Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18485878990148

Komentarz

  • Piekłam chleb bezglutenowy gryczany z bloga Olga smile. Zamiast wody dodawałam ostudzony kleik z mielonego siemienia lnianego. Bardzo smaczny ale tylko przez jeden dzień. Później się kruszy.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Ja rzeczy które źle znoszą „starzenie” kroję w kromki i mrożę. Rozmrażam w tosterze.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Naogoladalam się wczoraj tart na słodko.
    Zrobiłabym z 5: z malinami, kokosowa, tatin, z musem czekoladowym i truskawkowa z kruszonka.

    :) 
  • edytowano marzec 2019
    Ojejuju powiedział(a):
    To takie tarty mogą grać rolę mazurków na święta.
    Kajmakowa z platkami migdałów rozwazalam :)

    Na szczęście nie mam w domu składników a żadna tarte. Ale znalazłam w zamrażarce brownies, sernik oraz ciastka z ciasta filo z czekoladą :) 
  • W swojej i syna diecie bezglutenowej prawie wyeliminowałam chleb. Awaryjnie mam kupny w zamrażarce. Zamiast chleba jemy naleśniki gryczane na słono i słodko oraz płatki ryżowe, owsiane, jaglane, lane kluski z mąki schar na mlekach roślinnych, gofry. Często na śniadanie jadam resztki z obiadu z poprzedniego dnia.
    Podziękowali 1Karolinka
  • @AleksandraB mąkę schar gdzie kupujesz????
  • W rossmanie jest. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • @Karolinka
    W Kauflandzie i Intermarche też jest.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Dziewczyny czym poratować bigos? Podlałam za dużo wina i mocno go czuć. Bigos na sobotnią imprezę i zależy mi aby był smaczny...
  • edytowano marzec 2019
    Słodkiej czy kwaśnej? Gotuję drugi dzień i chyba ta butelka mocy nabiera w smaku.
  • Mieszana pół na pół. Śliwki kupię bo nie wpadły jeszcze...
  • edytowano marzec 2019
    Dla mnie  wlana butelka kadarki na gar dziesięciolitrowy nie do zjedzenia jest, tak czuć. Pani G.była inspiracją dolania bo nigdy nie podlewałam. A chciałam mieć wyjątkowo smaczny.

    Mało wiarygodna smakowo jestem bo akurat wina nie lubię ...
  • joachm1 powiedział(a):
    Dla mnie  wlana butelka kadarki na gar dziesięciolitrowy nie do zjedzenia jest, tak czuć. Pani G.była inspiracją dolania bo nigdy nie podlewałam. A chciałam mieć wyjątkowo smaczny.

    Mało wiarygodna smakowo jestem bo akurat wina nie lubię ...
    @joachm odważna kobieta jesteś! :smiley: 
    A jaki Ci smak wyszedł zbyt kwaśny,czy bardziej słodki?

    Bo jeśli bardziej słodki dodałabym posiekaną w kostkę cebulę,
    ewentualnie suszone pomidory.

    Jeśli zbyt kwaśny dodałabym 1-2 tarte marchewki,
    a po zagotowaniu jeśli by wciąż był zbyt kwaśny-sypnęłabym cukru (i znów zagotować).

    A najlepiej by było,gdybyś mogła tę kapuchę najpierw zamrozić,
    zanim będziesz eksperymentowała z kolejnymi dodatkami.
    Mrożenie bardzo poprawia smak bigosu.

    Podziękowali 1joachm1
  • Chyba nie jest źle bo mąż skonsumował i orzekł, że się czepiam a bigos z tym winem dobry :D 
    Podziękowali 2kasha babka4
  • Podam. Dodałam kapusty, śliwek, pieprzu, cebuli i wody i gotuję od czwartku w trybie zagotować- ostygnie - zagotować. Teraz już tego wina nie tylko mąż ale i ja nie czuję  :D
  • @Mader, jarmuż robię tak: lekko blanszuję listki, potem jarmuż dodaję na patelnię, gdzie jest podduszona cebulka (spora ilość), zalewam pomidorami i duszę do preferowanej miękkości. Doprawiam: kurkumą, gałką muszkatołową, słodką i ostrą papryką i zmieloną kolendrą.
  • Koktajl - jarmuz, gruszka, kawałek pomarańczy. 
  • Ja pokrojone w słupki -marchewke, pietruszkę seler oraz  cebulę ,natkę i jarmuż podsmażam I na to wrzucam ugotowane wczesniej lane lane k i podsmażam . Możnai dać pomidorów trochę lub nie
  • @mader, o jarmuz, to jest to zielsko, a zielone jem na tony, warzywa uwielbiam. Ale jarmuz to jest to zielsko z którym miłości brak. Nie cierpię! 
  • Jarmuż jest intensywny i trzeba znaleźć swój sposób na jego smak. Dlatego u mnie jest z cebulką i pomidorami.
  • Lane kluski miały byc
  • Ja powtarzam ciasto to co ostatnio... tym razem z podwójnego, a nie potrójnego przepisu..
  • A jakie robisz? Coś bym zrobiła lekkiego na jutro;)
  • W piekarniku siedzi tarta z truskawkami i kruszonka.
    Druga tarta wyszła, krem ubity: mascarpone i śmietanka na to maliny. 
  • mader powiedział(a):
    O widzicie. Dzieki za inspirację.
    No ja właśnie też @MonikaN surowiznę tonami wciągam z milosci a tutaj nawet brak zauroczenia...
    Moze kotleciki z jarmużu? Nigdy nie robilam,ale jadlam w jakiejs vege knajpie i bardzo mi smakowaly. 


    Moje największe rozczarowanie to...chipsy z jarmużu...zupełnie nie rozumiem,czemu sie spidziwalam,że zielsko z przyprawami będzie smakowac jak Chrunchipsy   albo Laysy :D
  • Dzis z podwójnej porcji zamiast z potrojnej
  • W zeszłym tygodniu robiłam z potrójnej to dobre na duza blachę. Dzis z podwójnej na mała się piecze. Mysi być dzem dobry ( mam lowicz dzis i rapsodię) i mysi być tyle ile podają. Kiedyś miałam za mało i wyszło suche. Polewę robię po swojemu ( pół palmy, szklanka cykru,2 -3 łyżki mleka, 2-3 łyżki kakao)
    Podziękowali 1Aga85
  • Czy ktoś z was może polecić stronę z herbatami sypanymi ? Poszukuję roiboos, owocowe , czarne . Pijemy dużo herbaty a te sklepowe w saszetkach to drogie , starczają na dwa dni a wolałabym jednak sypkie bez tych saszetek 
  • edytowano marzec 2019
     Five o'clock - kiedyś tam znalazłam oolong którego szukałam, ale chyba w końcu nie zamówiłam, ale wybór byl
    Podziękowali 1Quintana
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.