytanie. Mam gości za 3 h a jeszcze obiad do zrobienia, śmietanę do ubicia.. czy mogę przerwać w jakimś momencie? Np zamrozić zaraz po zarobieniu, albo po klejeniu ewentualnie.. ? 
  • Nie pamiętam. Jak masz mało czasu, to nie lepiej same żółtka zamrozić?
  • jak mi ostatnio zostały żółtka to ugotowałam z nich domowy budyń, włożyłam do mini kubeczków na to plasterk banana, bita smietana i solony karmel, powstał wykwintny deser :)
  • Żółtka można mrozić? W słoiku? Chyba tak zrobię bo pozabijam rodzine inaczej.. jutro bym mogła smażyć raczej.. chyba
  • @jukaa - do mlekaa wlewasz  mleko z mąką ziemniaczaną i pszenną i żółtkami
    Kiedyś do kremu taki robiłam
    Zobacz na moich wypiekach
  • Jak mrozicie żółtka? Kiedyś mroziłam i były suche po rozmrożeniu.
  • Bo nie wiem czy wykorzystam .. musiałabym wstać przed wszystkimi ciasto pozaraboac.. a jakoś sił Ni mam 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.